آیا داشتن ثروت به تلاش بسیار زیاد است؟

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ آیا داشتن ثروت به تلاش بسیار زیاد است؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

ثروت چیست

بسیاری از ما این طور فکر می کنیم که معنای ثروت و ثرومندی را می دانیم و اصلا موفقیت را رسیدن به ثروت می دانیم. در حالی که ثروت تنها مربوط به پول نیست و می تواند شامل خیلی از داشته ها و دارایی های زندگی انسان شود. ولی با این حال، اکثریت ما ثروت را در همان معنای معمول و همه پسند که مترداف با پول می باشد، می دانیم. داشتن خانه، ویلا، ماشین های مدل بالا و حساب بانکی زیاد و غیره نمونه ها و مصداق هایی از ثروت است. به همین دلیل است که بسیاری از ما افراد ثروت مند را موفق نیز می دانیم. چرا که هدف از موفقیت برای اکثریت ما رسیدن به ثروت و کسب ثروت است.

آیا داشتن ثروت به تلاش بسیار زیاد است؟
آیا داشتن ثروت به تلاش بسیار زیاد است؟

ولی واقعیت این است که ثروت تنها دارای یک معنی نیست. ثروت ابعاد و انواع مختلفی دارد. یکی از ابعاد ثروت پول می باشد. با این حال، بسیاری از ما افرادی که با هواپیمای خصوصی به ویلای خود می روند، دارای ماشین های شاسی بلند می باشند و غیره را ثروت مند می دانیم. در حالی که این افراد ممکن است ثروتمند نباشند و تنها افرادی پول دار هستند.

رابطه پول و موفقیت

همه ما بی شک به دنبال پول و موفقیت هستیم. ولی آیا با رسیدن به موفقیت به ثروت هم دست پیدا می کنیم و یا این که افراد ثروتمند افراد موفقی هستند. برای این که بدانیم موفقیت و ثروت با همدیگر چه ارتباطی دارند، بهتر است به بررسی رابطه سرمایه و موفقیت بپردازیم.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تمیز کردن مبل

موفقیت یعنی این که ما در هر کار و شغلی که هستیم بهترین باشیم. موفقیت یعنی این که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم و به خواسته خود برسیم. رسیدن به خواسته خود، موفقیت محسوب می شود. هر کس ممکن است خواسته ای متفاوت داشته باشد که در صورت رسیدن به آن احساس موفقیت کند. ولی با این حال، موفقیت همیشه به معنای رسیدن به ثروت نیست. با این که ثروتمندی و رسیدن به ثروت هم موفقیت محسوب می شود. بسیاری از ما که به دنبال موفقیت هستیم، ممکن است از موفقیت خود به ثروت نرسیم. موفقیت ما تنها بعد معنوی داشته باشد. با این وجود ثروت مندی و رسیدن به ثروت هم موفقیت است و بسیاری از ما وقتی به دنبال موفقیت هستیم، در نهایت می خواهیم به ثروت برسیم.

آیا داشتن ثروت به تلاش بسیار زیاد است؟

خیر، نه لزوما…!
پس چه چیزی باعث می شود یک کارمند با حقوق ماهی چهار میلیون تومان یک سال کار کند و مبلغ ۴۸ میلیون تومان بگیرد و فردی با یک بازی بیش از دو برابر آن عایدش می‌شود؟

آیا این عدالت است؟

بله عدالت است؛ چرا که نه…!

ببین اگر به نظرت دنیا عادلانه نیست؛ یکی از دلایلش می‌تواند این باشد که دنیا طبق تصورات تو برنامه ریزی نشده است و عدالتش تعریف دیگری دارد.

پس بهتر است به جای گله از دنیا؛ قوانینش را پیدا کنی و طبق قوانین رفتار کنی.!

 قانون اول :

قوانین دنیا ثابت است و تغییری نمی کند؛ مگر آنکه خدا تغییری ایجاد کند.

 قانون دوم :

هر کسی که طبق قانون الهی رفتار کند؛ پاسخ های یکسانی دریافت می کند که در زندگی افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ساخت ربات تلگرام

 قانون سوم :

لزوما داشتن آرزوی چیزی، دلیل بر رسیدنش نیست؛ می بایست فرکانس آن را داشته باشی…

 قانون چهارم :

ثروت و رحمت الهی نامحدود است و هر گونه تردید و تصور کمبود و بدبختی زاده ی ذهن مریض است؛ ثروت از باور درست و ثروتمند می آید. ثروت پرودگار نهایت ندارد، بخشندگی اش نهایت ندارد، هر چقدر بخواهد به تو می بخشد.

 قانون پنجم :

خدا حال هیچ قومی را تغییر نمی دهد، مگر آن که خودشان تغییری ایجاد کنند.

 قانون ششم :

همه با هم برابر نیستند؛ بعضی بر بعضی دیگر برتری دارند. آن هایی هم که بیش تر دارند دلیلی نمی بینند که به دیگران ببخشند تا با هم برابر شوند و البته قانون های بسیاری دیگر…

یکی از نکات مهم این است که قلب بزرگی داشته باشی؛ از اولین قدم های زندگی عالی تر این هست الان خودت را صادقانه بپذیری و برای بهتر شدن تلاش کنی و یکی از مهم ترین هایش این است که به درآمد زیاد دیگران حسودی نکنی؛

با موفقیت دیگران خوشحال بشوی و از خوشحالی و خوشبختی و لذت دیگران خوشحال و راضی باشی.

یاد بگیری کسی که درآمد بالایی دارد؛ دزد نیست، آدم بدی نیست. لزومی ندارد از پولش به تو بدهد. اگر ثروتمند است به دیگران هم کمک می کند و لزومی ندارد حساب و کتاب زندگی اش را بدانی. پول برکت است و نشانه ی مردان خداست.

اگر وضع مالی ات بهم ریخته است؛ قانون ها مشکلی ندارند، به ایمانت شک کن؛ حتی اگر هر شب سر مناجاتت چشم ات خیس شود…!

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ارگونومی کار با کامپیوتر

این حرف ها پذیرفتنش برای خیلی ها سخت است؛ روبرویم نایست، کمی با حرف هایم هم قدم شو، در زندگی ات احساسش خواهی کرد و بعد بسیار مردمی راخواهی دید که قانون ها را نمی دانند.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.