درمان شپش با سیر

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي درمان شپش با سیر اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

شپش سر چیست

شِپِشِ سر (Pediculus humanus capitis) یکی از انگلهای انسان است. شپش سر حشره‌ای بدون بال است و تمام عمر خود را بر روی پوست سر انسان می‌گذراند و از خون آن تغذیه می‌کند. این شپش فقط از انسان تغذیه می‌کند گونه‌های دیگر از شپش که از شامپانزه تغذیه می‌کنند شناخته شده‌اند. ماده روزی ۳ تا ۴ تخم می‌گذارد. تخم‌ها بیضی شکل هستند و ۰٫۸ میلی‌متر طول دارند.

شپش تن و سر اختلافات جزئی دارند و به‌طور کلی شپش سر از نظر اندازه کوچک‌تر و از نظر رنگ تیره‌تر و از نظر پوشش مقاوم‌تراست و شکاف‌های انتهای بدن آن عمیق‌تر است. به تجربه ثابت شده استفاده از نرم‌کننده‌های مو در استحمام روزانه و هم‌زمان شانه کردن موها بهترین روش خلاص شدن از شراین انگل می‌باشد

درمان شپش سر با سیر

درمان شپش سر با سیر
درمان شپش سر با سیر

در درمان خانگی شپش خارج کردن تخم‌های شپش سر به کمک شست و شوی سر محلول آب و سرکه و سپس شانه کردن موها به‌وسیله شانه‌های دندانه ریز ضروری است، استفاده از سرکه سیب هم مفید است. از مواد اشتعال‌زا بر روی موها استفاده نکنید.

روش ۱:

ترکیب ۳۰ میلی‌لیتر سرکه سیب  با ۱۵ میلی‌لیتر روغن جوجویا و ۱۰ قطره اسانس پونه و ۱۰ قطره اسانس نیااولی و ۱۵ قطره اسانس عرعر آغشته کردن مو با آن و شستشوی سر پس از یک ساعت.

روش ۲:

۲ لیوان سرکه (۴۰۰ میلی‌لیتر) ۲ تا ۴ شاخه رزماری تازه و استفاده ازآن‌ پس از یک ماه، شما همچنین می‌توانید اجازه دهید تا بیشتر بماند و قوی‌تر شود. آغشته کردن موها با آن و شستشو پس از یک ساعت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سلامت پوست و مو

روش ۳:

 ترکیب ۱ لیوان سرکه (۲۰۰ میلی‌لیتر ) و ۳ قطره روغن درخت چای و اسپری کردن آن به موها و ماساژ پوست سر، پس از یک ساعت موها شسته شود. (قبل از استفاده خوب تکان دهید)

روش ۴: 

ترکیب ۱ لیوان سرکه (۲۰۰ میلی‌لیتر) ۱ حبه سیر  و ۱۰قطره روغن اکالیپتوس، سرکه با سیر له شود، مخلوط حاصله هم زده شود و روغن اوکالیپتوس نیز اضافه شود، روغن اکالیپتوس باعث کاهش بوی سیر و افزایش اثرات آن می‌شود، آغشته کردن موها با آن و شستشو بعد از دو ساعت (قبل از استفاده تکان دهید)

روش ۵:

 ترکیب  ۱ لیوان سرکه (۲۰۰ میلی‌لیتر) نصف لیوان روغن نارگیل (۱۰۰ گرم) روغن نارگیل باید در درجه ۲۳° جامد بماند، آغشته کردن موها با آن و شستشو بعد از دو ساعت، خوب هم بزنید و قبل مصرف حتماً تکان دهید.

روش ۶: 

ترکیب یک چهارم فنجان نمک (۵۰میلی‌لیتر)  و ¼ فنجان سرکه(۵۰ میلی‌لیتر) و استفاده از آن بر روی سر، پس از دو ساعت موها آب‌کشی شود. خوب هم بزنید و قبل مصرف حتماً تکان دهید.

روش ۷:

 مالیدن سرکه گرم روی موها و سپس قرار دادن حوله یا کلاه روی مو، بعد از نیم ساعت موها شسته شود.

روش ۸: 

ترکیب مقادیر مساوی از سرکه و روغن معدنی. خوب مخلوط شود، آغشته کردن موها با آن در شب، پوشاندن موها با کلاه، صبح روز بعد موها شسته شود.

روش ۹:

 استفاده  از سرکه سفید و آغشته کردن همه موها با آن در شب، پوشاندن موها با کلاه، صبح روز بعد موها شسته و با سشوار خشک شود.

روش ۱۰:

 ترکیب مقدار مساوی سرکه با آب و آغشته کردن موهای تمیز با آن، پس از ده دقیقه موها با آب خالی آب‌کشی شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علت تلخی دهان

درمان شپش با سرکه و سیر

عطر سیر می‌تواند شپش را خفه کرده  و درنهایت موجب درمان شپش گردد

نحوه درمان شپش با سیر

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

منبع : ویکی پدیا، www.imna.ir

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.