درمان سوسک ریز در اشپزخانه

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي درمان سوسک ریز در اشپزخانه اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

سوسک ها از کجا می آیند؟

سوسک یکی از حشرات چندش آور برای انسان است که هر کسی با دیدن آن حالت مشمئز کننده ای به او دست می دهد و پس از می خواهد سوسک را از بین ببرد. حال تصور کنید حضور این حشره موذی در داخل ساختمان و آن هم آشپزخانه و در میان ظروف و وسایل کابینت چه حسی در انسان ایجاد می کند. خانمهای خانه دار از این سوسکها متنفر هستند و با روشهای مختلفی اقدام به کشتن آنها می کنند اما این سوسکها طوری هستند که با کشتن تمام نمی شوند و دوباره سر از تخم بیرون می آورند.

در حقیقت سوسکهای ریز در کل آشپزخانه تخم ریزی می کنند و پس از چند روز تعداد زیادی از آنها سر از تخم بیرون آورده و در فضای آشپزخانه در نیمه شب به فعالیت می پردازند. برای کشتن آنها روشهای عادی موثر نیست زیرا کشتن تعداد آنها را کم نمی کند. باید به دنبال روشی برای ریشه کن کردن آنها بود.

سوسک های ریز آشپزخانه چطور ایجاد می شوند؟

این سوسک ها در ابتدا توسط یک سوسک ایجاد می شوند. ورود اولین سوسک به داخل آشپزخانه به معنی پر شدن کابینت ها از سوسک می باشد. زیرا اولین سوسک پس از مستقر شدن در آشپزخانه اقدام به تخم ریزی می کند و پس از چند روز تعداد زیادی سوسک جدید سر از تخم بیرون می آورند. سوسک های جدید نیز پس از مدتی رشد می کنند و آنها نیز تخم ریزی می کنند و همین روال مجددا طی می شود و پس از مدتی آشپزخانه و کابینت ها تبدیل به لانه سوسک می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  اختلال پرخوری عصبی

روشهای از بین بردن سوسک ریز آشپزخانه

درمان سوسک ریز در اشپزخانه
درمان سوسک ریز در اشپزخانه

پاک‌سازی، مهم‌ترین مرحله سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه است. کوتاهی در نظافت منظم و صحیح منزل، اولین دلیل ظهور سوسک ریز آشپزخانه است. درست مانند بیش‌تر آفات، سوسک ریز آشپزخانه هم به 3 چیز برای ادامه‌ی حیات خود نیاز دارد: غذا، آب و پناهگاه. اگر حتی بتوانید یکی از این موارد را حذف کنید، جمعیت سوسک‌ها یا به شدت کاهش می‌یابد یا به جای دیگری نقل مکان می‌کنند.

 

1. حذف منابع غذای سوسک ریز آشپزخانه

حذف منابع غذای سوسک ریز آشپزخانه، یک نبرد همیشگی برای دفع این نوع سوسک‌ها است. در ادامه به مهم‌ترین راهکارها برای حذف منابع غذایی این نوع سوسک‌ها می‌پردازیم.
•    وسایل آشپزخانه را تمیز کنید.
•    ‌کابینت‌ها را خالی کنید و آن‌ها را تمیز کنید.
•    صرف غذا را تنها به یک بخش از خانه محدود کنید.
•    هرشب قبل از خواب، کف آشپزخانه را به طور کامل جاروبرقی بکشید.
•    تمام قسمت‌های خانه را هر 2-3 روز یک بار جاروبرقی بکشید.
•    هرشب بر روی کانترهای آشپزخانه اسپری گندزا بزنید.
•    ظرف غذای حیوان خانگی خود را هر شب خالی کنید یا در کیسه پلاستیک بگذارید.
•    غذاها را در ظرف‌های عایق نگهداری کنید.
•    از سطل زباله‌ای استفاده کنید که در آن به خوبی چفت می‌شود و هر شب قبل از خواب، آشغال‌ها را به بیرون از خانه منتقل کنید.

 

2. حذف منابع آب سوسک ریز آشپزخانه

گرچه حذف تمام منابع آب تقریبا غیرممکن است، اما حذف عمده‌ی منابع موجود، باعث کاهش رشد سوسک ریز آشپزخانه می‌شود.
•    شیرها و لوله‌های آبی که چکه می‌کنند را تعمیر کنید.
•    لوله‌هایی که عرق می‌کنند را تعمیر کنید.
•    قبل از خواب، سینک‌های آشپزخانه و حمام و دستشویی را با دستمال توالت به طور کامل خشک کنید.
•    وان و دوش را کاملاً خشک کنید.
•    اسفنج و اسکاچ‌های شست و شوی ظرف را در پلاستیک‌های غیر قابل نفوذ یا درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.
•    ظرف آب حیوانات خانگی باید شب‌ها بیرون از خانه گذاشته شود یا به طور کامل خشک شود و صبح‌ها مجددا پر شود.
•    مسواک‌های مرطوب هر شب درون پلاستیک دربسته و غیر قابل نفوذ قرار داده شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرز تهیه پاناکوتا

 

3. حذف پناهگاه‌های سوسک ریز آشپزخانه

سوسک‌ ریز آشپزخانه، شکاف‌های باریک یا درزها و روزنه‌های تاریک دیوارها را برای پنهان‌شدن ترجیح می‌دهند. هرچقدر می‌توانید این مکان‌ها را دررزگیری کنید.

 

در اینجا به مواردی اشاره شد که خودتان می‌توانید برای درمان سوسک ریز در آشپزخانه به کار بگیرید و پس ار آن از یک فرد حرفه‌ای برای سمپاشی این سوسک ریز سیاه کمک بگیرید تا تمام سوسک‌های ریز آشپزخانه از منزل شما برای همیشه رخت ببندند. افراد زیادی به دنبال قوی‌ترین سم سوسک ریز برای از بین بردن سوسک ریز خانگی می‌گردند. با یک جست و جوی ساده در اینترنت یا بازار، با انواع و اقسام سموم که اغلب هم تحت عنوان سم قوی برای سوسک ریز معرفی می‌شوند مواجه می‌شوید. اما پیشنهاد می‌شود این کار را به افراد متخصص و شرکت‌های معتبر بسپارید تا نه خودتان سردرگم شوید نه از نتیجه‌ای که باید حاصل شود مأیوس شوید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.