تند غذا خوردن

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي تند غذا خوردن اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

مضرات تند غذا خوردن

تند تند غذا خوردن یک عادت بسیار نامناسب غذایی است،که علاوه بر افزایش احتمال خفگی افراد، موجب ایجاد امراض بسیاری در بدن می شود. در این روش غذا به خوبی جویده نشده و باعث افزایش فشار به دستگاه گوارش انسان می شود.

اغلب افرادی که تند تند غذا می خوردند ، از غذای خود به هیچ وجه لذت نمی برند و بیشتر در معرض چاقی قرار دارند.

تند غذا خوردن باعث چاقی میشود

تندخورها دو برابر شانس چاقی مفرط در سنین بالاتر را خواهند داشت. اگر این عادت تندخوری را در کنار غذا خوردن تا احساس سیری کامل قرار دهیم، شانس چاقی مفرط به سه برابر نسبت به افرادی که با سرعت عادی غذا می خورند افزایش می یابد.

البته در حین این تحقیق مشخص شده تندخوری می تواند انرژی بیشتری از فرد بگیرد ولی میزان تهدید چاق شدن ناشی از آن ، این مصرف انرژی اضافه را بی اثر می کند.

تندخورها دو برابر شانس چاقی مفرط در سنین بالاتر را خواهند داشت

دیابت : 

دیابت می تواند نتیجه احتمالی تند غذا خوردن باشد. دیابت نوع۲ می تواند ناشی از مقاومت انسولین باشد، شرایطی که در آن سلول های بدن نمی توانند به درستی به هورمون انسولین واکنش نشان دهند.

زمانیکه افراد به سرعت غذا می خوردند زود احساس سیری نمی کنند و در نتیجه بیش از اندازه غذا می خورند. تند غذا خوردن موجب نوساناتی در گلوکز شده که می تواند منجر به مقاومت انسولین شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرز تهیه سوپ

مشکلات گوارش : 

فردی که به سرعت لقمه های غذا را بر می دارد و در دهان می گذارد، با هر لقمه مقداری هوا نیز می بلعد (Aerophagia ) که این هوای اضافی در معده تولید گاز کرده و نهایتا یکی از ناراحتی های گوارشی یعنی نفخ را که می تواند مزمن هم باشد به وجود می آورد.

تند غذا خوردن در بارداری

تاثیر نامطلوب خوردن مداوم غذاهای تند و پر ادویه در دوران بارداری ناراحتی‌هایی است که می‌تواند ایجاد کند.

1- تهوع صبحگاهی

تهوع صبحگاهی در اوایل بارداری بسیار شایع است. تغییرات هورمونی باعث تهوع و دل درد می‌شود. مزه‌هایی خاص این عارضه را تشدید و خوردن غذاهای تند و پر ادویه تهوع صبحگاهی را بدتر می‌کند.

اگر به غذاهای تایلندی و مکزیکی علاقه دارید و تهوع صبحگاهی‌ شما زیاد شده، وقت آن است که خوردن این نوع غذاها را کاهش بدهید.

2- سوزش معده

در دوران بارداری ریسک سوزش معده و دیگر مسایل گوارشی بیشتر از مواقع عادی است. خوردن غذاهای تند و پر ادویه در دوران بارداری می‌تواند سوزش معده و بازگشت اسید را در ماه های آخر بارداری افزایش دهد.

اگر غذاهای تند و پر ادویه خوردید، برای کاهش یا جلوگیری از سوزش معده یک لیوان پر شیر بخورید.

مادران قدیمی داستان‌هایی تعریف می‌کنند که تنها باور آنهاست و پشتوانه علمی ندارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جویدن

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

منبع : بیتوته، نی نی پلاس

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.