درمان قطعی بیش فعالی بزرگسالان

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي درمان قطعی بیش فعالی بزرگسالان اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

بیش فعالی بزرگسالان چیست

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی بزرگسالان یا ADHD بزرگسال همان شرایط نورولوژیک اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی است که در حدود ۳۰ درصد بزرگسالانی که در دوران کودکی دارای علائم و نشانه‌های این اختلال بوده‌اند، رخ می‌دهد.

علت ایجاد اختلال نقص توجه و بیش فعالی چیست؟

به نظر می رسد که ژن ها در ایجاد آن نقش داشته باشند. در یک سوم موارد حداقل یکی از والدین فرد مبتلا علائم مشابهی را داشته است. به نظر می رسد در صورتی که مادر حین بارداری یا زایمان دچار مشکلاتی شده باشد، احتمال ایجاد ADHD در کودک بیشتر شود. این مشکلات شامل مصرف مواد یا دارو حین بارداری، وزن کم نوزاد حین تولد، عفونت های مغزی ، تماس با سموم یا برخی شرایط استرس زا برای مادر می باشد.

شواهدی وجود دارد که نشان می¬دهند تفاوت¬هایی در ساختار مغز این افراد با سایرین وجود دارد، ولی عوامل محیطی در زندگی فرد نیز ممکن است باعث شوند که احتمال بروز اختلال در او بیشتر شود.

علائم و نشانه‌ها بیش فعالی بزرگسالان

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بیماری خود ایمنی

درمان بیش فعالی  بزرگسالان با داروهای گیاهی:

در درمان بیش فعالی بزرگسالان علاوه بر دارودرمانی و مشاوره های روان درمانی میتوان از داروهای گیاهی و درمان های خانگی هم استفاده کرد .

برخی از این درمان ها عبارتند از: 

مصرف امگا 3 :

براساس مطالعات انجام شده اسیدهای چرب امگا 3 می تواند در درمان اختلال نقص توجه ، بیش فعالی و افسردگی موثر باشد . محققان با انجام این مطالعات به این نتیجه رسیده اند که بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی با استفاده از مکمل هایی مثل امگا 3 که سطح اسیدهای چرب ضروری را افزایش می دهد ، روند بهبودی شان پیشرفت خواهد کرد .

چای گیاهی :

استفاده از دمنوش های گیاهی مثل چای بابونه و نعنا می تواند موجب بهبود و آرامش فرد شود .

جنسینگ :

این گیاه دارویی چینی با کاهش استرس و اضطراب در بیماران بیش فعال باعث درمان بیش فعالی در بزرگسالی می شود .

جو دوسر :

مصرف جو دو سر در بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی باعث کاهش بی قراری و اضطراب شده و عصاره جو دو سر سطح تمرکز را در فرد افزایش می دهد .

داروهای درمان بیش فعالی بزرگسالان

درمان قطعی بیش فعالی بزرگسالان
درمان قطعی بیش فعالی بزرگسالان

داروهای محرک

معمولا برای بزرگسالانی که به اختلال بیش فعالی مبتلا هستند، داروهای محرک تجویز می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که دوسوم از بزرگسالانی که اختلال بیش فعالی دارند، با کمک داروهای محرک، بهبودی قابل توجهی در علائم خود پیدا می‌کنند.

نمونه‌هایی از داروهای محرک عبارت است از:

البته این داروهای محرک همیشه ایده‌آل نیستند. چرا؟

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سکته قلبی

چون این داروها ممکن است ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

داروهای غیرمحرک

پزشکان ممکن است داروهای غیرمحرک نیز برای بیش فعالی تجویز کنند. ممکن است این داروها به تنهایی یا همراه با داروهای محرک، تجویز شوند. این داروها عبارت است از:

جلسات درمانی و درمان‌های رفتاری

برنامه‌های درمانی شما ممکن است به غیر از دارو شامل موارد زیر باشد:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم سرطان پانکراس

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.