استراتژی های بازاریابی را نام ببرید

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ استراتژی های بازاریابی را نام ببرید در اين مطلب ميخواهيم درباره این موضوع در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

تعریف استراتژی بازاریابی

استراتژی بازاریابی، توسط شرکت‌های مختلف و برای هم‌سویی و هم‌اندیشی با مصرف کنندگان خود استفاده می‌شود.

این استراتژی‌ها برای آگاهی از مشتریان و دانستن نقطه نظر آ‌ن‌ها درباره ویژگی‌ها، مشخصات و مزایای محصولات شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اساساً هدف اصلی استراتژی بازاریابی، تمرکز بر تشویق کردن مردم و گروه هدف جهت خرید محصولات و خدمات خاص آن شرکت می‌باشد.

انواع استراتژی بازاریابی می‌توانند کاملاً خلاقانه و نوآورانه باشند و یا اینکه می‌توانند از قبل مورد استفاده قرار گرفته باشند. یک استراتژی بازاریابی موثر و موفق به شرکت شما کمک می‌کند تا در بازار رقابت از بقیه رقبا پیشی بگیرید.

همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم انواع مختلفی از استراتژی‌های بازاریابی وجود دارد. شما باید با شرایط و نیازمندی‌های کسب و کار خود بتوایند، استراتژی مورد نظر و مناسب را برای خود برگزینید. قبل از هرگونه انتخابی جهت استراتژی بازاریابی شرکت خود، باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

انواع استراتژی بازاریابی

استراتژی های بازاریابی را نام ببرید
استراتژی های بازاریابی را نام ببرید

استراتژی رهبری قیمت:

در این استراتژی عرضه‎کنندگان کالا، کالای خود را با پایین‎ترین قیمت به مصرف‎کنندگان عرضه می‎کنند و از این طریق سهم قابل قبولی از بازار را برای خود ایجاد می‏کنند.

در این استراتژی با رهبری قیمت، خود بخود هزینه تولید با افزایش تولید و تقاضای بالا کاهش پیدا می‎کند، رقبای ضعیف حذف می‎شوند، امکان ورود رقبای جدید کاهش پیدا می‎کند، نفوذ در بازارهای دیگر افزایش پیدا می‎کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  حذف تبلیغات گوگل کروم

با توجه به مزیت‎هایی که رهبری قیمت ایجاد می‎کند، هر کسب و کاری به راحتی نمی‎تواند رهبری قیمت را به عهده بگیرد.

این استراتژی زمانی با حداقل ریسک همراه است که شرکت توان مالی خوبی داشته باشد، مجهز به تکنولوژی جدید باشد و قدرت توزیع گسترده‎ای داشته باشد و بتواند مواد اولیه ارزان تهیه کند.

استراتژی تمرکز:

در این نوع استراتژی تمرکز عرضه‎کنندگان کالا یا تولیدکنندگان محصول بر قشر خاصی از مصرف‎کنندگان قرار می گیرد و به همین دلیل تقاضا افزایش یافته و می ‎توان فروش قابل قبولی داشت اما می توان گفت هزینه تبلیغات و توزیع کاهش می‎یابد.

استراتژی متمایزسازی:

در این استراتژی تولیدکنندگان می کوشند تا کالای متمایزی را تولید کنند و با رقبای خود به رقابت بپردازند و از طریق بتوانند سود کسب کنند.

استراتژی نفوذ در بازار:

در این استراتژی سعی بر افزایش سهم در بازارهای فعلی است و برای این منظور از روش هایی چون تبلیغات گسترده، اعطای تخفیف‎ و … استفاده می شود.

استراتژی توسعه بازار:

در استراتژی توسعه بازار تلاش می شود نظر مشتریان تازه به کالای فعلی جذب شود و مشتریان جدید تمایل به استفاده از کالاها و محصولات قدیمی پیدا نمایند تا علاوه بر مشتریان قدیمی ، مشتریان جدید هم به جمع مصرف کنندگان  و تقاضاکنندگان کالا و محصول اضافه شوند.

استراتژی توسعه کالا:

این استراتژی به معنی گسترش کالاها و ایجاد کالاهای جدید برای بازارهایی است که در حال حاضر وجود دارند.

استراتژی تنوع‌بخشی:

در استراتژی تنوع‌بخشی تلاش می شود تا کالاهای جدید در بازار نوپا معرفی شوند البته برای ورود به این بازارها استراتژی تنوع‎بخشی با ریسک زیادی به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین روش تبلیغات

استراتژی‎های بازاریابی ذکر شده یعنی نفوذ در بازار، توسعه بازار، توسعه کالا و تنوع‎بخشی می‎تواند با یک سری تاکتیک‎های بازاریابی که از آن‎ها به عنوان آمیخته‎های بازاریابی نیز یاد می‎شود، تحقق پیدا کند.

این آمیخته‎ها در ساده‎ترین حالت شامل 4p یعنی قیمت، محصول، مکان و پیشبرد فروش هستند که هر کدام شامل اجزایی بوده و تاکتیک‎های مناسبی برای اجرا و پیاده‎سازی استراتژی بازاریابی شرکت هستند.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.