جوشکاری زیر آب ، یکی از خطرناکترین شغل کاری

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد. جوشکاری زیر آب ، یکی از خطرناکترین شغل کاری که یک زمینه کاری فوق العاده خطرناک است. در اين مطلب ميخواهيم در رابطه با این شغل اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

نحوه جوشکاری در زیر آب

اتصال دو قطعه فلز در زیر آب توجه زیادی به ایمنی دارد. چند روش برای جوشکارها به کار وجود دارد. در بیشتر موارد و از نظر ایده آل ، از یک سیستم محفظه خشک استفاده می شود. محفظه های موقت هیپربرایک برای جلوگیری از ورود آب به محل کار استفاده می شود. اتاق ها حداکثر سه جوشکار دارند.

روشی که بیشتر به عنوان آخرین راه حل استفاده می شود. روش انتخابی بستگی به سهولت دسترسی به منطقه و میزان شدت آن دارد. جوش مرطوب احتمال اضافی برای خنک شدن بیش از حد سریع در آب را دارد و احتمال ترک خوردگی را افزایش می دهد.

جوشکاری زیر آب ، یکی از خطرناکترین شغل کاری
جوشکاری زیر آب ، یکی از خطرناکترین شغل کاری

” جوشکاری مرطوب ”
این کار نیاز به کار در محیط های دلهره آور در اعماق زیر آب با حداقل دید دارد. مکان هایی که کار می کنید بسیار تاریک و بسیار سرد هستند.”

انواع جوشکاری زیر آب

دو روش متدوال برای جوشکاری زیر آب عبارتند از:

  1. جوشکاری خشک
  2. جوشکاری مرطوب.

آثار منفی جوشکاری مرطوب عبارت‌اند از ترک خوردگی هیدروژنی، سرد شدن شدید محل جوش که باعث تغییرات ساختاری و متالورژیکی می‌شود و همچنین ترکیب شدن اکسیژن با عناصر آلیاژی که اکسید این آلیاژها در آب حل می‌شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  صفحه لندینگ چیست

جوشکاری خشک در یک اتاقک در داخل آب انجام می‌گیرد و داخل اتاقک هوای فشرده وجود دارد که فشار داخل و خارج اتاقک را بالانس می‌کند. اتاقک‌ها را دو تکه می‌سازند و داخل آب، و روی قطعه مورد نظر دو تکه را به هم وصل می‌کنند.

یک لوله رابط بین کشتی و اتاقک است و وسایل مورد نیاز را به وسیله این لوله به اتاقک می‌فرستند.

این روش برای اولین بار در آمریکا انجام گرفت اما چون بسیار پرهزینه و وقت گیر است دانشمندان سعی می‌کنند مشکلات جوشکاری مرطوب را حل کنند چون سریعتر و ارزانتر است. وسایل ایمنی همان وسایل ایمنی جوشکاری روی خشکی است بعلاوه تجهیزات غواصی.

جوشکاری زیر آب با صنعت نفت و گاز گره خورده‌است.

خطر شوک الکتریکی برای غواص یا جوشکار وجود دارد. اقدامات احتیاطی که انجام شده‌اند عبارتند از عایق بندی مناسب و در حد کافی تجهیزات جوشکاری، بسته شدن منبع الکتریسیته درست زمانی که قوس به پایان می‌رسد و نیز محدود کردن ولتاژ جوشکاری قوس فلزی دستی در مدار باز دستگاه جوشکاری، خطر دیگر تولید شدن هیدروژن و اکسیژن در جوشکاری مرطوب توسط قوس است.

جوشکاری زیر آب چقدر خطرناک است

البته همانطور که انتظار می رود ، جوشکاری زیر آب یک زمینه کاری فوق العاده خطرناک است. اگرچه بسیاری از خطرات جریان آب مانع عملیات غواصی می شوند ، اما برخی از بزرگترین خطرات مربوط به جوشکارهای زیر آب ممکن است تعجب آور باشد.

یکی از خطرناک ترین خطرات غواصان به خطرات “Delta P” (ΔP) معروف است. Delta P یا فشار دیفرانسیل ، یک خطر بی نظیر و بالقوه کشنده را برای غواصان به وجود می آورد. فشار دیفرانسیل هنگامی رخ می دهد که دو بدن از هم تلاقی می  کنند که هر یک سطح آب متفاوتی دارند مانند سطح آب در یک سد.

اختلاف در عمق اختلاف فشار ایجاد می کند زیرا آب سعی می کند از یک بدن به بدن دیگر با نیروی زیادی هجوم آورد. علاوه بر این ، دلتا P تقریباً غیر قابل کشف هستند تا اینکه خیلی دیر است برای فرار. اختلاف فشار می تواند صدها پوند در اینچ مربع جمع شود و آنها را برای فرار دشوار می کند. در نتیجه ، غواصی که در تنگنا جریان به دام بیفتد ، خطر غرق شدن فوق العاده بالایی دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چند نمونه مقدمه

قبل از اجرای یک پروژه با خیال راحت باید مقدمات و شیوه های مناسب در نظر گرفته شود. تجربه ، مهارت های فنی و قدرت بدنی موارد دیگری هستند که برای شیرجه رفتن به آنها نیاز دارید. اگر رویه های ایمنی به دقت اعمال نشود ، احتمالاً حوادث کشنده رخ می دهد.

آیا جوشکاری زیر آب ارزش آن را دارد؟

 در حالی که از نظر شرایط کار و شرایط مورد نیاز یکی از بهترین مشاغل نیست ، اما برای کسانی که مایل هستند در مدت زمان کوتاهی حقوق بالایی کسب کنند ، کار بسیار خوبی است.

آینده

جوشکاری زیر آب یکی از دشوارترین کارها در کره زمین و در آب است.

اگرچه با پیشرفت فن آوری در قابلیت های روباتیک ، پیشرفت هایی برای محافظت از جوشکارهای زیر آب انجام می شود . علیرغم آنچه ممکن است آینده داشته باشد ، امروز جوشکارهای زیر آب به حفظ جدایی ناپذیرترین اجزای بسیاری از صنایع در سراسر جهان کمک می کنند. تا زمانی که روبات های بسیار پیشرفته قادر به انجام کارهای پیچیده با چابکی انسان نباشند ، غواصان زیر آب همچنان برای شرکت هایی در سراسر جهان به عنوان یک ضرورت شناخته می شوند. این کار از نظر جسمی و روحی چالش برانگیز است ، هرچند برای آنچه در استرس ایجاد می کند ، افتخار حفظ فن آوری هایی را که امروزه جهان به آن متکی است ، ایجاد می کند.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین بازیکن فوتبال جهان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.