از بین بردن مورچه در خانه

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي از بین بردن مورچه در خانه اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

برای از بین بردن مورچه در خانه چکار کنیم

1- دربارهٔ کلونی مورچه‌ها و ملکه‌شان بدانید

برای حل مسئلهٔ مورچه در منزل، ابتدا باید آن‌هایی که نمی‌بینید، از بین ببرید تا بعد، از شر آن‌هایی که جلویتان رژه می‌روند خلاص شوید! شاید این حرفم عجیب به نظرتان برسد، اما حقیقت دارد. منظورم این است که ملکهٔ مورچه‌ها، همانی که تخم‌گذاری می‌کند، هرگز لانه را ترک نمی‌کند که شما بخواهید او را ببینید. او فقط داخل لانه می‌ماند، از غذایی که مورچه‌های کارگر، همان‌هایی که شما می‌بینید، برایش می‌آورند تغذیه می‌کند و به تولیدمثل مورچه ادامه می‌دهد. پس شما هرقدر هم مورچه‌هایی را که می‌بینید از بین ببرید، ملکه همچنان به تولیدمثل خود ادامه می‌دهد و مورچه‌های جدید، جای قدیمی‌ها را می‌گیرند و فرقی به حال شما نمی‌کند!

2- رژهٔ مورچه‌ها را تماشا کنید

شاید فکر کنید شوخی می‌کنم، اما قدم اول در کنترل مورچه‌ها، تماشای آن‌هایی است که جلویتان رژه می‌روند. در واقع باید بفهمید آن‌ها از کجا می‌آیند و به کجا می‌روند. مورچه دنبال غذا می‌گردد و همین که آن را پیدا می‌کند، به لانه می‌برد. اما بویی هم از خودش به جا می‌گذارد. این‌طوری برای بقیهٔ مورچه‌های کارگر هم ردی می‌گذارد تا بتوانند غذا جمع کنند و به لانه ببرند.

3- دارچین

دارچین یکی دیگر از موادی است که بوی تندی برای مورچه ها دارد. از نظر علمی ثابت شده است که روغن دارچین اثرات مثبتی هم در حشره کشی و هم در دفع حشرات دارد. حدود نصف قاشق دارچین را با یک فنجان آب مخلوط کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  برای تقویت حافظه کودکان چه بخورند

یک گلوله کتان را داخل محلول خود بخیسانید و سپس نواحی که معمولاً رد مورچه در آن است را دستمال بکشید. این کار را یک بار در روز و تا زمانیکه اثری از مورچه ها نباشد، انجام دهید.

4- نعناع

نعناع می تواند به از بین بردن مورچه ها کمک بسیار خوبی باشد. نعناع یک دفع کننده طبیعی مورچه ها است. بویی بسیار قوی دارد که توانای بویای مورچه ها را مختل می کند و بنابراین پیدا کردن منابع غذا برای آنها سخت می شود. حدود 5 قطره از این ماده را به نصف استکان آب اضافه کنید.

سپس محلول را درون یک بطری اسپری بریزید و در ناحیه زباله ها و در ورودی اسپری کنید تا حشرات را دور کند. بهترین نکته این راه حل این است که شما می توانید نعناع را در حیاط پشتی خود هم بکارید و در هزینه ها صرفه‌جویی کنید.

5- بوراکس

بوراکس پودر سفید رنگ طبیعی و معدنی که کاربرد های زیادی در تغذیه، صنعت و پزشکی دارد. این ماده برای مورچه ها سمی است و اگرچه در ابتدا جذب آن می شوند، اما پس از مصرف آن، می میرند. ژلاتین خوراکی و بوراکس را با نسبت 1 به 1 مخلوط کنید. آن را درون یک بشقاب قرار دهید و سپس در هر محلی که قبلاً ردی از مورچه مشاهده کرده اید قرار دهید.

6- خاک دیاتومه

خاک دیاتومه نوعی خاک است که از بقایای فسیلی جلبک های تک سلولی پوسته سخت دیاتوم بوجود آمده است. این ماده، پودر باقیمانده از فیتوپلانکتون های دریایی فسیل شده است. لبه های آن بسیار تیز هستند و زمانیکه حشرات روی پودر راه می روند، پوشش آنها بریده شده و بنابراین خشک می شود و در نهایت می میرند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرز تهیه سوپ

لایه های نازکی از پودر را دور تا دور پایین دیوارهای خانه، زیر یخچال، روی طاقچه، زیر کابینت ها و یا هر محل دیگری که ممکن است ردی از مورچه ها دیده باشید، بریزید.

7- لیمو

از بین بردن مورچه در خانه
از بین بردن مورچه در خانه

بوی لیمو برای از بین بردن مورچه ها مفید است و به عنوان دورکننده مورچه عمل می کند. لیمو همچنین خاصیت اسیدی دارد که بوی رد مورچه‌ را مخفی می کند. کمی از آب این میوه را روی طاقچه ها و یا ورودی درها بمالید تا مورچه ها را دور کند. روش دیگر خیساندن پارچه در روغن لیمو و گذاشتن آن در کابینت هایی است که قبلاً در آنها مورچه دیده شده است.

8- مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی باعث خفگی و از بین رفتن مورچه ها می شود. یک قاشق جوش شیرین و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و محلول را روی آن نواحی که مورچه ها از آن طریق به خانه شما می آیند، پخش کنید. شما همچنین می توانید مایع ظرفشویی و آب را با نسبت 2 به 1 مخلوط کنید و مخلوط را روی محل های آلوده، اسپری کنید.

9- پوست خیار

به طور طبیعی مورچه ها نمی توانند طعم خیار را تحمل کنند. یک خیار را پوست بگیرید و پوست آن را در محل هایی که مورچه ها فعالیت دارند قرار دهید. مهم است که هر روز پوست خیارها را عوض کنید تا نتیجه دلخواه را برای دفع حشرات داشته باشد. این کار را هر روز تکرار کنید تا زمانیکه اثری از حشرات نباشد.

10- فلفل هندی

مورچه ها به سیگنال های شیمیایی که برای دستیابی به منابع خاص غذایی به آنها تکیه دارند، وابسته هستند. فلفل هندی این سیگنال ها را نابود می کند و بنابراین نجات مورچه ها افت شدیدی پیدا می کند. پودر فلفل را در محل هایی که مورچه ها هستند بریزید. شما همچنین می توانید آن را با پودر زردچوبه مخلوط کنید تا یک محدوده نامناسب برای حشرات ایجاد کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه فرش را براق کنیم

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.