دریاچه الیمالات

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي دریاچه الیمالات اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

دریاچه الیمالات کجاست

دریاچه الیمالات در شهر نور و استان مازندران قرار گرفته. بعد از حدود ۸ کیلومتر رانندگی در جاده نور- چمستان باید به سمت فرعی دریاچه منحرف شویم.

اگر هم قصد رفتن به شهر نور را نداریم باید از جاده هراز به سمت آمل حرکت کنیم و از کمربندی آمل وارد چمستان شویم. این بار هم وارد جاده چمستان- نور می‌شویم و به سمت نور حرکت می‌کنیم. نرسیده به این شهر و حدود ۴۰ دقیقه بعد وارد فرعی دریاچه در سمت چپ جاده می‌شویم.

ورود به منطقه برایمان کمی هزینه دارد؛ اما این هزینه آنقدری نیست که ما را پشیمان کند. البته اگر ماشین را همان‌جا پارک کنیم باز باید مبلغی بدهیم تا وارد شویم. از ابتدای این جاده تا دریاچه حدود سه کیلومتر راه است و دسترسی به آن هم راحت نیست. باید ماشین را پارک کنیم و پنج دقیقه‌ای را پیاده از بین درخت‌ها بگذریم تا به یک پل برسیم. اگر روز خلوتی باشد می‌توانیم روی پل برای گرفتن چند عکس بایستیم.

جاذبه‌های نزدیک دریاچه الیمالات

لاویج: اگر در اطراف دریاچه چادر زدیم بدون نگرانی از رسیدن شب می‌توانیم اطرافش گشتی بزنیم و روز بعد سری به روستای لاویچ بزنیم. این روستا حدود ۲۱ کیلومتر تا چمستان و ۵۰ دقیقه تا الیمالات فاصله دارد و راهش از یک مسیر بسیار پر پیچ و خم می‌گذرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مالزی

در مسیر از آبشاری به اسم «حرام‌او» هم می‌گذریم. این روستا به آب گرمش معروف است. بعضی از مسافران برای مداوای بیماری‌های پوستی و پادرد وارد دوش‌های آب گرمش می‌شوند. عسل لاویج هم در کل ایران معروف است و به عنوان سوغاتی می‌توانیم کمی از آن را به شهرمان ببریم.

لاویج

جوربند:یکی دیگر از روستاهای توریستی این اطراف هم جوربند است که تا الیمالات نیم ساعت فاصله دارد. ویلاهای زیادی اینجا ساخته شده، اما جوربند را به دریاچه مصنوعی و پارک‌های جنگلی‌اش می‌شناسند.

جنگل واز: جنگل واز هم از چمستان می‌گذرد. برخی از دوچرخه‌سواران از جوربند و ارتفاعاتش خود را به آمل می‌رسانند. این مسافت حدود ۸۰ کیلومتر دارد و هر کسی که به صورت حرفه‌ای دوچه‌سواری را بلد باشد ریسک عبور از این جاده خاکی پر از پیچ و خم را به جان می‌خرد. برخی از افراد هم از رزن وارد این جنگل می‌شوند و بعد از آمل خارج می‌شوند. گروهی هم به جای دوچرخه، خودروهای شاسی‌بلند و تورهای آفرودسواری را برای گذشتن از واز انتخاب می‌کنند.

کجا اقامت کنیم؟

بیشتر افرادی که به دیدن این دریاچه می‌آیند در روستای چمستان ساکن می‌شوند. روستای چمستان در ۱۷ کیلومتری نور است و ویلاها و سوییت‌های زیادی برای اجاره به مسافران دارد. در شهر نور هم خانه‌های مختلفی برای اجاره وجود دارد ، ولی اگر بعضی‌ها هم در محوطه اطراف دریاچه کمپ می‌زنند. هتل های نور هم می‌تواند یکی از انتخاب‌ها برای اقامت باشد.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جاهای دیدنی قزوین

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن  فرمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.