جز ۵ درصد افراد موفق باشید

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد؛ تا حالا دقت کردین بعضی آدم ها چقدر بدبخت به نظر میرسند؟ چقدر راجع به زندگی و کار و روابطشون نق میزنند و شکایت میکنند؟ اگر دوست دارید از جز ۵ درصد افراد موفق باشید ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

1. افراد موفق رؤیاهای بزرگی در سر دارند

می‌دانیم که حداقل میلیون‌ها بار شنیده‌اید که افراد موفق رؤیاهای بزرگی دارند. اکثر مردم رؤیاهای خود را زندگی نمی‌کنند چرا که آنها جرأت داشتن رؤیای بزرگ را ندارند. درحقیقت اکثر مردم آرزوهای کوچکی دارند. هدف آنها صرفاً پرداخت قبوض، گذراندن زندگی روزمره و خوش بودن و غیره است. این ضرب المثل را شنیده‌ایم “زمانی که ماه را هدفگیری می‌کنید حداقل به ستاره اصابت خواهد کرد“. متأسفانه اکثر مردم حتی کوچکترین چیز را نیز برای هدف خود در نظر ندارند پس تعجبی ندارد که به نتایج شگفت‌انگیزی در زندگی خود هم دست نیابند.

جز ۵ درصد افراد موفق باشید
جز ۵ درصد افراد موفق باشید

اگر شما برای داشتن زندگی موفق جدی هستید اولین قدمی که باید بردارید این است که خود را از شکل یک انسان معمولی خارج کنید و فوق‌العاده باشید. اولین کار برای این شیوه این است که افکار بزرگی داشته باشید. باید از فکر خود شروع کنید. تفکر زندگی شما را شکل می‌دهد. اگر شما همیشه درمورد موفقیت بیندیشید به آن دست پیدا می‌کنید ولی اگر همیشه به شکست و ناکامی فکر کنید در سطح متوسطی زندگی خواهید کرد. در واقع شما افکار خود را زندگی می‌کنید.

2. اکثر افراد نا مطمئنند

دلیل اصلی اینکه مردم جرأت انجام کاری غیر نورم و متفاوت را ندارند؛ اهمیتی است که به جمله “دیگران چی فکر خواهند کرد؟” میدهند. دیگران هیچ اهمیتی نمیدهند, باور کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قهوه و چای

مردم اونقدر درگیر زندگی شخصی و کار خودشون هستند که اصلا براشون مهم نیست به کار شما توجه کنند, باور نمیکنید؟

آیا شما براتون مهمه دور و بری هاتون چیکار میکنند؟ اگر ببینید یکی تو پیاده رو میخوره زمین, شاید برای چند دقیقه بخندید بهش اما در آخر روز به کلی فراموش خواهید کرد اون شخص رو.

مردم تمام توجهشون به زندگی خودشونِ. ازین به بعد نباید به تفکر دیگران راجع به خودتان اهمیت بدید؛ واقعا اصلا براشون مهم نیست !!!

3. زبان بدن

این یکی اعتماد بنفس عظیمی براتون میسازه. این محرمانه ترین راز من است پس لطفا به کسی نگید.اما راز من چیست؟

ذهن انسان نمیتواند در مسیری فکر کند اگر بدن انسان در مسیری دیگر است. وقتی استرس دارید و عصبی هستید، بدن شما هم منقبض خواهد شد.

دفعه دیگه که احساس ناراحتی کردید، به انقباضی که در ماهیچه هاتون وجود دارد دقت کنید. حالا چیکار کنیم؟

وقتی احساس میکنم ناراحتیم داره افزایش پیدا میکنه، شروع میکنم به جزء جزء بدنم توجه کنم. چشمام رو میبندم و شروع میکنم تمام قسمت های بدنم را شل کنم. با دقت تنفسم را کنترل می کنیم چون کمک عظیمی برای بدست آوردن آرامش و افزایش اعتماد به نفسم میکنه.

بعد, بدنم را در مطمئن‌ ترین حالت ممکنم در خواهم آورد. چجوری؟ شانه ها به سمت عقب, سینه جلو, دهان بسته + حتی لبخند میزنم.

من اینکار را وقتی میخواهم سخنرانی کنم و یا با شخصی مهم میخواهم صحبت کنم یا حتی میخواهم ماشین برونم انجام میدم.در طی روز زیاد انجام میدم.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چکار کنیم شکم نوزاد کار کند

ذهنتان شروع میکند آرامتر شود وقتی بدنتان دارد آرامش پیدا میکند .پس بیش از حد به ذهنتان توجه نشان ندهید، به بدنتان توجه کنید.

4. مردم شما را تحسین خواهند کرد

متفاوت بودن را بپذیرید. شاید فکر کنید سخت است چون نمیدانید مردم درمورد شما چه فکری خواهند کرد؛ اما مردم غبطه میخورند به دل و جرأتتون که کاری متفاوت انجام میدهید.

شاید، شاید، شاید مردم شما را مسخره کنند یا انتقاد کنند. برای من هم پیش آمده چند مورد اما واقعیتی که در وجودشون نهفته حسادتی است که نسبت به شما دارند؛ آرزو خواهند کرد مانند شما جرأت اینکار را داشتند.

پس ازینکه از کاروان جدا شوید نترسید، راهی که خودتون دوست دارید را بروید خیلی جالب تر خواهد بود.

5. درگیر حاشیه ها نیستند

شاید یکی از ویژگی‌های بسیار خوبی که بتوانید در شخصیت افراد موفق پیدا کنید، این است که هرگز درگیر حواشی نمی شوند.

تا به حال به زندگی ستاره های معروف ورزشی و یا تلویزیون و سینما توجه کرده اید؟ آنهایی که کمتر از سایرین دارای حاشیه و مسائل جزئی هستند، موفقیت های بزرگ تری را نیز کسب می‌کنند و مسیر خود را بهتر از دیگران به سمت جلو پیش می‌برند.

زمانی که شما بیش از حد به مسائل حاشیه‌ای و انحرافی توجه کنید، خواه ناخواه تمرکز شما نسبت به مسائل اصلی کمتر شده و موجب می‌شود از اهداف خود دور شوید. حتی برخی مواقع ممکن است این مسائل جزئی و حاشیه ها برای شما دردسر های جبران ناپذیری ایجاد کنند و به طور کلی مسیر حرکت شما را مختل نمایند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرز تهیه پنکیک رژیمی با جو دوسر

بنابراین اگر خواهان این هستید که به موفقیت دست پیدا کنید، باید تمام تمرکز و توان خود را بر روی این موضوع بگذارید تا تنها توجه شما به هدف اصلی تان باشد و برای دستیابی به آن تلاش کنید. بدون شک در مسیر حرکت، مسائل بسیار زیادی ممکن است توجه شما را جلب کند. اما این شما هستید که نباید درگیر این موضوعات شوید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.