آموزش لباس پوشیدن به کودکان

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي آموزش لباس پوشیدن به کودکان اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

آموزش لباس پوشیدن به کودک

1. با پوشیدن شلوارهای کمرکشی شروع کنید

لباسهای کمرکشی مثل لباسهای ورزشی راحت برخلاف شلوارهای جین و کتان علاوه بر اینکه دکمه و سگک و … ندارن به خاطر جنس نرمی که دارند، پوشیدن و در آوردنشون هم راحتتره.
کم کم می تونید یادش بدید از دکمه های ساده تا دکمه های کشویی و زیپ و … استفاده کنه. یادتون نره غیر از زمانهایی که کودک رو برای موفقیتش تشویق می کنید، وقتی سردرگم و گیج شد هم صبورانه کنارش باشید و باهاش همراه بشید.

2. به کودک اجازه بدین بشینه و لباس بپوشه

وقتی بشینه، پوشیدن لباسایی مثل لباس زیر، شلوار، جوراب و کفش یا به طور کلی لباسهای پایین تنه براش خیلی ساده تر میشه. به جای اینکه ایستاده لباس بپوشه می تونید تشویقش کنید روی صندلی، پله، لبه تخت و یا حتی کف زمین بشینه و لباسشو بپوشه.

3. به کودک یاد بدین دستاش رو در طول آستین حرکت بده

یکی از ساده ترین مراحل، پوشاندن لباس بالاتنه است. لباس را از سر بپوشونید و ازش بخواید دستهایش را در طول آستین حرکت بده. بازی کردن باهاش در یادگیریش خیلی موثره. مثلا آستینها رو مثل تونل و دستها را مثل ماشینی که می خواد وارد تونل بشه تصور کنیم.

4. وقتی می خوایم کاپشن کلاهدار تنش کنیم اول کلاه رو بپوشونیم

برای اینکه لباسای کلاهدار تنش کنیم اول باید یادش بدیم کلاه رو سرش بزاره که باعث میشه راحت تر متوجه بشه کدوم آستین برای کدوم دسته و گیج نشه.

5. کودکانی که بزرگتر هستند تشویق کنید خودشون دکمه لباسشون رو ببندن

به کودکانی که سن بیشتری دارن یاد بدید دکمه های بلوزشون رو ببندن. حتی اگه نتونستن کامل انجامش بدن و دکمه ها رو جابجا بستن ازشون بخواید دوباره تلاش کنن تا الگوی درست تو ذهنشون شکل بگیره.

6.لباسای بچه رو به ترتیبی که باید بپوشه در دسترسش بزارید

فرقی نمی کنه لباس خواب باشه یا لباسهای روزمره. لباساش رو به ترتیبی که باید بپوشه روی تختخوابش قرار بدید. مثلا در مورد لباس خواب به ترتیب لباس زیر، شلوار، بلوز و در آخر جورابها رو بزارید. یادتون نره حتما لباسها طوری چیده بشن که باید بپوشه. یعنی جلوی لباس روبروی صورتش باشه و پشت لباس روی تخت قرار بگیره.

7. به کودک علائمی نشان بدید که جلو و پشت لباس رو مشخص می کنه

احتمال داره کودک در مورد پشت و جلوی لباس بپرسه. در مورد بسیاری از لباسها مثل تیشرت و بلوز و … مشخصه ولی درمورد شلوار ممکنه کودکتون گیج بشه. صبور باشید و براش توضیح بدید که دکمه ها و زیپ لباس و حتی جیب های طرفین در جلوی لباس و جیب های مربعی در پشت لباس قرار داره.

8. با در آوردن لباس شروع کنید

پوشیدن لباس از در آوردنش خیلی سخت تره، بنابراین بهتره آموزش رو با درآوردن لباس شروع کنید. وقتی به منزل می رسید ازش بخواید کفشها و کت یا ژاکت رو دربیاره و زمانی که می خواد دوش بگیره تشویقش کنید تا شلوار و بعد، جورابش را در بیاره.

9. بهش نشون بدین چطوری پیراهنشو در بیاره

یک راه ساده برای کودکی که می خواد لباسش رو دربیاره اینه که اول آستین لباسش رو در بیاره و بعد لباس رو از سرش بیرون بیاره. به کودک یادآور بشید اگر خودش لباسش را بپوشه و در بیاره در زمان صرفه جویی میشه و می تونید اوقات بیشتری در کنار هم بازی کنید یا خودش کارتون ببینه اگر زمان کافی برای این موضوع اختصاص بدید.
کودکتون کم کم می تونه لباسهای پیچیده تر مثل ژاکتهای زیپ دار و یا کفشهای بندی هم خودش بپوشه. ممکنه اوایل چند دقیقه بیشتر وقت صرف کنه ولی به هر حال یادتون باشه اون در حال تجربه چیزیه که قبل از این انجام نداده و مطمئن باشید این وقت گذاشتن نتیجه می ده و به زودی کودک شما قادر خواهد بود در این کار مستقل از شما عمل کنه.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جوش شیرین از چی درست شده

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.