درمان جوش ندول

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي درمان جوش ندول اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

موارد زیر جزو انواع رایج برآمدگی ها هستند که با آکنه مرتبط اند:

هر کدام از این موارد نیازمند درمان متفاوتی هستند. دریافت درمان مناسب و سریع می تواند خطر عوارض طولانی مدت پوستی همچون لکه های تیره و زخمی شدن را کاهش دهد.

برآمدگی ها یا آکنه های پوستی معمولا در دو طبقه بندی قرار می گیرند. این دو طبقه بندی بر اساس ایجاد التهاب در پوست اطراف تعیین می شود.

ندول چیست ؟ (Nodules)

ندول ها برآمدگی های ملتهب، دردناک و سختی هستند که در قسمت های عمیق پوست واقع شده اند. آن ها همانند پاپول های بزرگ و عمیق هستند و مرکز یا سر قابل مشاهده ای ندارند. این نوع از آکنه ها زمانی توسعه پیدا می کنند که منافذ مسدود به بافت ها و سلول های عمیف زیر سطح پوست آسیب وارد می کند. ندول ها اشکال شدید و حاد آکنه هستند و معمولا باعث بروز عوارضی همچون لکه های تیره و زخم روی پوست می شوند.

انواع آکنه غیر التهابی:

جوش های سرسفید و جوش های سرسیاه جزو انواع آکنه های غیر التهابی هستند. این ها اشکال خفیف جوش ها محسوب می شوند. جوش ها و برآمدگی های غیر التهابی معمولا باعث ایجاد تورم نمی شوند و دردناک نیستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان بیماری اسکیزوفرنی

جوش های سرسفید:

واژه پزشکی که برای توصیف جوش های سرسفید به کار می رود کومدون (comedones) است. این ها لکه ها یا برآمدگی های کوچک با رنگ سفید هستند. این موارد معمولا سفید با مرکز دایره ای هستند که توسط موارد قرمزرنگی احاطه می شود. معمولا مو از مرکز جوش های سرسفید به بیرون می زند یا ممکن است در داخل آن گیر بیفتد. پوست اطراف جوش های سرسفید ممکن است به نظر سفت و چین و چروک دار بیاید به خصوص زمانی که جوش بسیار بزرگ و برآمده است. جوش های سرسفید معمولا باعث ایجاد زخم بر روی پوست نمی شوند.

جوش های سرسیاه:

جوش های سرسیاه معمولا کومدون های باز نامیده می شوند. این ها لکه های کوچک، سیاه یا با رنگ تیره ای هستند که ممکن است به عنوان برآمدگی هایی دیده شوند. پوست اطراف جوش های سرسیاه معمولا به صورت طبیعی خواهد بود اما مرکز آن تیره تر از پوست احاطه کننده اش است.

تغییر رنگ به خاطر کثیفی و آلودگی گیر افتاده در این ناحیه نیست. جوش های سرسیاه معمولا جوش های سرسفیدی هستند که باز شده و گسترده شده اند.

زمانی که محتوای جوش های سر سفید در معرض هوا قرار می گیرد تیره تر می شود.

درمان جوش ندول یا کیست

درمان جوش ندول
درمان جوش ندول

درمان خانگی جوش ندول

همچنین درمان های خانگی و تغییرات سبک زندگی هم می تواند به کاهش نشانه های آکنه های غیر التهابی خفیف تا شدید کمک کند. این موارد عبارتند از :

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان آرتروز و زانو درد

افراد نباید برآمدگی ها یا جوش های خود را بترکانند یا فشار دهند. این کار می تواند به عوارضی همچون موارد زیر منجر شود:

درمان سریع جوش ندول

درمان های بدون نسخه زیادی همچون شوینده ها، مرطوب کننده ها، ژل ها، تونرها و کرم ها برای جوش های غیر التهابی وجود دارد. این ها معمولا در برگیرنده ترکیبی از مواد تشکیل دهنده فعال هستند. مواد تشکیل دهنده زیر در داروهای بدون نسخه می تواند به بهبود جوش های سرسفید و سرسیاه کمک کند:

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.