تمکن مالی چیست

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ تمکن مالی چیست در اين مطلب ميخواهيم درباره ي تمکن مالی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

گواهی تمکن مالی چیست

برای سفر به بعضی از کشورهای دنیا، ارائه تأییدیه معتبربانکی مبنی بر داشتن شرایط قابل قبول مالی برای افراد متقاضی به آن کشورها الزامی می‌باشد حتی اگر فرد، متقاضی اخذ پذیرش برخی از دانشگاه‌ها باشد.

تمکن مالی چیست
تمکن مالی چیست

گواهی تمکن مالی، سندی معتبر و رسمی‌‌‌ است که در بانک  صادر می‌‌‌‌‌‌شود و در آن موجودی انواع حساب‌‌‌های شما و نرخ برابری آن به ارز مورد درخواست متقاضی (دلار یا یورو) درج می‌‌‌شود. این گواهی، نشان می‎دهد که شما چقدر پول در حسابتان دارید و در یک دوره 6 ماهه چقدر پول وارد حسابتان و از آن خارج شده است. همچنین، این گواهی بنا به درخواست شما به دو زبان انگلیسی و فارسی ارائه می‌‌‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهی تمکن مالی:

  1. ارائه کارت ملی متقاضی
  2.  ارائه اصل/کپی پاسپورت متقاضی
  3.  اصل وکالت‌نامه نماینده قانونی درصورت وکالت به غیر
  4.  ارائه فرم تکمیل شده درخواست صدور گواهی تمکن مالی

نامه تمکن مالی چیست

نامه تمکن مالی یا گواهی تمکن مالی یک نامه از سمت بانک برای مشتری می‌باشد که در این نامه وضعیت حساب، مقدار موجودی، میزان تمکن یا استطاعت و اطلاعات شخص دارنده حساب ذکر می‌شود.

نامه تمکن مالی معمولا به زبان انگلیسی از سمت بانک ارائه می‌شود ولی بعضی از بانک‌ها این گواهی را به زبان فارسی نیز صادر می‌کنند. این گواهی به درخواست مشتری از سمت بانک صادر می‌شود و در بیشتر بانک‌های ایران به صورت رایگان صادر می‌گردد ولی بعضی از بانک‌ها برای ارائه گواهی تمکن مالی، هزینه ای کمتر از 50 هزارتومان را دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ویژگی شغل خوب

تمکن مالی کانادا چیست

تمکن مالی ویزای کانادا شامل، مانده حساب شخص به دلار کانادا، مبالغ ورودی به حساب متقاضی، مبالغ خروجی از حساب متقاضی و گردش حساب می‌باشد. بازه تمکن مالی و گردش حساب مورد درخواست سفارت کانادا، ۳ ماه اخیر از تاریخ درخواست می باشد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده سفارت کانادا، مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر ۵۰.۰۰۰ دلار کانادا می باشد. مدت اعتبار تمکن مالی ویزای کانادا، ۷ روز از تاریخ صدور آن می باشد. تمکن مالی کانادا، باید ممهور به مهر شعب ارزی بانک صادر کننده باشد و مدیر شعبه ارزی نیز آن را به امضاء برساند.

میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

مقدار پول مورد نیاز برای ویزای کاری کانادا، با توجه به تعداد نفرات خانواده متقاضی مشخص می شود. برای تعیین هزینه های ویزای کاری کانادا، باید به موارد زیر دقت شود:

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.