برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر زمان لازم است

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر زمان لازم است ؟ در اين مطلب ميخواهيم دربرابطه با این موضوع اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

میزان سخت بودن هر زبان

در ابتدا باید این موضوع را مطرح کرد که میزان سختی همه زبان های خارجی با هم یکسان نیست. بنابراین زمان مورد نیاز برای یادگرفتن آنها هم یکی نخواهد بود. هرقدر یک زبان سخت تر باشد، مغز شما به زمان بیشتری برای یادگیری جزئیات و روش استفاده از آن نیاز دارد. من در اینجا با توجه به تجربه شخصی ام از یادگیری زبان ها، زبان ها را با توجه به سختی در 4 رده قرار می دهم:

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

در حقیقت سوال درست که باید زبان آموز بپرسد این است که چقدر به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی علاقمند است و حاضر است که چقدر زمان را به این انجام این کار اختصاص دهد. مدت زمان آموزش زبان انگلیسی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه شما را با برخی از آن ها خواهیم ساخت.

میزان تسلط به هر زبان

یاد گرفتن یک زبان یک موضوع نسبی است، پس ما نمی توانیم دقیقا بفهمیم چه زمانی یک زبان را یاد گرفته ایم. البته برای استاندارد سازی آموزش چهارچوب هایی مثل CEFR ساخته شده اند. در تحقیقی که ما برای نوشتن این مطلب از آن استفاده کردیم، FSI میزان تسلط زبان را به پنج دسته زیر تقسیم کرده:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  اسکرین از صفحه

چقدر زبان برای یادگیری لازم است؟

تحقیق FSI نشان می دهد برای یادگیری یک زبان رده اول (انگلیسی و عربی) نیاز به حداقل 480 ساعت زمان خواهد بود تا به سطح پیش متوسط برسید. این یعنی برای مثال روزی 4 ساعت زبان بخوانید حدود 3 ماه برای رسیدن به سطح پیش متوسط زمان نیاز خواهد داشت. برای زبان های رده سوم این زمان برای رسیدن به همین سطح 720 ساعت است.

برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر زمان لازم است
برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر زمان لازم است

رسیدن به تسلط پیشرفته در زبان های رده اول (انگلیسی و عربی) در مجموع به حدود 1400 ساعت تمرین نیاز خواهد داشت. که زمان نسبتا زیادی است. البته به این نکته توجه داشته باشید که این تحقیق با توجه به متوسط گیری زمان یادگیری برای یک بازه بزرگ از افراد انجام شده. پس ممکن است این زمان برای شما کمتر یا بیشتر باشد.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.