بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی رایگان

آلمان بهترین کشور برای تحصیل رایگان

سیر تمایل به تحصیل بین دانشجویان آلمانی روندی رو به رشد را دارد و شرایط تحصیل در این کشور به این صورت است که در بعضی دانشگاه های بورسیه ای برای دانشجویان بین الملل درمقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توان گفت تحصیلات کاملا رایگان می باشد به جز هزینه اندکی که دانشجویان باید به بخش اداری دانشگاه و اداره مهاجرت پرداخت کنند که هزینه مبلغی در حدود 300 تا 500$ (دلار) را در بر می گیرد که این میزان هزینه برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز رایگان می باشد و دانشجویانی که از این کشورها وارد آلمان می شوند مستلزم پرداخت هیج گونه هزینه ای نخواهند بود.

دانشگاه فنی مونیخ از معتبرترین دانشگاه های این کشور است و بالغ بر چهل دانشگاه این کشور در ردیف دانشگاه های پر طرفدار و معتبرجهاتی قرار دارند. هرچند در سال های اخیر سیاست های آلمان برای پذیرش دانشجوی خارجی تغییر کرده و برخی از دانشگاه های این کشور هزینه ای را برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرند اما باز هم با توجه به سطح این دانشگاه ها این میزان هزینه به نسبت سایر دانشگاه های جهانی مبلغ ناچیزی به شمار می آید و در نظر گرفتن این میزان شهریه اندک همچنان روند تقاضای دانشجویان خارجی را برای تحصیل در آلمان تحت تاثیر قرار نداده است.

اتریش کاندید بهترین کشور برای تحصیل رایگان

از دیگر کشورهای مورد توجه برای تحصیل رایگان می توان به کشور اتریش اشاره کرد. ویزای تحصیلی اتریش از اعتبار بالایی برخوردار است زیرا این کشور یکی از کشورهای حوزه شنگن می باشد. با وجود هزینه های پایین زندگی و همین طور شهریه های بسیار پایین می توان گفت هزینه تحصیل در اتریش به نسبت دیگر کشورها رایگان شمرده می شود. از طرفی این کشور به شما این فرصت را می دهد که همان هزینه پایین را هر دو نیم سال یکبار فراهم کنید فرصت در پرداخت شهریه و همین طور هزینه های پایین تحصیل و زندگی و از طرفی سطح دانشگاه های معتبر اتریش را در کانون توجه دانشجویان بسیاری قرار داده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بازی دو نفره در خانه

نظام آموزشی ارزشمند در کشورهایی همچون انگلیس، اتریش، آلمان موجب گردیده تا والدین ایرانی برای تحصیل فرزندان خود کشورهای اروپایی را انتخاب نمایند. کالج هایی نظیر بلربیز در انگلستان همه ساله پذیرای دانش آموزان بین المللی از سراسر دنیا می باشد.

نکته مهم برای تحصیل در مدارس این است که، نظام آموزشی کشورهای اروپایی به نحوه ای است که امکان تحصیل رایگان تنها برای شهروندان خود را فراهم نموده اند و برای آنکه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بتوانند از تحصیل رایگان مدارس بهره مند شوند باید در ابتدا والدین آن ها اقامت بلند مدت کشور مورد نظر را داشته باشند. به طور مثال در صورتی که والدین اقامت تحصیلی و یا کاری اروپا را داشته باشند، فرزندان آن ها می توانند همانند شهروندان اروپا، تحصیل رایگان در اروپا داشته باشند.

تحصیل رایگان در اروپا و شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی
بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های زیادی در اروپا وجود دارند که بالاترین کیفیت آموزشی را ارائه می‌دهند. دانشجویانی که دوره لیسانس را در اروپا می خوانند نه تنها از آموزش عالی بهره‌مند خواهند شد، بلکه استانداردهای بالایی از زندگی و فرصت‌های سفر هیجان‌انگیز در سراسر قاره را تجربه خواهند کرد. از بین رشته های متنوع که در دانشگاه های اروپا ارائه می شود برخی از رشته‌ها متقاضیان بیشتری دارد که عبارتند از: علوم سیاسی، امور بین‌الملل، تجارت، اقتصاد، تاریخ، هنر، جامعه‌شناسی، مهندسی، علوم پایه، فلسفه و فن‌آوری اطلاعات. برای تحصیل رایگان در اروپا در مقطع لیسانس، الزامات بسته به کشور و برنامه آموزش خاص و متفاوت است.

با این حال، طول دوره حداقل سه ساله و تمام ‌وقت است البته گزینه‌های دیگر برای مطالعات نیمه ‌وقت و آنلاین نیز وجود دارد. برای دوره کارشناسی مدرک تحصیلی 12 ساله و عموم کشورها مدرک زبان انگلیسی در سطح ایلتس 6 را نیاز دارند. در برخی کشورها و برای تحصیل در برخی رشته ها شما ملزم به ارائه مدرک زبان همان کشور می باشید. برای تحصیل در رشته های خاص نیز گاهی آزمون ورودی و یا مصاحبه لازم است. داشتن معدل و نمرات بالا و مورد تایید دانشگاه مورد نظر نیز از مواردی است که برای تحصیل رایگان در اروپا باید مد نظر قرار دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  باورهای ثروتمندان درباره ثروت

تحصیل رایگان در اروپا و شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی
بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی
طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به کشور و رشته می تواند بین 1 تا 2 سال باشد. عموما رشته های مدیریتی، مهندسی، اقتصاد و هنر بیشتر مورد تقاضای دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشد. شرایط و الزامات تحصیل در این مقطع بسته به شرایط دانشگاه و کشور متغیر می باشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح ایلتس 6.5 و یا معادل آن برای زبان های دیگر برای عموم رشته ها در دانشگاه مورد نیاز است. هدف تحصیل در این دوره برای ارتقا سطح دانش افراد و پیدا کردن شرایط شغلی مناسب می باشد. برای تحصیل در این مقطع فرد باید در زمینه رشته مورد نظر تحصیلات داشته و یا انگیزه لازم را ارائه نماید. هزینه این دوره برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان و برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بسته به شرایط دانشگاه متغییر و در مقایسه با دانشگاه های خصوصی بسیار اندک می باشد.

دانشگاه های رایگان اروپا

عموما تحصیل رایگان در اروپا در دانشگاه های دولتی هر کشور امکان پذیر است. برخی کشورها با هزینه بسیار کم و تقریبا نزدیک به صفر دانشجوی بین المللی می پذیرند. تحصیل برای دانشجویان که شهروند اتحادیه اروپا هستند کاملا رایگان می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی برای کشورهای مختلف اروپایی در جدول زیر قابل ملاحضه می باشد.

هزینه 1 سال تحصیل برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هزینه 1 سال تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا کشور
حدود 1.500 یورو رایگان اتریش
16.000-6.000 یورو رایگان دانمارک
20.000-5.000 یورو رایگان فنلاند
3.800-2.800 یورو رایگان فرانسه
رایگان رایگان المان
حدود 1.500 یورو رایگان یونان
حدود 1.500 یورو رایگان مجارستان
رایگان رایگان نروژ
حدود 2.000 یورو رایگان لهستان
حدود 5.000 یورو رایگان اسلوونی
20.800-8.300 یورو رایگان سوئد
1.000-850 یورو رایگان ایتالیا
20.000-6.000 یورو حدود 2.000 یورو هلند

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چطوری خودمون بشناسیم

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.