تکنیک های استفاده زبان بدن

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي تکنیک های استفاده زبان بدن اطلاعاتي جمع آوري کرده ايم که در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

استفاده از زبان بدن باز

زبان بدن باز به مخاطب نشان می دهد که ما در آرامش هستیم، نسبت به گفتگو توجه و اشتیاق داریم و خطری از سمت ما او را تهدید نمی کند. چه خطری؟
مسلما در ارتباطات امروزی چندان خبری از گلاویز شدن و کتک کاری نیست!
اما همین که مخاطب حس کند ما نسبت به مطالبی که گفته می شود جبهه نگرفته ایم، یعنی فضای ایمن درست شده است.


برای استفاده از زبان بدن باز می توانیم این موارد را به کار ببریم:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ترک متادون

شناسایی زبان بدن احساسی

توجه به زبان بدن و تن گفت هر فرد، یکی از بهترین روش ها برای پی بردن به نظر و احساسات واقعی اوست.
بسیاری از علائم و سرنخ های زبان بدن به صورت ناخودآگاه ابراز می شوند و به همین دلیل پیام شفافی را منتقل می کنند.

بارزترین احساساتی که توسط بدن نشان داده می شوند شادی و ذوق، خشم یا ترس است. علایم شادی بسیار آشنا و قابل تشخیص هستند به همین دلیل به بررسی نشانه های خشم و اضطراب می پردازیم.


برای آنکه بتوانید نشانه های احساسی را در زبان بدن افراد تشخیص بدهید، به این موارد توجه کنید:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان اضطراب

دانستن وضعیت قدرت در نحوه ایستادن:

بدن خود را رها کنید و فضای بیشتری را اشغال کنید – وضعیت قدرت- در مطالعات نشان داده شده است که داشتن سطح های متفاوتی از اعتماد به نفس ، تاثیرات به سزایی دارد. برای مثال بلند پروازی می تواند با گره کردن دستان به پشت سر و گذاشتن پاها بر رو میز مرتبط باشد، یا یک مثال دقیق تر ، ایستادن با پاهای به اندازه شانه باز و دست ها بر روی کمر باشد. در واقع، هر چه فضای بیشتری را بگیرید بیشتر قدرتمند به نظر می رسید.

پرهیز از نگه داشتن وسیله ها با دست:

حتی اندازه ی رایانه ای که با آن کار می کنید و آن را حمل می کنید، می تواند نحوه ایستادن شما را تغییر دهد و بر رفتار شما نیز تاثیر بگذارد. در تحقیقات اخیر نشان داده شده است استفاده از تبلت و یا گوشی همراه برای ارائه، اعتماد نفس و راحتی بیشتری را در نحوه ایستادن به ارمغان می آورد.

حواستان به حالت های صورت خود باشد:

تکنیک های استفاده زبان بدن
تکنیک های استفاده زبان بدن

نه تنها حالت ایستادن بر روی احساسات شما تاثیر می گذارد بلکه حالت های چهره نیز موثر خواهند بود. برای مثال، برای بعضی افراد ، صرف زمان برای لبخند زدن آن هم به صورت عمدی، باعث می شود به آنها کمک کند تا بیشتر احساس مثبت بودن بکنند و همچنین احتمال رسیدن به خاطرات مثبت را نیز افزایش می دهد. “جوری رفتار کنید که انگار خوشحال و با اعتماد به نفس هستید و آن موقع شما شروع به احساس خوشحالی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد .”

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه سر صحبت را با طرف مقابل باز کنیم؟

 

حرکات دست و سردر هنگام صحبت کردن:

ما اغلب حرکات دست و سر را به عنوان یک تغییر ناگهانی در رفتار و منش در نظر می گیریم. اما تحقیقات نشان می دهد که حرکات دست و سر، در حقیقت شما را از نظر روانی کمک می کنند.

به عناون یک امتیاز و جنبه مثبت، حرکات دست و سر هنگام صحبت کردن  نه تنها شما را در مراحل فکری کمک می کند ، بلکه کمک می کند تا تاثیر بهتر و ماندگارتری  بر افراد داشته باشید.

تحقیقات نشان می دهد که ارائه دهندگانی که از حرکات دست و سر استفاده به جا و مناسب می کنند ، تاثیرگذارتر از کسانی هستند که دستان خود را بی حرکت نگه می دارند.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.