استفاده ورزشکاران حرفه ای از تردمیل

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي استفاده ورزشکاران حرفه ای از تردمیل اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

دستگاه تردمیل

تردمیل یک وسیله ورزشی است که به نامهای دو برقی، دو درجا یا دو ثابت هم شهرت یافته‌است، تردمیل وسیله‌ای است که امکان دویدن را در فضای بسته فراهم می‌نماید.

دستگاه تردمیل که اکثراً موتوردار است، شامل تسمه پهنی است که با چرخش به دور غلطکها بر روی صفحه اصلی امکان راه رفتن و دویدن با سرعت‌های موردنظر را ایجاد می‌نماید. تردمیل در حقیقت شرایط انجام ورزش دو، مادر ورزشها، را در خانه و فضاهای بسته فراهم می‌نماید. تردمیل می‌تواند جهت تمرینات قهرمانی باشگاهی، حرفه‌ای و خانگی استفاده گردد.

استفاده صحیح از تردمیل

کار با تردمیل هم باعث سوختن چربی و هم ساختن عضله می‌شود. می‌توان با برنامه‌های تمرینی متنوع و منظم ۳ ماهه روی تردمیل تمرین کرد و خسته نشد و با عضله سازی از تناسب اندام خوبی بهره‌مند شد. کار کردن درست و منظم با تردمیل باعث:

  1. تقویت عضلات داخل و خارج ران و باسن
  2. کاهش وزن
  3. بدنسازی وتناسب اندام
  4. بالا بردن انرژی بدن
  5. بهبود فعالیت ورزشی
  6. بهبود مقاومت بدن وقدرت قلب وعروق
  7. حفظ وزن ایدئال بدن
  8. تصحیح برنامه خواب و کاهش استرس
  9. و در نتیجه باعث شادابی و سلامت جسمی و همچنین روحی و روانی خواهد شد.
استفاده ورزشکاران حرفه ای از تردمیل
استفاده ورزشکاران حرفه ای از تردمیل

بیشتر ورزشکاران حرفه ای دنیا، نه تنها در رشته های دومیدانی بلکه در تمام رشته ها از جمله شنا، فوتبال، والیبال و… برای حفظ آمادگی بدنی خود و تناسب اندام از تردمیل استفاده می کنند.حتی در دوران بعد از مسابقات برای از دست ندادن آمادگی بدن و داشتن یک حرکت ورزشی استفاده از تردمیل بسیار مفید است و توصیه می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان افتادگی مثانه با ورزش

 

تردمیل همچنین سبب می شود تا نحوه صحیح دویدن و فعالیت برای افراد تمرین و تکرار شود.به عنوان مثال ورزشکار می تواند با قرار دادن تردمیل در مقابل آیینه و نگاه کردن به نحوه دویدن خود در صورت نیاز اصلاحاتی بر روی آن انجام دهد و یا تکنیک های خاص مورد نظر را به این شیوه تمرین نماید.

 

زمانی که ورزشکار در محیط خارج از باشگاه و فضای آزاد میدود مربی او در همه حال نمی تواند با او باشد و در صورت نیاز نکاتی را به او گوشزد کند اما دویدن بر روی تردمیل این امکان را فراهم می کند تا مربی در کنار ورزشکار باشد و در صورت نیاز مشکلات کار و تمرینش را به او تذکر دهد.

استفاده ورزشکاران حرفه ای از تردمیل

تردمیل وسیله ای ست که با داشتن شیب قابل تنظیم و تغییر مقاومت دستگاه سبب افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی ورزشکار میشود.بعضی از تردمیل ها نیز دارای شیب معکوس(سراشیبی) هستند و بوسیله تمرین با آنها می توان هماهنگی و نحوه صحیح و تسلط بر توقف در سراشیبی را تمرین کرد.

 

تردمیل به دلیل داشتن سه متغیر زمان، شیب و سرعت از تنوع تمرینی زیادی برخوردار است و ورزشکار با تغییر و جابجایی این متغییرها می تواند برنامه های متنوع زیادی را اجرا کند همین امر سبب شده تا بسیاری از ورزشکاران حرفه ای به استفاده از تردمیل علاقه مند شوند.

 

استفاده از تردمیل به غیر از ورزشکاران حرفه ای در میان مردم عادی نیز طرفداران زیادی دارد و روز به روز نیز بر این تعداد آنها افزوده می شود.استفاده از این دستگاه در کوتاهترین زمان برای کاربر دارای نتیجه مطلوبی میباشد. خصوصاً افرادی که به دنبال تناسب اندام و کاهش وزن خود هستند با استفاده از تردمیل که یک ورزش هوازی ست میتوانند جهت چربی سوزی اقدام کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه فقط شکم را لاغر کنیم

 

برای رسیدن به این هدف داشتن یک برنامه تمرینی با وقفه بسیار موثر است البته برنامه هایی نیز در حافظه تردمیل برای همین منظور طراحی شده است که بسیار کاربردی ست.
برای استفاده از یک برنامه متنوع تمرینی می توان با متغیر شیب و سرعت بازی کرد به این شیوه که ابتدا شیب دستگاه را ثابت بگذارید و سرعت را تغییر دهید و یا سرعت ثابت و شیب را بالا ببرید.افزایش شیب در طول تمرینات سبب می شود که به صورت ناخودآگاه سرعت شما بالا رود، یعنی زمانی که شیب را به حالت اولیه برمی گردانید سرعت شما خود به خود اضافه می شود.

 

استفاده از تردمیل حتی برای ورزشکارانی که دوران حرفه ای ورزش آنها به پایان رسیده است بسیار مفید می باشد و جهت حفظ تناسب اندام و داشتن یک آمادگی نسبی همیشگی و برای جلوگیری از کناره گیری کامل از دنیای ورزش بسیارمناسب است و بسیاری از مربیان ورزشی استفاده از آن را برای اینگونه ورزشکاران مفید می دانند.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.