ترک اعتیاد

سلام گلای تو خونه بازدید کنندگان نمونه سایت جستیر یادتون بمونه☺

خیلی خوش امدید

تمام انچه به ترک اعتیاد مرتبط بوده برایتان جمع اوری کرده ایم

امیدوارم که لذت ببرید

ترک اعتیاد در خانه

ترک اعتیاد در خانه
ترک اعتیاد در خانه

ترک اعتیاد به تریاک در خانه | راهکارهای عملی

برای آشنایی با اعتیاد به تریاک می‌توانید مطلب علائم اعتیاد به تریاک را بخوانید. اعتیاد به تریاک موضوعی است که بسیاری جوانان درگیر آن هستند. اعتیاد به تریاک عوارض جانبی بسیاری دارد. در ابتدا احساس سرخوشی، شادابی و افت هوشیاری دارید اما در صورت مصرف طولانی مدت عوارض خطرناک می‌شوند. کاهش تنفس، خارش و انقباض مردمکها به سراغ شما می‌آید. واقعیت این است که ترک اعتیاد به تنهایی و بدون استفاده از کمک مشاور امکانپذیر نیست و در بسیاری موارد افراد بعد از ترک دچار برگشت به مصرف مواد می‌شوند. اما امروزه روش‌هایی به غیر از مراجعه به کمپ‌ ترک اعتیاد وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را زیر نظر مشاور و در منزل اعمال کنید.

ترک اعتیاد به تریاک به صورت ناگهانی

در این روش فرد در منزل بدون هیچ‌گونه جایگزین به صورت ناگهانی مصرف تریاک را کنار می‌گذارد. به این روش، روش یابویی نیز گفته می‌شود. ترک ناگهانی در منزل ممکن است عوارض بسیار خطرناکی را به همراه داشته باشد. عوارضی نظیر صرع همراه با تشنج و غش، حمله قلبی، سکته، توهم و هذیان‌.

 

ترک اعتیاد به تریاک به روش سنتی

بسیاری از افراد نیز سعی می‌کنند تا اعتیاد خود را به تدریج ترک کنند. در این روش باید مصرف روزانه‌ی خود را روزانه و یا هفتگی کم کنید تا به تدریج به صفر برسد. این روش از روش‌های مرسوم ترک اعتیاد به تریاک در خانه است. اگرچه این روش موثرتر از روش قبلی است؛ اما با این حال امکان بازگشت به مصرف همواره وجود دارد. اگر زیر نظر مشاور اقدام به ترک تریاک کنید با استفاده از روش‌های روان درمانی از احتمال برگشت نیز جلوگیری می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سلولیت پا

 

ترک اعتیاد به تریاک در خانه : با دارو هم شدنی است

ترک اعتیاد با دارو و بدون نیاز به بستری شدن امکانپذیر است، اما به هیچ‌ عنوان داروهایی که برای این منظور استفاده می‌شود را بدون آگاهی و بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. از جمله داروهای ترک متادون و ب۲ است. درصورتی که متادون با دستورالعمل‌های مناسب و تحت نظر مشاور مصرف شود راهی موثر و ایمن جهت رفع وابستگی به تریاک است. اما متاسفانه مصرف متادون خود اعتیادآور است و وابستگی می‌آورد. متادون به عنوان جایگزین سبب کاهش مضرات مصرف ماده‌ی مخدر می‌شود و از ابتلا به ایدز، هپاتیت، تورم بافت‌های بدن، عفونت حاصل از استفاده از وسایل غیر استریل برای تزریق و رفتارهای مجرمانه برای بدست آوردن مواد مخدر می‌کاهد. همچنین سبب بهبود وضعیت عمومی بیمار و کاهش علائم روانی ناشی از ترک می‌شود.

 

ترک اعتیاد به تریاک در خانه با طب سنتی

افرادی که به تریاک اعتیاد دارند معمولا در ساعات مشخصی از روز به سمت مصرف مواد می‌روند. جهت ترک اعتیاد مصرف مواد به صورت منظم را قطع کنید و آن را به حالت نامنظم تبدیل کنید. در این صورت ترک تریاک آسان‌تر خواهد بود. در طب سنتی نیز روش‌هایی وجود دارد که برای ترک آسان‌تر به شما کمک می‌کند.

مصرف برگ آلورا همراه با عسل

برای ترک آسان‌تر و کاهش علائم ناشی از ترک می‌توانید ژل برگ آلورا را جدا کرده و همراه با عسل یا شیره‌ی انگور مخلوط کنید. این ترکیب را هر ۸ ساعت به میزان یک قاشق مرباخوری مصرف کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان خانگی رفلاکس معده

اسپند

ابتدا شاخ و برگ درخت اسپند را پودر کنید. اما مراقب باشید ‌که دانه‌های اسپند پودر نشود چرا که سمی می‌شود. بعد از آن ۲ الی ۱۰ گرم از شاخ برگ پودر شده را کف دستتان بریزید و مقداری دانه‌ی اسپند به آن اضافه کنید. آن‌ها را با انگشت شست نرم کنید و بخورید. با این روش بدون درد استخوان و خماری قادر خواهید بود تا مصرف تریاک را قطع کنید.

مصرف گیاه افتیمون

گیاه افتیمون را می‌توانید از عطاری‌ها تهیه کنید. ۲ قاشق مربا خوری از پودر این گیاه را همراه با آب پنیر (ماءالجبن) مخلوط کنید و روزانه مصرف کنید. این گیاه کار سم‌زدایی را انجام می‌دهد و معده و روده‌ی فرد معتاد را پاکسازی می‌کند. همچنین آب پنیر به عمق بافت‌های بدن نفوذ می‌کند و باعث می‌شود اخلاط کثیف و فاسد از بدن خارج شوند.

استفاده از بادکش و ماساژ

بادکش گرم برای کل بدن بسیار تاثیرگذار است. بادکش را می‌توانید به مدت ۱۴ الی ۱۹ جلسه در خانه و یا مراکز طب سنتی انجام دهید. همچنین ماساژ سراسری با روغن سیاهدانه، زنجبیل و یا روغن بادام تلخ برای کاهش درد ناشی از ترک بسیار مفید است. هر ۷ جلسه بادکش که انجام می‌دهید یک بار حجامت تاثیرگذاری بیشتری ایجاد می‌کند. می‌توانید حجامت عام، ساکرال و یا ساق پا انجام دهید.

مصرف روزانه‌ی دم‌نوش‌ها

دم‌نوش‌هایی از جمله دمنوش گل بابونه، دمنوش گل شقایق نعمانی، دمنوش بذرالبنج،

دمنوش مریم‌گلی، دمنوش آویشن و عناب، دمنوش میوه قره‌قات طبق طبق نظر پزشک

متخصص طب سنتی توصیه می‌شود. این دم‌نوش‌ها را روزانه به جای چای میل کنید و

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کدام شربت برای سرفه خشک خوب است

می‌توانید به آن‌ها عسل و آبلیمو اضافه کنید تا تاثیر آن بیشتر شود و طعم بهتری نیز

داشته باشند.

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.