از بین بردن ترک های پوستی با لیزر

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي از بین بردن ترک های پوستی با لیزر اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

ترک پوستی چیست

ترک پوستی (به انگلیسی: Stretch marks) یا استریا نام کلی است برای ترک یا خطوط نازک یا نواری که موازی هم هستند یا به هم نزدیکند.

ترک‌های پوستی که به استریا هم معروفند، فرمی از اسکار روی پوست است. به مرور زمان ممکن است کم شود ولی به‌طور کامل ناپدید نمی‌شود. این ترک‌ها در زمان بارداری معمولاً در ۳ ماههٔ آخر و معمولاً روی شکم ایجاد می‌شود ولی بر روی پستان‌ها، ران، لگن و کمر و باسن هم دیده می‌شود که به نام استریا گراویداروم معروف است.

از بین بردن ترک های پوستی با لیزر
از بین بردن ترک های پوستی با لیزر

علت آن ترک در درم است. اغلب در اثر کشش سریع پوست به دنبال رشد یا تغییر وزن سریع ایجاد می‌شود. ممکن است در اثر تغییرات هورمونی زمان بلوغ، بارداری، رشد یا درمان‌های جایگزینی هورمونی هم ایجاد شود.

نشانه‌ها و علائم ترک پوستی

استریا یا همان ترک‌های پوستی ضایعاتی قرمز یا صورتی هستند که در هر نقطه از بدن ممکن است ایجاد شوند ولی بیشتر در جاهایی وجود دارد که مقادیر زیاد چربی ذخیره شده‌است. شایع‌ترین محل آن شکم، پستان‌ها، بازوها، زیر بازوها، کمر، ران (هم داخل و هم خارج)، لگن و باسن است. به مرور زمان، آتروفی و از دست دادن رنگ رخ می‌دهد.

درمان ترک پوستی با لیزر فوتونا

روش های درمان خانگی که شامل استفاده از انواع لوسیون و روغن ها می باشد، به منظور پیشگیری یا درمان این مساله وجود دارد ولی هیچ کدام به اندازه درمان لیزری موثر نیستند. در کلینیک جوانسازی و لیزر دلتا برای درمان ترکهای پوستی (استریا یا استرچ مارک) از لیزر هوشمند فوتونا استفاده می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  از بین بردن کک

لیزر فوتونا در دو فاز ترکیبی ترکها را از بین می برد:

هزینه درمان ترک پوستی با فوتونا به چه نحو محاسبه میشود؟

هزینه درمان ترک به تعداد ترکها و میزان شل یا سفت بودن پوست بستگی دارد. معمولا وقتی ترک در ناحیه ایی مثل ران یا باسن که سفت تر است وجود داشته باشد هزینه درمان کمتر از درمان ترک در نواحی دارای پوست شل مثل شکم می باشد.

توجه داشته باشید که روی پوست شکم، یک مرحله اضافه تر با لیزر فوتونا انجام می شود. این مرحله یعنی تایتنینگ شامل سفت کردن پوست است که برای جمع شدن ترکها لازم می باشد و البته شامل بالا کشیدن کلی پوست شکمهای شل و افتاده نیست. بلکه فقط پوست شکم در ناحیه ترکها سفت تر می شود.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.