بهترین و بدترین طبقه آپارتمان برای زندگی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي بهترین و بدترین طبقه آپارتمان برای زندگی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

آپارتمان

آپارتمان یا کاشانه (به فرانسوی: appartement) طبق تعریفی که در قانون آپارتمان‌نشینی از آن شده‌است، عبارتست از یک واحد مستقل در ساختمان چند طبقه که کارکرد مسکونی یا تجاری دارد.

ویژگی‌ها آپارتمان

 

1- هزینه آپارتمان

مالکین آپارتمان‌ها باید هزینه‌های مشترک و مستمری را که برای بخش‌های مشترک ساختمان ضروری است، مانند آب، برق، گازوییل، گاز و غیره پرداخت نمایند. هزینه‌های قابل پرداخت یا بستگی به مساحت ارتباطی ندارند مانند هزینه تأسیسات، سرایدار، دربان، دستمزد هیئت مدیره و غیره.

پرداخت هزینه آپارتمان توسط مالک یا مستأجر آن، بستگی به قرار داد تنظیم شده بین آن‌ها دارد. چنانچه مالک طبق قرار داد از پرداخت هزینه خودداری نماید، مستأجر می‌تواند آن را از اجاره بها کسر کند. چنانچه مستأجر از پرداخت هزینه خودداری نماید، هیئت مدیره حق دارد برای دریافت آن به مالک مراجعه کند.

هیئت مدیره نیز می‌تواند برای تأمین هزینه مبلغی را از صاحبان آپارتمان‌ها به عنوان تنخواه گردان دریافت نماید.

 

2- مدیریت

مدیر آپارتمان مسئول حفظ و اداره ساختمان می‌باشد و تصمیم‌های مجمع عمومی را به اجرا درمی‌آورد.

 

3- مشترک (محل و بخش‌ها)

قسمت‌هایی از آپارتمان است که همه مالکین حق استفاده از آن را دارند که شامل این مکان‌ها می‌باشد:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جاهای دیدنی یزد

بدترین طبقه آپارتمان

بهترین و بدترین طبقه آپارتمان برای زندگی
بهترین و بدترین طبقه آپارتمان برای زندگی

طبقه اول

زندگی در این طبقه دردسرهای فراوانی برای شما به همراه خواهد داشت. برای مثال شما همیشه در معرض سروصدای همسایگان در حین ورود و خروج خواهید بود، یا اگر در مجاورت شما ساختمان بلندی باشد بعید است نور خورشید به داخل خانه شما راه یابد. یکی دیگر از مشکلات زندگی در طبقه اول آپارتمان‌های سرمای کف واحد است، این طبقه روی پیلوت قرار گرفته و در تیررس مستقیم سرمای بیرون است. اما با وجود همه این مشکلات، طبقه اول بهترین نقطه از آپارتمان برای زندگی افراد مسن و کسانی که مشکل حرکتی دارند، شما در این طبقه هیچ‌وقت نگران خراب شدن آسانسور نخواهید بود و این موضوع بهترین مشخصه خانه‌های طبقه اول است.

طبقه آخر

زندگی در طبقات آخر ساختمان‌های بلند از حدود دو قرن پیش در اروپا رواج یافت و این طبقات تبدیل به محل زندگی افراد ثروتمند شد. زندگی در بالاترین نقطه از ساختمان مطمعنا دارای جذابیت‌های فراوانی است. مثل بهره‌مندی از چشم‌اندازی زیبا و دور بودن از همهمه و آلودگی‌های صوتی حاکم بر شهر، اما در کنار این مزایا زندگی در طبقه آخر یک مجتمع مسکونی مشکلاتی هم در پی دارد.

بزرگ‌ترین کابوس برای ساکنین این طبقات خراب شدن آسانسور است، بالا رفتن از 10 طبقه پله اصلاً کار ساده‌ای نیست. یکی دیگر از بدی‌های زندگی در طبقات فوقانی ساختمان‌های بلند کمبود فشار آب است که می‌تواند در ساعات ترافیک مصرف آب شما را با مشکل مواجه کند.

بهترین طبقه آپارتمان

واحدهای میانی نزدیک به طبقه اول (دوم، سوم و چهارم)، بهترین طبقات برای زندگی هستند. در این طبقات مجموع مشکلات طبقه اول و آخر متعادل و یا به کلی رفع شده است. به عنوان مثال آلودگی صوتی آنها کمتر از طبقات اول است و یا مشکل کمبود فشار آب خیلی جدی نیست. علاوه بر این در صورت خرابی آسانسور، می توان از پله ها استفاده کرد و به دلیل تعداد کم طبقات مشکل خاصی ایجاد نمی شود. لازم به ذکر است که مشکل سرمای شدید کف منزل و گرمای هوا تا حد زیادی در این طبقات هموار شده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جاهای دیدنی شیراز

ترس از ارتفاع

بعضی از افراد ترس از ارتفاع دارند. زندگی در طبقات بالاتر آنها را آزار می‌دهد. اگر با سکونت در طبقات بالاتر مشکلی ندارید اما نمی‌توانید به دلیل ترس از ارتفاع پایتان را در بالکن بگذارید یا از پنجره بیرون را تماشا کنید، پس باید دور انتخاب طبقات بالاتر را یک خط قرمز بکشید. برای چنین افرادی طبقات پایین انتخاب مناسب‌تری است زیرا ضمن آرامش خاطرِ بیشتر، می‌توانند از بالکن و حتی چشم‌انداز بیرون از خانه نیز استفاده کنند.

امنیت

سکونت در طبقات هم‌کف و پایین‌تر شما را بیشتر در معرض مسائل امنیتی قرار می‌دهد. بسته به اینکه ساختار آپارتمان شما چگونه است و تا چه حد به مسائل امنیتی در آن توجه شده، طبقات پایین‌تر در معرض خطرات بیشتری هستند.

ورود به طبقات پایین‌تر از بعد دسترسی و علاوه بر آن گیر نیفتادن در طبقات برای دزدان و جنایتکاران ساده‌تر است. پس در انتخاب طبقات آپارتمان تا حدودی مسائل امنیتی را در نظر بگیرید و اگر این موضوع خیلی برای‌تان مهم است، در جست‌وجوهای خود برای آپارتمان دور طبقات پایین را خط قرمز بکشید.

بهترین طبقه‌ آپارتمان و فشار آب و رطوبت

طبقات بالای ساختمان معمولا در ساعات پیک مصرف با کمبود فشار آب مواجه می‌شوند که می‌تواند آزاردهنده باشد. البته این مشکل با تعبیه پمپ داخلی یا منبع آب در پشت‌بام تا حدودی قابل رفع است، اما به هر حال در طبقات بالا فشار آب طبقات پایین را نخواهید داشت.
نکته‌ منفی دیگر برای طبقه آخر این است که در صورت خراب شدن ایزوگامِ پشت‌بام خانه‌، رطوبت سقف امانتان را خواهد برید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین کافه های تهران

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.