بهترین روشهای نگهداری و تمیز کردن پارکت چیست؟

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي بهترین روشهای نگهداری و تمیز کردن پارکت چیست؟ اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

پارکت چیست

پارکت به کفپوش‌هایی اطلاق می‌شود که بایستی از جنس چوب ساخته شده و به صورتهای مختلف قابل اجرا بر روی کف ساختمان می‌باشند. در گذشته بیشتر از مدلهایی که از چوب طبیعی با تکه‌های کوچک به صورت پازلی در کنار هم قرار می‌گرفت استفاده می‌شد. تعمیرکردن و ساب و لاک زدن پارکت بستگی به مکان استفاده شده و نظافت آنجا بستگی دارد.

بهترین راه و روش تمیز کردن پارکت

گرد و غبار و کثیفی بر سر تی ها مثل کاغذ سنباده عمل می کند و باید از استفاده از آنها اجتناب کرد.

مطمئن شوید که از یک جارو تمیز با سر خشک و یا تی میکروفایبر برای تمیز کردن استفاده می کنید.

تمیز کردن سریع لکه ها:

هر گونه لکه را با استفاده از یک پارچه نرم، خشک و یا کمی مرطوب پاک کنید. از لبه های لکه شروع کنید و به سمت مرکز حرکت کنید.

دقت کنید که کف اتاق پس از تمیز کردن خشک شود.

مراقب تمیزکاری عمقی کف پارکت های چوبی باشید.

بهترین روشهای نگهداری و تمیز کردن پارکت چیست؟
بهترین روشهای نگهداری و تمیز کردن پارکت چیست؟

وقتی که کف پارکت های چوبی به یک تمیز کاری کامل نیاز دارند، یک سطل آب و تی مرطوب بردارید. از حوله مرطوب روی زمین استفاده کنید و مطمئن شویدکه از یک تی کاملاً بدون آب ستفاده می کنید.کف اتاق را خیس نکنید – این می تواند سطح رطوبت را تغییر دهد و در طول زمان باعث ایجاد بستری برای منبسط شدن چوب شود، که منجر به خراب شدن می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تمیز کردن مبل پارچه ای

شستشوی پارکت با آب گرم

مرحله دوم، استفاده از آب گرم برای تمیز کردن پارکت است. استفاده از آب گرم ظاهر سطوح پارکت را تازه و تمیز نگه می دارد. با این حال، ابتدا تمام سطوح پارکت را کاملا بررسی کنید تا درزی نداشته باشد و مانع از ورود آب به لایه زیرین شود.

 

دقت کنید که پس از شستشو، باید کف پارکت را خشک کنید تا باعث تورم لایه های پارکت نشود.

به نظر می رسد که آب گرم به تنهایی برای از بین بردن لکه های روغنی کافی نباشد. در این موارد، استفاده از کمی سرکه مناسب است.

برای این کار، نصف فنجان سرکه سفید را به حدود چهار تا پنج لیتر آب گرم اضافه کنید و آن را به منطقه لکه دار بزنید. سرکه کمک خواهد کرد که این لکه های ثابت و تیره از بین بروند.

استفاده از پاک کننده

اگر روی سطوح پارکت، لکه های زیادی وجود داشته باشد از شوینده های مخصوص پارکت استفاده کنید. بسیاری از پاک کننده ها دارای مواد افزودنی هستند که باعث پاک سازی کامل پارکت می شود.

 

اما با این حال، پیش از مصرف پاک کننده ها، دستورالعمل استفاده آن را در نظر بگیرید. پیش از استفاده از پاک کننده ها، آن را در یک منطقه کوچک آزمایش کنید تا مطمئن شوید که برای کف پارکت شما مناسب است.

 

خشک کردن کف پارکت

در مرحله آخر، استفاده از یک پارچه نرم برای خشک کردن و جلوگیری از نفوذ آب به سطوح پارکت، ضروری است.

 

در صورتی که، سطح پارکت هنوز مرطوب است، آن را مجددا با پارچه ای خشک کرده و اجازه دهید تا سطوح، کاملا خشک شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تمیز کردن ماکروفر

 

برق انداختن پارکت

کفپوش پارکت تمیز و درخشان نمای بسیار زیبایی به منزل شما می دهد. برای برق انداختن کف پارکت، شما می توانید از اسپری های مخصوص پارکت استفاده کنید. این نوع اسپری ها، برق و جلای خوبی به سطح پارکت می دهد.

 

ابتدا کف پارکت را جارو زده و تمام گرد و خاک را از روی سطوح بردارید. زیرا هر نوع گرد و خاک باقی مانده روی کف پارکت، مانع از درخشندگی آن می شود.

 

در مرحله دوم، با آب گرم کف پارکت را شسته و برای این کار می توانید از مواد شوینده مخصوص چوب هم استفاده کنید. شوینده های مخصوص برق انداختن پارکت باعث درخشان شدن کف پارکت می شود.

 

شما می توانید پس از ریختن پاک کننده با یک برس نرم، مواد مورد نظر را به تمام سطوح رسانده و سپس با یک حوله تمیز کف پارکت را برق اندازید.

 

اطمینان حاصل کنید که کف پارکت کاملا خشک است. شما می توانید برای برق انداختن کف پارکت، از یک بافر الکتریکی استفاده کنید. با استفاده از بافر الکتریکی، سطح پارکت شما در عرض چند دقیقه درخشان و براق خواهد شد.

 

اما در صورتی که بافر الکتریکی در دسترس شما نبود، شما می توانید از پشم بره و یا هر نوع پارچه نرم دیگری برای برق انداختن سطوح پارکت خود استفاده کنید.

 

منبع : بیتوته

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه بر احساس زشت بودن غلبه کنیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.