بخور جوش شیرین برای سینوزیت

بخور جوش شیرین برای سینوزیت

سینوزیت مزمن باعث بروز سردردهای شدید می‌شود. این بیماری در اغلب موارد در اثر عفونت‌های شدیدی بوجود می‌آید که نسبت به آن بی‌اعتنا هستید. در واقع عفونت و سرماخوردگی‌های ساده به مرور زمان به سینوزیت تبدیل می‌شود. البته بخور جوش شیرین برای سینوزیت راه درمانی است و شما می‌توانید در خانه آن را برطرف کنید. در ادامه به چندین روش برای درمان خانگی سینوزیت می‌پردازیم.

سینوزیت چیست؟

کاوک آماس یا سینوزیت (Sinusitis) یک وضعیت شایع است که در آن پوشش سینوس ها متورم شده و معمولاً به دلیل یک عفونت ویروسی به وجود می آید. این عارضه اغلب مواقع ظرف ۲ تا ۳ هفته پیشرفت می کند. در صورتی که سینوزیت به طور مکرر اتفاق بیفتد یا علائم بسیار شدیدی داشته باشد، نیاز است برای درمان سینوزیت، نزد یک متخصص گوش، حلق و بینی با تجربه، مراجعه نمایید.

اما اگر بخواهیم دقیق تر در مورد بروز این بیماری صحبت کنیم باید بگوییم که صورت انسان دارای حفراه های بسیاری است که به آن ها سینوس گفته می شود. سینوس ها در استخوان های ناحیه جمجه و صورت انسان، پشت استخوان گونه ها، پیشانی و اطراف بینی قرار دارند که با هوا پر شده اند. این حفره ها همگی دارای پوششی نرم هستند که به آن مخاط گفته می شود و معمولاً از طریق بینی و با عبور از مجرای بینی، ترشح می شوند.

زمانی که فرآیند ابتلا به سینوزیت رخ می دهد، غشاهای مخاطی بینی، گلو و حتی سینوس ها ملتهب شده و دچار تورم می شوند. بنابراین مجراها و کانال های عبوری به دلیل تورم ناحیه سینوس، مسدود می شوند و این گرفتگی، فضایی مرطوب و آماده برای عفونی شدن را ایجاد می نماید. سپس سینوس هایی که دچار عفونت شده و امکان تخلیه نیز برای آن ها وجود ندارد، مملو از چرک شده و علائمی مانند ترشحات غلیط به رنگ سبز یا زرد، درد در ناحیه صورت و … را ایجاد می کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان دیسک کمر
روش بخور جوش شیرین برای سینوزیت
روش بخور جوش شیرین برای سینوزیت

روش بخور جوش شیرین برای سینوزیت

یکی دیگر از روش‌های درمان سینوزیت و سردرد استفاده از بخور جوش شیرین برای سینوزیت است. این پودر خاصیت میکروب‌زدایی دارد. به همین دلیل می‌تواند مخاط سیونت‌ها را از بین ببرد. برای این کار مقداری جوش شیرین را در آب ولرم مخلوط کنید تا در آن حل شود.

حالا این محلول را با کمک سرنگ به داخل بینی بکشید و بعد از چند دقیقه فین کنید. این کار را برای هر دو بینی انجام دهید. با این روش باکتری‌های بینی از بین می رود. البته باید بعد از این کار بینی را به طور کامل تمیز کنید. زیرا باکتری‌ها داخل آن جمع می‌شود. هرگز از آب شیر به طور مستقیم استفاده نکنید. زیرا ممکن است حاوی باکتری‌هایی باشد که سینوس‌ها را آلوده کند. بهتر است قبل از استفاده آب را بجوشانید.

عوارض بخور جوش شیرین برای سینوزیت

سینوزیت در حالت مزمن هم ممکن است خطرآفرین نباشد اما گاهی علائمی که از آن به عنوان سینوزیت تعبیر می شود، در واقع حاکی از بیماری و مشکل دیگری است که به مراتب می تواند جدی تر از عفونت سینوسی باشد و یا زمینه ای را برای ابتلا به سینوزیت فراهم نماید.

چنانچه بیش از ۱ الی ۲ هفته از آغاز علائم بیماری سینوزیت سپری شده باشد، به پزشک کمک می کند که بیماری های زمینه ای را راحت تر تشحیص دهد.

از سویی دیگر، عفونت اولین عامل بروز سینوزیت می باشد که در سینوس ها و یا اطراف آن رخ می دهد. در صورتی که این عفونت ها درمان نشوند، امکان سرایت آن ها به قسمت های دیگر بدن افزایش می یابد و می تواند خطرات جبران ناپذیری را به ارمغان آورد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان قارچ ناخن

بنابراین لازم است در صورت تشدید علائم و طولانی شدن آن ها، هرچه سریع تر به یک پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

خواص بخور جوش شیرین برای سینوزیت

اثر بخور جوش‌ شیرین بر درمان کرونا. ایرنا نوشت: انتشار خبرهای مربوط به درمان قطعی کرونا توسط گروهی از پزشکان طب سنتی. سبب شده تا برخی شبکه‌های معاند اخبار و ویدیوهای کذبی در این ارتباط منتشر کنند که یکی از آنها کلیپ مربوط به بهبود یافتن بیماران کرونایی با بخور جوش‌شیرین

ایا بخور جوش شیرین برای سینوزیت خوب است

درمان با بخور جوش شیرین برای سینوزیت تنفس هوای مرطوب و گرم باعث کاهش تورم منافذ سینوس‌ها خواهد شد. بخور گرم و مرطوب برای درمان سینوزیت مفید است و باعث می شود ترشحات. نرم شده و از سینوس ها تخلیه شوند. “سینوزیت” معمولا نتیجه یک ویروس سرماخوردگی است که باورود باکتری های عفونتی به سینوس هاایجاد میشودو باروش های مختلفی ازجمله دارویی. گیاهی و طب سنتی ودرموارد حاد باعمل جراحی درمان میشود.

 

امیدواریو مطالب برای شما سودمند واقع شده باشد، از همراهی شما با جستیر سپاسگذاریم.

بیشتر بدانید:

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×
سلامتی بزرگترین دارایی انسان است برای سلامتی خودتان و عزیزانتان جستیر را سرچ کرده و جدیدترین مطالب ما را به صورت رایگان بخوانید.
راههای درمان سرخ شدن صورت از خجالت x بخوانید...
به بالای صفحه بردن