آشنایی با روش درمان مزوتراپی و انواع آن

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي آشنایی با روش درمان مزوتراپی و انواع آن اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

مزوتراپی چیست

مزوتراپی (به انگلیسی: Mesotherapy) عبارت است از وارد کردن گروهی از مواد فعال بیولوژیک با سوزن‌هایی بسیار ریز به داخل پوست. این مواد می‌توانند شامل انواع ویتامین، دارو (مانند ماینوکسیدیل) یا فاکتورهای رشد (مانند فاکتورهای رشد انسولینی) باشند. مزوتراپی نوعی روش درمانی تزریقی است که در تمام دنیا، کاربرد زیادی در درمان‌های زیبایی دارد. در واقع مزوتراپی استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر از پوست است. مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد.

در این روش از سرسوزن‌هایی با قطر داخلی بسیار کم استفاده می‌شود. تولید این سرسوزن‌ها به دلیل دشواری‌های فراوان آن در نقاط بسیار محدودی از دنیا امکان‌پذیر است. در ایران یک شرکت موفق به تولید این سرسوزن‌ها تا گیج ۳۲ شده است. روش مزوتراپی بدون درد است و برای رویش مجدد مو تقویت مو و کاهش اثر دی هیدروتستسترون مورد استفاده قرار میگیرد.

مزوتراپی دور چشم:

آشنایی با روش درمان مزوتراپی و انواع آن
آشنایی با روش درمان مزوتراپی و انواع آن

این روش به دلیل این که در جای حساس صورت انجام می گیرد باید حساسیت و دقت بالایی در انجام آن داشت و پزشک معالج باید خیلی در انجام آن خبره باشد . ولی یک روش خوب برای از بین بردن چین و چروک و سیاهی دور چشم می باشد ولی باید به این توجه نمود که باید این روش به طور مکرر در اطراف چشم انجام گیرد تا جوابگو بوده و ثابت بماند .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گونه گذاری موقت در مردان

مزوتراپی و لاغری:

به کمک این روش می توان چربی های منطقه ایی را سوزاند و برای تداوم آن بهتر است به همراه این روش از دستگاه های لاغری موضعی چون آر-اف و کاویتیشن استفاده کرد تا به نتیجه مطلوبی برسید .

کاربردهای درمانی مزوتراپی

مزوتراپی نوعی تزریق زیرجلدی یا زیرپوستی است که بسته به نوع داروها و مواد استفاده شده در آن می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. از جمله کاربردهای مزوتراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزوتراپی و عوارض آن :

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.