درمان قطعی ناامیدی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي درمان قطعی ناامیدی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

افسردگی چیست؟

افسردگی یک احساس درونی است که فرد میتواند دائم احساس پوچی ، نا امیدی ، ناراحتی ، بدبختی و خستگی و …. داشته باشد. برخی از احساسات انسانها هستند که کاملا طبیعی میباشند و در مواقعی که با مسائلی مواجه میشوند احساسی درون در آنها به وجود می اید طبیعی است که انسان نسبت به مسائل و اتفاقات واکنش نشان دهد اما هنگامی که انسان در مدت زمان طولانی احساس درونی خود را دارد و این احساس رفع نمیشود باید آن را پیگیری نماید . همچنین برای تعریف افسردگی نیز میتوان این گونه بیان کرد که فرد احساس ناامیدی و یاس داشته باشد.

از خود سؤال کنید چه کاری در این شرایط جواب می دهد؟

حتی زمانی که احساس می کنید هیچ کاری از دستتان بر نمی آید، به دقت فکر کنید و مطمئناً یک راه پیدا می کنید که به شما کمک کند. خوب همین امر هم جای خوشحالی دارد. حال چگونه می توانید آنرا به کار بندید و ارتقا دهید؟ با مطرح کردن این سؤال خودتان را از دایره منفی گرایی هایی نظیر “واقعاً ناامید کننده” است، نجات داده اید و می توانید بر روی نکات مثبت تمرکز کنید. به این طریق شما راهی را پیدا کرده اید که شما را به نتیجه می رساند و راهی را به شما نشان می دهد که بتوانید از ناامیدی ها نجات پیدا کنید. در این میان فرایند تمرکز بر روی پیشرفت ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

درمان قطعی ناامیدی
درمان قطعی ناامیدی

رکورد کارهای خود راثبت کنید هر کاری را که با موفقیت انجام می دهید، یادداشت کنید

اگر این کار را به صورت ماهانه انجام دهید آنوقت می توانید دریابید که در طول یک ماه تا چه حد پیشرفت کرده اید. خودتان از هم میزان موفقیت هایتان شگفت زده خواهید شد. اگر هم دیدید که در لیست شما آیتم های زیادی نوشته نشده اند، چشم هایتان باز می شود و متوجه می شوید که بیش از آنکه کار کنید، وقت گذرانی می کنید و یا انرژی خود را صرف کارهای بی ارزش می کنید و باید حواس خود را بیش از این ها جمع کنید. باید به جایی برسید که لیستتان از آیتم ها مختلف پر شود تا بتوانید پیشرفت کنید. با تهیه لیست همچنین می توانید به راحتی تشخیص دهید که در کدام زمینه ها مؤثرتر عمل کرده اید و در کدام قسمت ها کمی ضعیف بوده و نیاز به تلاش بیشتری دارید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  صحبت در جمع

در سختی‌ها استوار بمانید

یک ضرب‌المثل بودایی می‌گوید: زیباترین گل‌های نیلوفر آبی در عمیق‌ترین و گل آلودترین لجن زارها می‌رویند. درست مثل اینکه شما تصور می‌کنید همه تیرگی‌ها و سختی‌ها ناخوشایندتان است.

انتقادها را نادیده بگیرید

استعداد تنها ۱ درصد در موفقیت سهم دارد. ۹۹ درصد آن به کار سخت و پشتکار بستگی دارد. این را نویسنده‌ای می‌گوید که در امتحانش نمره ۸ گرفت و برگه امتحانی او بعنوان نمونه‌ای برای “چگونه ننویسیم” در کلاس خوانده شد.

ریشه‌های خود را پرورش دهید

اگرچه بامبو سریعتر از سایر گیاهان موجود در کره زمین رشد می‌کند اما از آنجایی که هیچ شاخه‌ای ندارد و تعداد زیادی ریشه عمیق و پهن در آن می‌روید، در نخستین نگاه کند و تنبل جلوه میکند. این گیاه همیشه سبز در زمان مناسب و تنها در مدت ۲۴ ساعت می‌تواند به اندازه ۴۸ اینچ رشد کند. ما انسانها نیز همچون بامبو اگر ریشه هایی تنومند داشته باشیم می‌توانیم به چنین رشدی برسیم.

پشتکار داشته باشید

نویسنده‌ای ناشناس می‌گوید: بزرگترین درخت بلوط هم روزی دانه‌ای بیش نبوده است که در زمین خود پایدار و مقاوم باقی مانده است.

 شتاب نکنید

یک پروانه فقط می‌تواند در تلاش برای بیرون آمدن از سوراخ کوچکی در پیله کرم ابریشم بالهایش را آنچنان قدرت ببخشد که خود را برای پرواز آماده کند. اگر شما پیله کرم ابریشم را پاره کنید تا به پروانه کمک کنید، این موجود بیچاره بدون بال و پر خواهد ماند یا اگر هم بال و پری داشته باشد، دوستانش به او خواهند خندید.

راه‌های فرعی را انتخاب کنید

یوگی برا- بازیکن و مربی بیسبال- می‌گوید: ” وقتی در مسیر خود با راه فرعی روبه‌رو میشوید، آن را انتخاب کنید”. بعبارت دیگر، مادامیکه در حرکت هستید مهم نیست که کدام مسیر را انتخاب می‌کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مدیریت تعارض

از نو شروع کنید

هر ناامیدی فرصتی برای آغازی دوباره است؛ یک برگ سفید و نانوشته است. اگر این بار هم هنوز نمی‌توانید بین خطوط را رنگ کنید باید بدانید که کاغذ سفید دیگری هم خواهید داشت. هرچقدر که بخواهید آغازهایی جدید در انتظار شما هستند.

چه عواملی باعث افسردگی طبیعی میشود؟

عواملی مانند سوگواری و فوت عزیزان، طلاق ، از دست دادن شغل، بیماری از جمله عواملی هستند که فرد دچار افسردگی میشود و این افسردگی طبیعی است زیرا که انسان نسبت به مسئله ی ای که بسیار دشوار و سنگین است واکنش نشان میدهد.

دقت داشته باشید که افرادی که میتوانند پس از بروز احساس خود بر افسرگی خود غلبه کنند از جمله افرادی هستند که دچار افسرگی نمیشود اما افرادی که برای مدت طولانی قادر ب غلبه به احساس خود نباشند دچار افسردگی خواهند شد.

افسردگی تنها احساس درونی انسان است و اصلا ایرادی ندارد بلکه تنها فردی باید باشد تا در این احساس شما را یاری نماید و با شما احساس همدلی کند و شما را برای رفع مشکلات و مسئله های زندگیتان یاری نماید این همیار میتواند یک مشاور و روانشناس خوب باشد که شما میتوانید با مراجعه به کلینیک روانشناسی رویا در کرج از تجربه ها و راهکار های مشاوران ما استفاده نمایید

افرادی که دچار افسردگی شده اند میتوانند اقدام به درمان افسردی خود با راهکار های مشاور و روانشناس خوب و همچنین  کمک و همراهی خود به بهبود کامل برسند.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه شاد باشیم

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.