تاثیر موسیقی بر روی کارمندان

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي تاثیر موسیقی بر روی کارمندان اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

بیشتر افراد آرامترین و بهترین ساعات روز را در راه رفت و آمد به محل کار هستند. صرفه نظر از ترافیک سنگین، هوای آلوده و بقیه اعصاب خردی ها، حتما زمانی را برای نوشیدن یک فنجان چای، آرامش و گوش دادن به موسیقی صرف می کنید. تحقیقات اخیر نشان می دهد گوش دادن به موسیقی در تمام طول مسیر محل کار می تواند تاثیرات مثبتی روی کارمندان داشته باشد.

همکاری دلگرم کننده

محققان دو نوع مطالعه درمورد تاثیرات موسیقی شاد بر گروهی از کارمندان انجام داده اند. آنها تحقیقات را با سه آهنگ انتخاب شده دنبال کردند.

در یکسری مقایسات، محققان تاثیرات آهنگ های شاد و آرام و تاثیرات آهنگ های ناخوشایند مثل (گروه های ناشناس) هوی متال را بر روی کارمندان بررسی نمودند.

تاثیر موسیقی بر روی کارمندان
تاثیر موسیقی بر روی کارمندان

نتیجه تحقیقات نشان می دهد همکاری های تیمی در گروهی که موسیقی شاد گوش می دادند تقریبا یک سوم بالاتر از گروهی بود که برایشان موسیقی هوی متال بخش شده بود.

برای اطمینان از این قضیه که این نتیجه تنها بر اثر تاثیر آهنگ هوی متال نبوده، محققان مطالعات دیگری درمورد پخش کردن موسیقی شاد و پخش نکردن آن در محل کار انجام دادند.

نتیجه مانند تحقیقات اولیه بود و گروهی که با آهنگ شاد کار کرده بودند ارائه و بازدهی بهتری داشتند.

مزایای متعدد 

نتایج پژوهش ها نشان می دهد هر اندازه پیچیدگی ها و دشواری مشاغل بیشتر باشد، استفاده از موسیقی می تواند تاثیری مثبت تر روی کار افراد بگذارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  صفحه لندینگ چیست

یک مطالعه انجام شده توسط شرکت Staff Accounts(یک شرکت فعال در حوزه منابع انسانی جهانی) نشان می دهد افرادی که که در محیط کار خود موسیقی گوش می دهند بسیار کارامدتر هستند. این شرکت بیش از 1000 کارمند را در محیط اداری مورد بررسی قرار داد و دریافت که 85 درصد رشد بهره وری پس از گوش دادن به موسیقی رخ می دهد.

تریسا لزویک مدیر یک موسسه موسیقی درمانی در این خصوص می گوید: ” تحقیقات روانشناسی متعددی وجود دارند که نشان می دهند ارتباطاتی بین شادی، خلاقیت و موسیقی وجود دارد و شاید همین موضوع بتواند روی بهره وری عمومی و بهره وری شغلی افراد تاثیرگذار باشد.”

بر اساس نتایج این مطالعات افرادی که به طور منظم سه روز در هفته موسیقی گوش داده بودند تا 75 درصد ماهر تر و قدرتمند تر از دیگر همکارانشان به وظایف شغلی خود عمل می کردند. البته فراموش نکنیم که گوش دادن به موسیقی های خشن، با ریتم تند و با صدای بسیار بلند می توند تاثیری معکوس برای کارمندان داشته باشد.

آشنا بودن موسیقی تمرکز را بالا می‌برد

اگر برای پروژه‌ای نیاز به تمرکز زیاد دارید، گوش دادن به موسیقی آشنا می‌تواند مفید باشد. دلیل اینکه موسیقی جدید ممکن است تمرکز را کاهش دهد این است که باعث غافلگیری می‌شود؛ چون نمی‌دانید باید انتظار چه چیزی را داشته باشید، با دقت گوش می‌دهید تا ببینید کلمات بعدی چیست. اما در یک موسیقی آشنا می‌دانید کلمات بعدی چیست، پس توجه به آن به تمرکز کمتری احتیاج دارد.
سفر به دنیای یک موسیقی جدید ممکن است سودمند باشد، ولی اگر در حین انجام کار موسیقی گوش می‌کنید، بهتر است در یک مسیر آشنا گام بردارید.       

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قهوه یزدی طرز تهیه

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.