درمان سریع گلودرد

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي درمان سریع گلودرد اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

گلودرد چیست

گلودرد (به انگلیسی: sore throat) به درد یا سوزش گلو می‌گویند. گلودرد یکی از نشانه‌های بیماری شایع است و معمولاً به دلیل فارنژیت (التهاب گلو) اتفاق می‌افتد، و همچنین می‌تواند نشانه‌ای از تروما و دیفتری باشد. گلودرد می‌تواند خفیف یا شدید باشد.

درمان سریع گلودرد چرکی

درمان سریع گلودرد
درمان سریع گلودرد

لیمو برای درمان سریع گلودرد

شما می‌توانید، از لیموی تازه استفاده کنید، تا از گلودرد راحت شوید، زیرا به نابودی مخاط کمک می‌کند. یک لیموناد داغ با عسل را امتحان کنید. آب نصف لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را در یک فنجان آب گرم بریزید و با هم مخلوط کنید؛ و سپس آهسته بنوشید. گزینه دیگر، این است که با آب تازه لیمو را با مقدار برابر آب رقیق کنید و گرمش کنید. شما همچنین می‌توانید آب نصف لیمو را بردارید و روی آن نمک و فلفل بمالید و لیمو را لیس بزنید.

درمان سریع گلودرد با اویشن

روش استفاده :

1 فنجان آب را بجوشانید و 1 قاشق چای خوری آویشن خشک را با نمک به آن اضافه کنید و سپس به مدت 10 دقیقه روی آن را بپوشانید و سپس عسل و لیمو را به آن اضافه کنید و روزی دو الی سه بار از این نوشیدنی میل کنید.

سرکه سیب برای درمان سریع گلودرد

سرکه سیب به علت خواص ضد باکتریایی اش برای درمان گلودردچرکی مفید است. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب سرخ و یک قاشق چای خوری از آب لیمو و عسل را در یک فنجان آب گرم اضافه کنید و آن را به آرامی بنوشید. این نوشیدنی را دو یا سه بار در روز بنوشید. به زودی شما از درد و التهاب، رهایی خواهید یافت. همچنین، می‌توانید محلول سرکه سیب را در گلویتان قرقره کنید. یک قاشق چای خوری نمک و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. آن را چند بار در روز، در گلو قرقره کنید.

دارچین برای درمان سریع گلودرد

دارچین، می‌تواند برای درمان گلودرد ناشی از سرماخوردگی مورد استفاده قرار گیرد. یک قاشق چای خوری از پودر دارچین و پودر فلفل را در یک لیوان آب گرم، مخلوط کنید. همچنین، می‌توانید هل نیز اضافه کنید. محلول را فشار دهید تا صاف شود و آن را دو تا سه بار در روز قرقره کنید. یک گزینه دیگر این است که، چند قطره روغن دارچین و یک قاشق چای خوری عسل را باهم مخلوط کنید. این ترکیب را دو بار در روز بخورید، تا از درد و التهاب همراه با گلودرد رهایی پیدا کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  واکنش های آلرژیک

آب نمک برای درمان سریع گلودرد

یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن گلو درد، قرقره کردن با آب نمک است. نمک، مانند یک ضد عفونی کننده عمل می‌کند و باعث می‌شود آب از غشاء مخاط در گلو بیرون برود. خلط را قطع می‌کند و التهاب را نیز کاهش می‌دهد و به شما کمک می‌کند، تا فوری خوب شوید. نصف قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. اگر طعم شورش را دوست ندارید، مقدار کمی عسل به آن اضافه کنید. این محلول را قرقره کنید. آن را قورت ندهید. پس از آن، آب را بیرون بریزید. این کار را ۴ بار در روز انجام دهید، تا نتیجه عالی آن را ببینید.

سیر برای درمان گلودرد

سیر، دارای خواص ضد باکتری و ضد عفونی کنندهاست، به همراه سایر خواص دارویی که می‌تواند به درمان یا جلوگیری از گلودرد کمک کند. یک سیر خام سالم را بخورید تا مواد شیمیایی وجود در آن، آلیسین آزاد کنند، که باعث کشتن باکتری‌هایی می‌شود و باعث گلودرد می‌شوند. به طور منظم، می‌توانید از روغن سیر استفاده کنید. چند قطره روغن سیر را به یک چهارم فنجان آب، اضافه کنید و آن را یک بار در روز قرقره کنید. سعی کنید، سیر را به صورت خام یا پخته بخورید:اگر طعم آن را دوست ندارید، از قرص‌های سیر استفاده کنید.

 نارون لغزنده برای درمان گلودرد

نارون لغزنده حاوی مواد چسبناکی مانند، ژل است که گلو را پوشش می‌دهد، و باعث کاهش درد و کاهش تحریک می‌شود. یک قاشق چایخوری از پوست داخلی آن را با ۲ فنجان آب جوش مخلوط کنید. اجازه دهید، برای چند دقیقه بماند و سپس فشار دهید تا صاف شود. آن را به آرامی در حالی که هنوز گرم است، بنوشید. در واقع، شما می‌توانید از این راه حل برای درمان هر نوع بیماری تنفسی یا لارنژیت (التهاب گلو وحنجره) استفاده کنید. اگر این گیاه در دسترس نیست، می‌توانید کپسول هایش را از دارو فروشی‌ها و عطاری‌ها تهیه کنید.

عسل برای درمان گلودرد

عسل، دارای خواص ضد باکتری است، که می‌تواند با عفونت مبارزه کند و سرعت روند بهبود را افزایش دهد. عسل، مانند یک ماده هایپرتونیک اسموزی عمل می‌کند، به این معنی که آن کمک می‌کند تا آب از بافت محل‌های ملتهب خارج شود و در نتیجه تورم را کاهش می‌دهد. یک تا دو قاشق غذاخوری عسل را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید، و آن را چند بار در روز بخورید. همچنین، می‌توانید عسل را به چای‌های گیاهی مورد علاقه خود اضافه کنید. قبل از رفتن به رختخواب، یک قاشق غذاخوری عسل بخورید، زیرا عسل آرامش بخش است و به خواب بدن کمک می‌کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کنترل کلسترول خون

 زردچوبه برای درمان گلودرد

یکی دیگر از درمان‌های بزرگ برای گلو درد، زردچوبه است، دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی قوی می‌باشد. یک چهارم قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید.این نوشیدنی را به آرامی در صبح و با معده خالی بنوشید. این کار را یک بار در روز برای سه یا چهار روز متوالی انجام دهید. به طور منظم، می‌توانید یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه و یک قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید، و قبل از رفتن به رختخواب آن را بنوشید. همچنین، می‌توانید برای داشتن گلویی صاف و نرم زردچوبه را در گلویتان قرقره کنید. نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه و نیم نصف قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب گرم ریخته و آن‌ها را باهم خوب مخلوط کنید، سپس به خوبی در گلویتان قرقره کنید. دو بار در روز، از این مخلوط مصرف کنید.

 لیمو و عسل برای درمان گلودرد

یک قاشق غذا خوری از عسل و آب لیمو را در یک لیوان آب ولرم بریزید، مخلوط کنیدبه آرامی بنوشید. این نوشیدنی را در زمان مورد نیاز، چند بار در روز بنوشید تا گلو دردتان درمان شود. یک قاشق غذا خوری از عسل و آب لیمو را در یک لیوان آب ولرم بریزید. مخلوط را به آرامی بنوشید. این نوشیدنی را در زمان مورد نیاز، چند بار در روز بنوشید تا گلو دردتان درمان شود.

درمان سریع گلودرد کودکان

درمان سریع گلودرد
درمان سریع گلودرد

علل گلودرد کودکان:

سرماخوردگی:

بیشتر گلو دردها بخشی از سرماخوردگی هستند.در واقع, گلودرد ممکن است تنها چند ساعت اول باشد. بعد سرفه و آبرُیزش بینی رخ می دهد.

فارنژیت ویروسی:

برخی ویروس ها باعث گلو درد می شوند، البته بدون هیچ علایم دیگری. سرفه و آبریزش بینی بخشی از بیماری نیست. آنتی بیوتیک هم کمکی به آن نمی کند.

۱. برای درمان گلو درد هر روز دو تا سه حبه سیر تازه را خوب له کرده و چند قطره عرق کاسنی و شاه تره روی آن بریزید و دوباره خوب هم بزنید بعد آب این مخلوط را به اندازه ۱۰ تا ۱۵ سی سی صبح ها با سرنگ در دهان کودک تزریق کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علت سردردی که به چشم می زند

۲. برای بهبود عفونت گلو و سرفه یک قاشق چای خوری به دانه تازه یا خشک را در یک لیوان آب جوش بریزید و روی لیوان را با چیزی مثل استکان بپوشانید تا حرارت داخل لیوان لعاب به دانه را بوجود آورد می توانید در همین زمان به مقدار خیلی کم کتیرای خوراکی به آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه کمی عسل طبیعی و چند قطره آبلیمو هم به آن افزوده به طوری که این مایع را با سرنگ بتوانید در دهان طفل به راحتی تزریق کنید. ۲۰ سی سی صبح و عصر و شب حداقل داده شود.

۳. مقداری جو کامل یا  جو دوسر(یولاف)  را در آب پخته و چند دانه عناب و نصف همان مقدار  سپستان در آن ریخته و به مقدت نیم ساعت جوشانده شوند بعد شعله را خاموش کرده و مقداری پر سیاوشان اضافه کنید… کمی صبر کنید و در سه نوبت و هر نوبت ۲۰ تا ۳۰ سی سی از این معجون را با نبات یا ترنجبین و یا شکر سرخ شیرین کرده به کودک بدهید.

۴. اگر تب ندارد مقداری روغن بادام تلخ را در قاشق بزرگی گرم کرده و پیشانی، اطراف چشم و دماغ، گونه ها، گلو و تمام سینه را به آرامی چرب کرده و ماساژ دهید بعد پارچه گرمی را مرتب روی محل های چرب شده قرار دهید تا کمی گرم بماند… در نهایت اگر سرفه دارد و روی سینه را چرب کرده اید مقداری پنبه روی آن بگذارید و لباس را روی آن بپوشانید.

۵. مقداری عصاره شیرین بیان به اندازه نصف قاشق چای خوری در نیم لیوان آب جوش حل کرده و در طول شبانه روز مخصوصا صبح ها ۱۰ سی سی از آن را قبل از شیر دهی یا غذا و صبحانه داده و شب ها هم ۱۰ تا ۲۰ سی سی داده شود.

سعی کنید در سبد غذایی خود مقدار قابل ملاحظه ای سیر و پیاز بکار ببرید تا کودک هم از این رژیم صحیح غذایی بهره مند شود.

به کودک هم هیچ گونه چیپس، پفک، سوسیس، کالباس و مواد غذایی دارای نگهدارنده های طولانی مدت نداده نشود.

 

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.