از بین بردن رسوب ضخیم سماور

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي از بین بردن رسوب ضخیم سماور اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

چگونه رسوب کتری را از بین ببریم

از بین بردن رسوب ضخیم سماور
از بین بردن رسوب ضخیم سماور

فرقی نمی‌کند از کتری استفاده کرده باشید یا سماور. در هر صورت املاح و مواد معدنی موجود در آب، با گذشت زمان درون، سماور و کتری به رسوب تبدیل می‌شوند. این رسوبات بر مزه و بوی نوشیدنی تاثیر گذاشته و حتی رنگ آن را نیز کدر می‌کنند. همین عامل است که موجب می‌شود، به فکر از بین بردن رسوب کتری و سماور با روش‌های مختلف بیافتیم.

داغ کردن کتری

برای از بین بردن جرم های آهکی ، کتری را داغ کنید سپس درون آن آب یخ بریزید تا جرم ها از جدار کتری جدا شوند. در این روش اگر کتری بیش از حد داغ شود لحیم آن از بین می رود.

استفاده از سرکه

سركه و آب را به نسبت سه به یک درون كتري یا سماور ريخته و مدت 10 دقيقه بجوشانيد و سپس آن را شسته و چند نوبت با آب بجوشانید.

رسوب زدايي مفيد

در ظرف مورد نظر 2 يا 3 سيب زميني رنده كنيد و مدت نيم ساعت با آب درون آن،بجوشانيد و بعد يك تكه زاج سفيد كوبيده، به آن اضافه كنيد سپس ظرف را شسته و برای اطمینان چند نوبت با آب بجوشانید.

استفاده از جوش شيرين

مي توانيد براي جرم گيري کتری یا سماور از محلول آب و جوش شیرین استفاده کرده و روي شعله بگذاريد و برای اثر بخشی بیشتر چند نوبت تکرار کنید. در آخر برای زدودن کتری از محلول کتری یا سماور را شسته و چند نوبت با آب بجوشانید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خلاصه کتاب قدرت سکوت

استفاده از سیب زمینی رنده شده

برای رسوب زدایی از سیب زمینی رنده شده استفاده کنید. با توجه به اندازه کتری دو یا سه سیب زمینی رنده کرده و درون کتری بریزید سپس اجازه دهید با آب به مدت نیم ساعت بجوشد، درون کتری یک تکه زاج سفید کوبیده شده ریخته و بگذارید نیم ساعت دیگر بجوشد سپس آب کتری را خالی کرده و آن را بشویید و آب تازه درون آن پر کنید و دوباره بجوشانید.

از بین بردن رسوب کتری با نوشابه

برای از بین بردن رسوب کتری ، سماور و چای ساز آنها را با نوشابه پر کنید و بگذارید تا بجوشد. سپس اجازه دهید آب کتری خنک شود و بعد از گذشت 1 ساعت کتری را آب بکشید تا جرم ها به طور کامل از بین بروند.

از بین بردن رسوب کتری با آبلیمو

برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری و از بین بردن رسوب ضخیم سماور از چند عدد لیموترش یا آبلیمو (کامل یا قاچ شده) استفاده کنید. در این روش لیموها را درون آب کتری ریخته و آب را 10 دقیقه بجوشانید تا رسوب کتری کنده شود.

قرار دادن کتری در فریزر

اگر کتری کوچک است و مقدار رسوبات آن کم است ، درون آن آب بریزید و نصف روزکتری را در جایخی یخچال قرار دهید. سپس آن را بشویید و با آب پر کنید و بگذارید به جوش بیاید تا جرم آهکی آن از بین برود.

حرارت دادن کتری

برای از بین رفتن جرم آهکی کتری چند دقیقه سماور یا کتری را بدون آب حرارت دهید سپس داخل آن را با آب سرد پر کنید تا جرم ها از دیواره کتری کنده شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  nlp چیست

از بین بردن رسوب سماور با پوست هندوانه

اگر به دنبال یک روش عالی و کارآمد برای از بین بردن رسوب سماور هستید، پوست هندوانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بعد از خوردن هندوانه، پوست آن را دور نیاندازید، از آن‌ هم استفاده کنید. پوست هندوانه را برداشته و آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید. درون کتری و سماور را با آب پر کرده و قطعات هندوانه را درون آن بریزید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.