برای کنکور از چه درسی شروع کنیم

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ برای کنکور از چه درسی شروع کنیم ؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

بهانه گیری ممنوع

یکی از مسائلی که ما در مشاوره و برنامه ریزی برای همه داوطلبان بر روی آن تاکید می کنیم این است که حتماً سؤال های کنکور سال های گذشته را مرور کنید و سعی کنید به صورت دقیق در هر درس آنالیز کنید و ببینید که سؤالات به چه نحوی طرح شدند.

حالا که در سال گذشته کنکور نظام قدیم و نظام جدید برگزار شده  است دیگر بهانه گیری کافیست و بهانه ای ندارید تا بخواهید بگویید ما نتوانستیم و اطلاعی نداشتیم و از این دست حرف ها.

سال گذشته به هر دلیلی که قبولی نشدید امسال هیچ بهانه ای ندارید که برای عدم قبولی تان بیاورید و شما دوست عزیزی که پایه دوازدهم هستید هم این حرف ها که دانش آموز هستید و قبولی در این موقعیت سخت و غیره را باید کنار بگذارید.

منابع را با دقت تهیه کنید

شما با هر اصول و نحوه مطالعه ای که بخواهید پیش بروید شرط اول اینکه شما بهترین منابع مطالعه کنکور سراسری را تهیه کنید و از روی همین منابع شروع به خواندن کنید.

حال روی صحبتم با شما داوطلبان نظام قدیم است. ببینید دوستان عزیز شما هم به اندازه کافی وقت داشتید و پیش از این هم تجربه شرکت در آزمون سراسری را داشته اید.

حالا دیگر کاملاً با سؤالات آشنا هستید. متأسفانه و یا خوشبختانه منابع کمک آموزشی در حال حاضر نقش بسیار تعیین کننده ای در قبولی و یا عدم قبولی شما دارند.

به همین دلیل، بهتر است در رابطه با این موضوع سهل انگاری به خرج ندهید.

برای هر درسی منابع برخی از انتشارات میتواند مناسب باشد و  امکان معرفی کتاب های یک انتشارات خاص برای تمامی درو سامکان پذیر نیست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عوارض ترامادول۲۰۰

حال که متوجه شدید برای کنکور از کجا شروع کنم؟ و منابع  مورد نظر را نیز تهیه کرده اید، دیگر نوبت این موضوع می رسد که شما نحوه مطالعه هر درس را به خوبی بدانید و یاد بگیرید که چگونه باید مطالعه کنید تا بتونید موفق به داشتن درصد بالا در دروس مختلف شوید.

بودجه بندی ها رو تهیه کنید

یکی از اشتباهاتی که برخی از داوطلبان باهاش دست و پتجه نرم می کنند ایناست که بدون توجه به بودجه بندی کنکور 99 شروع به درس خواندن می کنند.

این موضوع از این نظر می تواند آسیب زا باشد که شما برای همه درس ها به یک اندازه انرژی می گذارید و همین موضوع باعث می شود در سر جلسه کنکور نتوانید به سؤالای سخت و با اهمیت به درستی پاسخ بدهید.

اگر با دقت سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری را مطالعه کنید متوجه می شوید که برای کنکور از کجا شروع کنم؟

چون این گونه می توانید از مباحث و فصول مهم بسیاری از دروس آشنا شوید. همچنین، امکان آشنایی با نحوه طرح سؤالات و یا تحلیلشا بهتر میتوانید آشنا شوید.

البته معنای این بودجه بندی این نیست که شما فقط همان مطالب را باید مطالعه کنید. بلکه به این معناست که باید بیشتر انرژی و زمان خود را برای آن دروس و مباحث بگذارید.

از اشتباهاتتان درس بگیرید

اگر از دانش آموزان پایه دوازدهم هستید فکر نکنید که این موضوع شامل حال شما نمی شود.

حتماً توصیه می کنیم که در حد امکان از آزمون های آزمایشی شرکت کنید و سعی کنید تمام اشتباهاتی را که داشتید متوجه شوید و در جهت جبرانش تلاش کنید.

اگر میخواهید بدانید برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ باید از جایی که شروع نکردید شروع کنید. یعنی همان نقطه ای که همیشه گیر کردید و یا اینکه نسبت به آن بی اهمیت بوده اید.

شما داوطلبانی که سال گذشته کنکور داده اید و به هر دلیلی نتوانستید در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوید، بهانه گیری دیگر کافیست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چند نمونه مقدمه

شما باید مسیری را که رفته اید را دوباره مرور کنید، اشتباهات خود را بشناسید و  متوجه شوید این اشتباه به چه دلیلی بوده است؟

حال بریا رفع آن اشتباهات تلاش کنید.

حتی پاسخ سؤال برای کنکور از کجا شروع کنم؟ می تواند این باشد که اگر به دلیل تاثیر معدل در کنکور 99 شما لازم است از ترمیم معدل استفاده کنید اگر نحوه درس خواندنتان مشکل داشته باید تلاش کنید که بهترین روش را امتحان کنید.

تکنیک های مطالعه و تست زنی را یاد بگیرید

برای کنکور از چه درسی شروع کنیم
برای کنکور از چه درسی شروع کنیم

اصل کار شما همین است که تست ها را درست بزنید. افزایش سرعت تست زنی کنکور یکی از مهم ترین مواردی هست که باید بسیار روی آن تمرکز کنید.

حتی اگر شما تمام اطلاعات رو داشته باشید ولی نتوانید موقع کنکور آن را پیاده کنید هرگز مؤفق نخواهید شد.

یکی از بهترین فنونی که باید رعایتش کنید این است که حتماً زیاد تست بزنید. تست زنی کمک می کند که شما خیلی از تست ها را بدون نیاز به فکر کردن به درستی پاسخ بدهید.

در واقع، یکی از پاسخ هایی که ما به سوال برای کنکور از کجا شروع کنم؟ به داوطلبان می دهیم این است که شما از هر درسی که شروع می کنید همان موقع تست هایش را هم حتماً با دقت بزنید.

این موضوع باعث تثبیت ذهنی شما میشود. در حقیقت، یکی از پاسخ هایی که می توانید به سؤال چگونه تست بزنیم تا موفق شویم بدهیم این است که تمام تست ها را حتماً آنالیز کنید و ببنید کجاها اشتباه کردید و چطور باید رفعشان کنید.

 

هدفتان را مشخص کنید

این موضوع را به هیچ عنوان بی اهمیت نشمارید و فکر نکنید ما انسان ها به دنبال اهدافمان حرکت می کنیم و مسیر و سرعت حرکتمان هم بر همین اساس تعیین می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  معرفی کتابهایی که ارزش خواندن دارند

به همین دلیل، اگر هدفتان قبولی در رشته پزشکی است از مشاوره تحصیلی برای کنکور پزشکی غافل نشوید.

چون همانطور که می دانید در سال های اخیر روز به روز رقابت بیشتر و سخت تر می شود.

باور داشته باشید که می توانید به اهدافتوان برسید و فکر نکنید کسانی که به اهدافشان رسیده اند از کره ای دیگر آمده اند و یا اینکه ویژگی هایی عحیب و غریبی داشته اند.

همینکه بدانید برای کنکور از کجا شروع کنم؟ خودش می تواند بهترین شروع باشد. هر روز این را با خودتان تکرار کنید که من می توانم به هدفم برسم و این را در برگه ای بنویسید و واقعاً برای رسیدن به آن تلاش کنید.

من به دروس عمومی علاقه ای ندارم و به همین دلیل اشکالی نداره درس نخونم؟

اهمیت دروس عمومی و دروس اختصاصی برای کنکور یکسان هست و هرگز تصور نکنید که بدون مطالعه دروس عمومی میتونید موفق باشید. شما نمی تونید شرایط کنکور رو حدس بزنید و یا پیش بینی کنید چون شرایط کنکور برای هیچ داوطلبی قابل شناخت نیست. ممکنه دروس تخصصی شما به اندازه ای سخت باشه که حتی نتونید 30 درصد در هر درس رو بزنید. همچنین برای رتبه بندی کنکور و محاسبه تراز دروس عمومی و اختصاصی رو با هم محاسبه می کنن.

چه مدت زمان برای هر درس باید اختصاص بدم؟

بعد از اینکه متوجه شدید که برای کنکور از کجا شروع کنم؟ به کیفیت مطالعه خیلی توجه و دقت داشته باشید. گاهی لازمه شما برای یک صفحه شاید حدود یک ساعت زمان بگذارید. بنابراین اینکه چطور دروس رو مطالعه کنید خیلی دارای اهمیت هست و همین موضوع میتونه موفقیت شما رو تضمین کنه.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.