آیا تکنولوژی باعث باهوش شدن فرزند میشود

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که  آیا تکنولوژی باعث باهوش شدن فرزند میشود در اين مطلب ميخواهيم درباره ی این موضوع اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

تاثیر تکنولوژی در هوش فرزندان 

کودکان رسانه های تصویری را دوست دارند، آنها عاشق بازی کردن هستند اما با تغییر سبک زندگی، امروزه کودکان به سمت انجام بازی های دیجیتال روی آورده اند، موضوع مهمی که وجود دارد این است که در رسانه های مختلف چه تلوزیونی چه اینترنتی بخش های مختلفی در مورد کودکان ساخته میشوند که ادعا میکنند مطالبی که ارئه میدهند جنبه آموزش دارند و فرزندان شما را باهوش تر میکنند و نکات مختلفی را به آنها یاد میدهند، فکر میکنید واقعا این برنامه ها چقدر به تنهایی برای فرزندانتان مفید است؟

آیا تکنولوژی باعث باهوش شدن فرزند میشود
آیا تکنولوژی باعث باهوش شدن فرزند میشود

هر جا که میرویم کودکانی میبینیم که یک صفحه نمایش دیجیتال رو به روی صورت خود گرفته و مشغول بازی یا تماشای برنامه هستند، وقتی با والدین آنها صحبت کنید آنها به شما خواهند گفت که این برنامه ها آموزش هستند و علاوه بر اینکه اجازه میدهند خودشان بتوانند به کارهای شخصیشان برسند، فرزندشان هم در حال یاد گیری و آموزش هستند، اما بگذارید چیزی به شما بگویم ادعا های این برنامه ها و یا بازی ها در مورد باهوش تر کردن و آموزش فرزندتان میکنند صرفا به این خاطر است تا عذاب وجدان شما را از بین ببرند تا شما با خیال آسوده فرزندتان را به آنها بسپارید و وقت بیشتری برای کار های خود داشته باشید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  راز طول عمر ژاپنی ها چیست؟

همه این موارد آموزش فرضی کودکتان را باهوش تر نمیکنند بلکه صرفا آنها را سرگرم میکنند، شما نباید متقاعد شوید تا برای چند دقیقه وقت بیشتر برای خود فرزندتان را با این قبیل ابزار دیجیتال تنها بگذارید، چرا که با این روش فرزندتان کمتر کنجکاو، کمتر مبتکر و در نتیجه حتی شاید کمتر باهوش شوند، هیچ پدر و مادری نمیخواهد فرزند خود اینگونه باشد.

به کودک خود بازی های کامپیوتری هوشمند را یاد بدهید

بهترین بازی های کامپیوتری برای کودکان، بازی هایی درباره حروف، ریاضی، موسیقی، آواشناسی و بسیاری دیگر است که این موارد را آموزش می دهند. همچنین هماهنگی دست – چشمی او را توسعه می دهد و او را برای فن آوری های فردا آماده می کند و از همه مهم تر، او این موارد را در حین بازی یاد می گیرد که یادگیری و لذت بردن در یک زمان بهترین راه برای باهوش شدن کودکتان است.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.