اسکرین از صفحه

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي اسکرین از صفحه اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

اسکرین‌شات چیست

ماگرفت یا اسکرین‌شات (به انگلیسی: Screenshot)، تصویری است که توسط رایانه برای ثبت بخش‌های نمایان نشان داده‌شده در نمایشگر، تلویزیون، یا دیگر افزاره‌های خروجی بصری، گرفته می‌شود. نماگرفت معمولاً تصویری دیجیتال است که توسط سیستم‌عامل میزبان یا نرم‌افزاری که بر روی رایانه در حال اجراست گرفته می‌شود، هرچند که ممکن است با دوربین یا افزاره‌ای که خروجی ویدیوی نمایشگر (همچون DVR) را دریافت می‌کند، نیز گرفته شده باشد.

نماگرفت به منظور نشان‌دادن یک برنامه، مسئلهٔ مشخصی که کاربر با آن مواجه شده یا برای نمایش خروجی نمایشگر به دیگران یا بایگانی آن، یا نمایش کاری که در رایانه‌تان انجام می‌دهید استفاده می‌شود.

اسکرین از صفحه کامپیوتر

اسکرین از صفحه کامپیوتر
اسکرین از صفحه کامپیوتر

ویندوز ۷ و ۸

در نسخه های قدیمی تر ویندوز شما می توانید کلید Print Screen را از صفحه کلید فشار دهید. (در صفحه کلیدهای مختلف عبارت های “Print” ، “PrtSc” یا “PrtScn”درج شده است.)

اما این کلید در واقع تصویری از صفحه را تهیه نمی کند بلکه تصویر را برای کپی کردن در برنامه هایی مانند Paint , Paint.NET, Corel Draw یا Photoshop اماده می کند.

پس برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۷ و ۸ شما باید ابتدا دکمه Print Screen را فشار دهید سپس در نرم افزارهای ویرایشگر عکس مانند Paint یا Photoshop آن را با کلیدهای Ctrl+V پیست (Paste) کنید تا تصویری که از صفحه گرفتید ظاهر شود.

ویندوز ۸.۱ و ۱۰

با بروزرسانی های قابل توجهی که ابتدا برای ویندوز ۸.۱ و سپس برای ویندوز ۱۰ ارائه شد برخی ابزار دیگر اضافه گردید. در این نسخه ویندوز هم می توانید از کلید Print Screen برای قرار دادن تصویر در یک ویرایشگر تصویر (Paint , Paint.NET, Corel Draw یا Photoshop) استفاده کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی
اسکرین از صفحه کامپیوتر
اسکرین از صفحه کامپیوتر

اما اگر می خواهید یک تصویر را سریعا دریافت کنید می توانید دکمه های Windows+Prt Scn  را همزمان فشار دهید تا تصویر در مسیر c:/Users/Your username/Pictures/Screenshots ذخیره شود.

اگر گزینه بیستری نیاز دارید کلید های Alt+Print Screen را همزمان فشار دهید این ابزار نمی تواند عکس را در همان زمان برای شما اماده کند اما می تواند عکس را به یک ویرایشگر تصویر کپی کند.

 اسکرین از صفحه لپتاپ

شیوه گرفتن اسکرین شات در لپ تاپ اندکی با نحوه گرفتن اسکرین شات در  کامپیوتر تفاوت دارد. در لپ تاپ ها گرفتن اسکرین شات تنها با فشار دادن دکمه PrintScreen میسر نخواهد بود، بلکه برای این کار باید دکمه های Fn + Print Screen را همزمان فشار دهید تا تصویر مورد نظر شما در کلیپ بود ذخیره شود. (کلید Fn که مخفف کلمه Function می باشد، کلیدیست که اغلب در لپ تاپ ها دیده می شود و معمولا با سایر کلید ها نظیر کلید های F1 تا F12 ترکیب می شود، و کار هایی مثل تغییر نور صفحه نمایش و کم و زیاد کردن صدا را انجام میدهد)

اسکرین از صفحه تلگرام

مراحل فعال سازی :

در صورت فعال بودن Passcode در تلگرام ممکن است، هنگام گرفتن اسکرین شات پیام خطای “Couldn’t save screenshot, storage may be in use” را دریافت کنید. برای رفع این خطا، ابتدا آخرین نسخه تلگرام را دریافت و بر روی دستگاه خود نصب کنید.

اسکرین از صفحه تلگرام
اسکرین از صفحه تلگرام

1 – در صفحه اصلی تلگرام بر روی منوی تنظیمات تپ کنید.

2- با باز شدن منوی تنظیمات گزینه Settings را از لیست نمایش داده شده انتخاب میکنیم.

3- سپس در صفحه بعدی گزینه Privacy and Security را انتخاب میکنیم.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  معرفی کتابهایی که ارزش خواندن دارند

4- سپس در بخش Security گزینه Passcode Lock را انتخاب میکنیم. به احتمال زیاد این گزینه در برنامه تلگرام شما فعال است و به همین دلیل است که پیغام خطای “Couldn’t save screenshot, storage may be in use” را مشاهده می کنید.

  چگونه کسی را در تلگرام بلاک کنیم ؟

5- در نهایت جهت فعال سازی امکان ذخیره نمودن تصویر صفحات تلگرام به عنوان اسکرین شات، در صفحه نمایش داده شده گزینه Allow Screen Capture را فعال کنید.

از این پس بدون هیچگونه مشکلی می توانید در تلگرام خود به تهیه اسکرین شات بپردازید. در صورت نیاز برای غیرفعال نمودن این امکان می توانید مجدد گزینه Allow Screen Capture را فعال کنید.

اسکرین از صفحه مک

در این روش شما از کل صفحه (همانند دکمه Print Screen در ویندوز) عکس تهیه خواهید کرد.
با فشردن دکمه‌های ترکیبی Command + Shift + 3 شما قادر خواهید بود تا یک عکس از صفحه گرفته و به صورت اتوماتیک تحت نام Picture و فرمت PNG در صفحه دسکتاپتان ذخیره نمایید.

در صورتی که می‌خواهید این عکس را در کلیپ بردتان نیز ذخیره نمایید، کافیست تا به جای دکمه های ترکیبی بالا از Command + Control + Shift + 3 استفاده نمایید.

گرفتن عکس از قسمت خاصی از صفحه

برای این کار شما می‌بایست دکمه های ترکیبی Command + Shift + 4 را بفشارید. پس از این کار شما قادر خواهید بود تا با نشانگر موس، ۴ ضلع آن قسمت از تصویر که می‌خواهید عکس گرفته شود را مشخص نمایید.پس از رها کردن موس، عکس از آن ناحیه گرفته خواهد شد.

همانند روش گذشته، با اضافه کردن کنترل، شما قادر هستید تا آن قسمت مورد نظر را در کلیپ برد خود ذخیره کنید. Command + Control + Shift + 4

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  راه های تقویت عزت نفس از نظر قران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.