آموزش حلقه زدن

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي آموزش حلقه زدن اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

حلقه هولا

هولاهوپ (به انگلیسی: Hula hoop) حلقه هولا یک حلقه اسباب بازی است که در اطراف کمر، اندام یا گردن چرخانده می‌شود. حلقه مدرن hula در سال ۱۹۵۸ توسط Arthur K. “Spud” Melin و Richard Knerr اختراع شد، اما کودکان و بزرگسالان در سراسر جهان با حلقه‌های گوناگون در طول تاریخ بازی کرده‌اند.

آموزش حلقه زدن
آموزش حلقه زدن

حلقه‌های هولا برای کودکان به‌طور کلی حدود ۷۱ سانتیمتر (۲۸ اینچ) قطر و برای بزرگسالان در حدود ۱٫۰۲ متر (۴۰ اینچ) قطر دارد. مواد سنتی برای ساخت حلقه‌ها بید، چوب خیزران (انگور انعطاف‌پذیر و قوی)، انگور و گیاهان سخت می‌باشد. امروزه آن‌ها معمولاً از لوله‌های پلاستیکی ساخته می‌شوند.

سه توصیه در هنگام حلقه زدن برای افراد مبتدی

امروزه حلقه زدن با حلقه های لاغری وزن‌دار یا هولاهوپ‌های وزن‌دار به یکی از ورزش‌های همه‌گیر در بین اقشار مختلف جامعه تبدیل شده است. خانم‌هایی که فرصت انجام ورزش روزانه را در بیرون از منزل ندارند، کار با حلقه های لاغری را بسیار مفید، کارآمد و مقرون به صرفه یافته‌اند. اگر شما نیز می‌خواهید برای لاغری شکم و پهلوهایتان حلقه زدن با حلقه های لاغری وزن دار را آغاز کنید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع این ورزش موثر و جذاب، نکات زیر را در نظر بگیرید.

 لباس مناسبی انتخاب کنید:

لباسی فیت بدنتان انتخاب کنید. در این حالت حلقه‌زدن برای شما آسان‌تر خواهد بود و به لباستان گیر نخواهد کرد. هم‌چنین دست‌بند و یا سایر زیورآلاتی را که ممکن است به حلقه گیر کنند، قبل از حلقه‌زدن دربیاورید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تقویت عضلات همسترینگ

 حلقه‌ی مناسبی تهیه کنید:

از حلقه‌ای استفاده کنید که زمانی که آن را روی زمین قرار می‌دهید، ارتفاع آن تا کمر و یا سینه‌تان باشد. لازم به ذکر است که هرچه شعاع حلقه‌ بیشتر باشد، حلقه زدن با آن راحت‌تر است و فرد زمان بیشتری دارد تا خود را با ریتم حلقه، هماهنگ نماید.

 انتظار افتادن حلقه را داشته‌باشید:

قطعاً در دفعات اولی که با حلقه کار می‌کنید، حلقه شما چندین بار به زمین خواهد افتاد. به هیچ وجه ناامید نشوید و اجازه دهید تا لم این کار دستتان بیاید. کلید اصلی حلقه زدن در لحظه‌ایست که به یک‌باره این کار برایتان آسان می‌شود و این لحظه تنها با تمرین است که فرا می‌رسد؛ یادگیری حلقه زدن درست به همان شکلی اتفاق می‌افتد که دوچرخه‌سواری را در کودکی فرا گرفتید.

آموزش حلقه زدن برای افراد مبتدی

حرکت اول: پهلو به پهلو

حرکت کلاسیک: حلقه را در سطح کمر خود نگه دارید. حرکت را با باز کردن پاها کمی بیشتر از عرض شانه شروع کنید. با دست حلقه را به طرف خارج باسن هل بدهید تا حلقه شروع به چرخیدن کند. همینطور که حلقه میچرخد باسن خود را از پهلو به پهلو بچرخانید، طوری که حلقه به دو پهلو برخورد کند. ( بستن چشمها کمک میکند بتوانید روی احساس حرکت حلقه تمرکز کنید ). یک دقیقه یا بیشتر حرکت را ادامه دهید سپس کمی استراحت کنید و دوباره تکرار کنید.

حرکت دوم: جلو و عقب

پای خود را پله کنید، انگشتان پا رو به جلو باشد. ( مهم نیست کدام پا جلو باشد ). حلقه را در سطح کمر نگه دارید سپس حلقه را هل بدهید تا شروع به چرخیدن کند. با حرکت زانو باسن خود را به جلو و عقب حرکت دهید تا حلقه به چرخیدن ادامه دهد. حرکت رو به جلو را کمی شدیدتر انجام دهید تا حلقه نیوفتد. حرکت را یک دقیقه یا بیشتر ادامه دهید، سپس برای چند ثانیه استراحت کنید. دوباره تکرار کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آموزش حرکت کرانچ شکم

حرکت سوم: ضربه

بایستید پاها را کنار هم قرار دهید و کمی زانو را خم کنید. حلقه را در سطح کمر نگه دارید، پشت خود را صاف نگه دارید و به طرف جلو خم شوید، با دست خود حلقه را هل دهید تا شروع به چرخیدن کند، بدن خود را بالا و سپس پایین بیاورید تا با صاف و خم شدن زانو حلقه به حرکت ادامه دهد. عضلات شکم را منقبض نگه دارید، و سنگینی وزن خود را روی نوک انگشتان بدهید. حلقه باید تقریبا عمود بر زمین باشد. حرکت را به مدت ۳۰ ثانیه ادامه دهید. کمی استراحت کنید و یک یا دو مرتبه دیگر تکرار کنید.

حرکت چهارم: مدار

بایستید و پاها را کنار هم قرار دهید، و حلقه را مستیقم جلوی بدن خود نگه دارید. حلقه را به حرکت دربیاورید تا دور دستتان شروع به چرخیدن کند. ( دست خود را آرام بالا و پایین ببرید تا حلقه به چرخیدن ادامه دهد ). به آرامی دست خود را به بالای سر بیاورید، به چرخاندن حلقه ادامه دهید. وقتی حلقه را بالا می برید باید دور انگشتان و کف دست بچرخد. این حرکت را به مدت یک دقیقه ادامه دهید و سپس به حالت اول بازگردید، سپس حرکت را با دستی دیگر تکرار کنید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.