بهترین رنگ برای دیوار خانه

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي بهترین رنگ برای دیوار خانه اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

دکوراسیون داخلی

در گذشته، فضای داخلی به‌طور غریزی به عنوان بخشی از پروسه ساختمان قرار داده می‌شد. حرفه طراحی داخلی نتیجه‌ای از توسعه جامعه و معماری پیچیده‌ای شده‌است که ناشی از توسعه فرایندهای صنعتی است. پیگیری استفاده مؤثر از فضا، کاربر رفاه و طراحی عملکردی به توسعه حرفه‌ای طراحی داخلی معاصر کمک کرده‌است.

بهترین رنگ برای دیوار منزل

1. آبی آسمانی
بهترین رنگ برای دیوار خانه
بهترین رنگ برای دیوار خانه

آبی آسمانی رنگ مناسب برای فضاهای اجتماعی ست. زمانی که دیوارهای اتاق نشیمن به رنگ آبی آسمانی باشد، فضا مملو از آرامش و احساس امنیت می شود. بودن در فضایی به رنگ آبی باعث کاهش تعداد ضربان قلب و فشار خون می شود. همه این موارد به حضور بیشتر افراد در این فضا و گرمای دورهمی اعضای خانواده کمک زیادی می کند.

 به عنوان مکمل برای رنگ آبی می توان رنگ هایی همچون زرد، قهوه ای و سبز روشن را نام برد. می توانید تابلوهای نقاشی یا وسایلی با این رنگ ها را با رنگ دیوار اتاق نشیمن همراه کنید.
2.یاسی

یاسی، رنگی میان بنفش و ارغوانی ست. هردو این رنگ ها از ترکیب آبی و قرمز تشکیل شده اند اما در رنگ بنفش به آبی نزدیک تر است و ارغوانی به قرمز. و یاسی از ترکیب سفید با هرکدام از این دو رنگ ایجاد می شود. یاسی رنگی با وقار و البته شاد است.

 به عنوان رنگ مکمل یاسی از خاکی و طوسی می توان نام برد اما در کل همراه کردن رنگ های روشن (حتی سفید) با یاسی می تواند فضایی دلپذیر و آرام را ایجاد کند.

3.قهوه ای

بهترین رنگ برای دیوار خانه
بهترین رنگ برای دیوار خانه

قهوه ای یکی از معروف ترین و محبوب ترین رنگ ها در خانه است. شاید تا به حال دیواری را به این رنگ نزده باشید اما حتما وسیله ای به رنگ قهوه ای در خانه تان یافت می شود.

 قهوه ای رنگ طبیعت است که مانند طبیعت طیف بزرگی از رنگ ها را در خود دارد. این رنگ از ترکیب قرمز، نارنجی و مشکی پدید آمده و به نسبت تغییر هرکدام از این رنگ ها وارد دسته ی متفاوتی از قهوه ای ها می شود.
هرکدام از این دسته رنگ ها حس و حال خاص و متفاوتی را ایجاد می کنند. اما در کل رنگ قهوه ای قدرت، گرما، ثبات و تکامل را القا می کند. قهوه ای رنگ رویش، انرژی و سرشار از زندگی ست پس برای اقلا یکی از دیوارهای نشیمن بسیار مناسب است.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مزایا و معایب شیرآلات سفید

بهترین رنگ برای دیوار خانه های کوچک

رنگ بنفش

بهترین رنگ برای دیوار خانه
بهترین رنگ برای دیوار خانه

ممکن است رنگ های پر جلوه مانند بنفش برای فضاهای کوچک بهتر باشند. آيا می توانید تصور کنید که این رنگ در یک اتاق نشیمن بزرگ چطور خواهد بود؟ با محدود کردن این رنگ در ورودی، می توانید هنوز رنگ محبوبی در خانه داشته باشید بدون اینکه سرتاسر آن را پوشش دهد.

رنگ فیلی

رنگ فیلی رنگ مناسب فضاهای کوچک است. هرچه فضا کوچک تر باشد شما می توانید از رنگ های تیره تر برای آن استفاده کنید. این رنگ طوسی، رنگی مدرن و به روز و در عین حال راحت و شیک نیز است.

رنگ آبی نفتی

سایه می تواند دوست شما باشد مخصوصا در یک فضای کوچک. رنگ کردن یک اتاق به رنگ تیره این واقعیت را که آن اتاق کوچک است مخفی می کند. رنگی مثل آبی تیره حس عمق در فضا ایجاد می کند.

رنگ بژ

بهترین رنگ برای دیوار خانه
بهترین رنگ برای دیوار خانه

یک رنگ مناسب فضاهای کوچک رنگ بژ است. رنگ خنثی در واقع هیچ وقت از مد نمی افتد. این رنگ برای کسی است که نمی تواند از سفید استفاده کند اما آمادگی ترکیب رنگ های سرزنده را هم در فضایش ندارد.

رنگ سبز آبی

بهترین رنگ برای دیوار خانه
بهترین رنگ برای دیوار خانه

این رنگ عجیب حس ساحل را دارد اما در عین حال کلاسیک نیز است. دکوراسیون کرم رنگ خنثی مانند این آینه و میز و صندلی روی سبز آبی می آید و این تضاد، کلیدی است که باعث می شود فضای کوچک داینامیک به نظر برسد.

رنگ نسکافه ای

فاکتور راحتی یک اتاق کوچک را با تاکید بر روی قهوه ای تیره نشان دهید. این رنگ با اندکی طوسی، در نشیمن های کوچک ایجاد حس صمیمیت می کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عکس دفتر کار

رنگ خاکستری مایل به آبی

خاکستری می تواند رنگی کسل کننده باشد، پس نوعی را انتخاب کنید که مقداری درخشش در خود داشته باشد. این رنگ با سایه ها و زمان های مختلف روز تغییر می کند، بنابراین همیشه جذاب است.

رنگ سفید گچی

سفید گچی را می توان رنگ مناسب فضاهای کوچک نامید.سفید نور را بر می گرداند و باعث می شود دیوارها دورتر از هم به نظر برسند. بنابراین یک فضای کوچک بزرگ تر به چشم می آید. در حالیکه رنگ های سفید می توانند ته رنگ آبی، صورتی یا حتی سبز داشته باشند، این رنگ، سفید در خالص ترین حالت ممکن است، بدون هیچ رنگ دیگری. این رنگ نه تنها سرد نیست بلکه رنگی روشن و شفاف است. 

رنگ کاهی

این رنگ زیر مجموعه زرد و برای فرزندان تان گزینه بسیار مناسبی است، چرا که رنگ رنگی و بامزه و مناسب نوجوانان است. لزومی ندارد اتاق فرزندتان را از سایر بخش های خانه جدا کنید و درب آن را ببندید.

رنگ طاووسی

اینکه اتاق شما کوچک است به این معنی نیست که پالت رنگی شما محدود است. رنگ های پر رنگ رنگ هایی کاملا مناسب هستند، کافیست رنگی را انتخاب کنید که در عین حال هم آرامش بخش و هم پر جنب و جوش باشد، مانند رنگ طاووسی.

رنگ گلی

بهترین رنگ برای دیوار خانه
بهترین رنگ برای دیوار خانه

گلی رنگ مناسب فضاهای کوچک است کهرنگی فوق العاده ملایم از صورتی، به یک اتاق کوچک گرما اضافه می کند. آن را با طوسی و مشکی ست کنید تا مطمئن شوید فضا خیلی رویایی و تخیلی نشود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

رنگ ساجی

رنگ سبز خزه ای ملایم را با مخلوط اندکی طوسی در آن برای فضایی دارای پنجره انتخاب کنید. در تابستان، این رنگ با برگ درختان ترکیب می شود و هنگامیکه هوا بسیار سرد شد، به شما یادآوری می کند که بهار در راه است.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.