تغییر سریع باورها چگونه ممکن است؟

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ تغییر سریع باورها چگونه ممکن است؟ در اين مطلب ميخواهيم درباره ي این موضوع اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

باور چیست؟

باور به زبان ساده همان ذهنیتی است که در ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. باور انواع مختلفی دارد که برخی از آنان به شما برای موفقیت و پیشرفت کمک میکنند؛  و برخی دیگر نیز برعکس باعث پس رفت و شکست شما میشوند. باورها را به طور کلی میتوان به دو دسته باورهای منفی و باورهای مثبت تقسیم کرد. اگر از تأثیر باور بر زندگیتان با خبر شوید و بدانید که اساس اصلی قانون جذب  باور است هر چه زودتر به دنبال راه هایی برای تغییر باور های غلط و یا همان منفی خود می گیرید، همینطور به دنبال راه های برای چگونگی شکل گیری باور ها درست یا همان مثبت می افتید.

انواع باور ها

به طور کلی همانطور که گفتیم باورها را میتوان به دو دسته باور های مثبت و باورهای منفی تقسیم بندی کرد. این بدان معناست که تمامی باورهایی که ما در زندگی داریم زیر مجموعه این دو دسته هستند. به طور مثال باور های محدود کننده جزء باور های منفی به حساب می آید و باورهای انگیزه ساز جزء باورهای مثبت محسوب میشود؛ در ادامه قصد داریم باور های مثبت و باور های منفی را برای شمابه طور کامل شرح دهیم:

باورهای مثبت

برخی از باورها سبب ایجاد انگیزه مضاعف می شوند و سبب موفقیت و پیشرفت در کارها می گردند. باورهایی که نیرو و انرژی شما را در انجام کارها افزایش می دهند، سبب ایجاد یک نیروی مضاعف در انجام کارهای گوناگون می گردند و انرژی شما را برای انجام کارهای سخت افزایش می دهند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه خود را بشناسیم
تغییر سریع باورها چگونه ممکن است؟
تغییر سریع باورها چگونه ممکن است؟

باور های مثبت درونی که در واقع همان ایمان و اعتقادات هر فرد می باشند، سبب افزایش اعتماد به نفس شما می گردند و انرژی درونی شما را برای مقابله با مشکلات زندگی افزایش می دهند.

شما با تقویت باورهای مثبت می توانید این انرژی ها را درونی کرده و از آن برای دستیابی به اهداف بزرگ خود بهره ببرید. به این ترتیب باور مثبت، محرک شما در انجام کارهای گوناگون و دستیابی به موفقیت به شمار می رود. شما میتوانید به کمک راهکارهایی که در این مقاله به شما آموزش می دهیم همانند ثروتمندان که به طور ناخودآگاه باورهای ثروت ساز دارند برای خود باور های ثروت ساز بسازید.

باورهای منفی

نوع دیگری از باور نیز وجود دارد که سبب ایجاد محدودیت در انجام کارها می گردند. در صورتی که باورهای منفی در ذهن شما وجود داشته باشند، در واقع مانع بزرگی برای رسیدن به موفقیت می باشند. باورهای منفی قدرت انجام کارهای گوناگون را از شما گرفته و سبب رسیدن به ناکامی می گردند به همین دلیل باید نهایت سعی خود را در کاستن از باورهای منفی داشته باشید.

باور های انسان در واقع مسیر پیشرفت او در زندگی را مشخص می کنند. بسیاری از افراد به دنبال کسب موفقیت در زندگی هستند و برای دستیابی به اهداف خود باید نیروی باور را برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود مورد استفاده قرار دهند. بیشتر افکار ما حاصل باورهای درونی هستند و نقش مهمی را در تصمیم گیری ها و عملکرد ما در شرایط گوناگون بر عهده دارند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم افسردگی در زنان متاهل

روش تغییر باورها

1 – اولین قدم برای تغییر باورها پذیرش است. مسئولیت زندگی خود را بپذیرید. قبول کنید که اگر امروز احساس شادی ندارید و اگر به اهداف خود نرسیده اید، مسئول تمامی اینها خود شما هستید به عبارتی بذر باورهای محدود کننده ای که به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه در ذهن کاشته اید ثمره ی زندگی امروز شماست. پس گام اول را بردارید و قبول کنید که مسئول زندگی امروز خود هستید. در این صورت است که خیلی راحتتر با مسائل کنار می آیید و مقاومت های ذهنتان کم کم از بین می رود.

2 – همیشه خود را با افرادی که دو یا سه پله از شما موفق تر هستند مقایسه کنید منظور از مقایسه این نیست که خودتان را سرزنش کنید بلکه از آنها الگو برداری کنید و کارهای خوب آنها را تقلید کنید به نوعی از آنها ایده بگیرید این گونه به این مسئله پی خواهید برد که اگر او توانسته است پس من هم می توانم و باورهای شما کم کم شروع به تغییر می کنند.

3 – جملات تاکیدی. یکی دیگر از راههای تغییر باورهای محدود کننده گفتن جملات تاکیدی است. مثلا جملات تاکیدی ثروت، سلامتی، تغییر باورها، و….همان طور که در قبل گفتیم اطلاعاتی که با تکرار وارد ذهن ما شده اند باورها را شکل داده اند پس با تکرار نوع مثبت جملات به مرور زمان باورهای مثبت جایگزین باورهای منفی می شوند.

4 – استفاده از فایل های صوتی خودهیپنوتیزم

تکنیک استفاده از فایل های صوتی خود هیپنوتیزم امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و انسان های بسیاری از این طریق نتیجه مثبت گرفته اند. در اصل در این روش ذهن را شرطی می کنیم همان طور که ذهن انسان در مقابل مشکلات زندگی و باورهای منفی شرطی شده است با این فایل ها ذهن انسان را به سمت باورهای مثبت شرطی می کنیم.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عزت نفس

 

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.