اولین دیدار با خانواده همسر

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي اولین دیدار با خانواده همسر اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

اولین دیدار با خانواده ی همسر آینده مان، تأثیر مهمی را در کیفیت رابطه ی ما با آنها در ادامه ی راه  خواهد داشت.کیفیت این دیدار باعث می شود خانواده اش او را به ازدواج با ما تشویق کنند یا منصرفش کنند. به هر حال هر چه باشد، آنها خانواده ی او هستند و نظر آنها نقش مهمی را در تصمیم گیری او دارد.چون او دوست دارد که ما مورد تأیید خانواده اش قرار بگیریم.

۱-حرف های همسر آینده مان در مورد خانواده اش را یادمان باشد

اگر همسرتان آینده مان از قبل نکاتی را راجع به خانواده اش گفته، خیلی حواسمان به آن باشد. چون او از همه بهتر می داند که اعضای خانواده اش چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند.

مثلا اگر او از قبل گفته که پدر و مادرم از سگ خوششان نمی آید، راجع به نگهداری سگ صحبت نکنیم.یا اگر گفته که پدرم از اینکه کسی زیادی با او شوخی کند، خوشش نمی آید، این نکته را رعایت کنیم.بهتر است جلوی خودمان را بگیریم تا خیلی از حرف هایی را که خوشایند او نیست نزنیم.

به علائق و سلیقه ها و نظرات شخصی آنها احترام بگذاریم.بعد ها و در گذر زمان کم کم می توانیم خودمان را با آنها وفق دهیم.این احترام گذاشتن، تأثیر خوبی را روی آنها خواهد گذاشت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  غذاهای تایلندی
اولین دیدار با خانواده همسر
اولین دیدار با خانواده همسر

پس تا جایی که ممکن است دنیای مطلوب آنها را از طریق همسر آینده مان بشناسیم و به آن احترام بگذاریم و توجه نشان دهیم.دنیای مطلوب هر کسی شامل چیزهایی است که او دوست دارد.در اولین دیدار می توانیم بر اساس شناخت دنیای مطلوب آنها برایشان هدیه ی مناسب را تهیه کنیم و ببریم.

2. خشت اول را درست بچینید


برای اینکه بتوانید زندگی خوبی در کنار خانواده ی جدیدتان داشته باشید، باید با آنها درست رفتار کنید. درست رفتار کردن صرفا در مهربانی و احترام بیش از حد و مسائلی از این دست خلاصه نمی شود. شما باید بدانید با آدم هایی که تازه قرار است دنیای آنها را کشف کنید و آنها را بشناسید چطور رفتار کنید. چیزهایی که در ادامه مرور می کنیم رفتارهای بنیادین است که روی هر آدمی با هر اخلاقی جواب می دهد.

3. خودتان باشید

بعضی ها در معاشرت های اول قبل از عروسی با خانواده ی همسر چنان تصویر جذابی از خودشان به نمایش می گذارند که همه ی فامیل عاشق آنها می شوند. از آن عروس های گوش به فرمان و بی نهایت مهربان که چشم گفتن از دهانش نمی افتد. همین آدم بعد از عروسی تصمیم می گیرد از نقش بازی کردن دست بکشد و بشود خود واقعی اش.
در این مواقع است که خانواده ی همسر نسبت به این تغییر موضع، واکنش نشان می دهند و این ممکن است خیلی به مذاق شما خوش نیاید. در حالیکه آنها حق دارند. از همین روزهای اول نامزدی که قرار است شما همسرتان و خانواده اش را بشناسید، دور نقش بازی کردن را خط بکشید و خودتان باشید. قطعا خود ِ واقعی تان از کسی که نقشش را بازی می کنید دل نشین تر است و لازم نیست خودتان را به دردسر نقش بازی کردن بیندازید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  انواع مدیتیشن

4. خودمانی نشوید

حتما این نصیحت را بارها شنیده اید و با خیال اینکه نصیحت کننده خیلی بدبین است آن را پشت گوش انداخته اید. اما باید بگوییم که اشتباه می کنید. اتفاقا این بهترین نصیحتی است که ممکن است یک نفر به شما بکند. اولین قدم برای خودمانی نشدن این است که شما همیشه احترام حرف زدن با خانواده ی همسرتان را حفظ کنید و به جای شوخی های بی جا و استفاده از صفت ها و کلماتی که بین شما و دوستان تان رد و بدل می شود سعی کنید آنها را «شما» خطاب کرده و در عین حال سعی کنید صمیمت تان را حفظ کنید. خیلی ها می گویند پدر و مادر همسر مثل پدر و مادر خودمان هستند اما بهتر است شما پدر و مادر همسرتان را در همان جایگاه پدر و مادر همسرتان بدانید و رفتاری که مناسب شان است را با آنها انجام بدهید.

5. صریح و روشن صحبت کنید

اگر مشکل را دلخوری پیش می آید و شما معمولا می ریزید توی خودتان یا سعی می کنید با سکوت کردن ناراحتی تان را بیان کنید، بهتر است دست از این حرکت بردارید و در زندگی مشترک صراحت را پیشه ی خودتان کنید. اگر مشکلی برایتان پیش آمد یا از چیزی دلخور شدید کافیست بدون اینکه چیزی را بپوشانید، درباره اش صحبت کنید.

6. بدی همسرتان را نگویید

اگر همسرتان اخلاق بدی دارد یا کاری انجام می دهد که خیلی باب میل شما نیست، بهتر است آن را با خانواده ی همسرتان در میان نگذارید چون ثابت شده گله کردن از همسر خیلی نتیجه ی خوبی در بر ندارد. ضمن اینکه خانواده ی همسرتان کاملا در جریان نقص های فرزندشان هستند و نیازی نیست شما دوباره آنها را برای شان دیکته کنید.

7. به اندازه حرف بزنید

وقتی وارد خانواده جدید می شوید، کم حرف باشید. البته سکوت زیادی هم ممکن است کارتان را خراب کند و یک وقت خدای نکرده فکر کنند «از دماغ فیل افتاده اید» و خودتان را می گیرید. در حد لزوم حرف بزنید و مراقب باشید که کلامتان، شما را بی اعتبار نکند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مواد سالاد ماکارونی

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.