دلایل خیانت مردان

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي دلایل خیانت مردان اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

شاید باور نکنید، اما این مسئله همیشه بخاطر روابط جنسی نیست. طی مصاحبه ای با تعدادی مرد خیانتکار، تقریبا نیمی از آن ها علت آنرا بی توجهی همسرانشان ذکر کردند، و تنها 7% دلیل آن را گرایش جنسی به شخصی دیگر می دانستند.

دلایل خیانت مردان به زنانشان

دلایل خیانت مردان
دلایل خیانت مردان

1 – احساس می کند جذابیت جنسی خود را از دست داده است.

«احساس می کردم دیگر برای همسرم جذابیتی ندارم. او دائما شکم مرا مسخره می کند و چهره ام را با جورج کلونی مقایسه می کند». خودتان را جای همسرتان بگذارید؛ اگر او دائما شما را با ستارگان سینما مقایسه کند و به شما حس غیر جذاب بودن دهد چه عکس العملی نشان می دهید؟ پس همیشه با همسر خود چنان رفتار کنید که گویی برای شما جذابترین است و بدین ترتیب برای شما جذاب باقی می ماند.

2- بی توجهی زن به رابطه زناشویی

یکی از دلایل خیانت مردان از نظر علمی ضعف زن در برقراری یک رابطه زناشویی جذاب، مثبت و سازنده است. داشتن رابطه زناشویی نقش مؤثری در تحکیم بنیان خانواده دارد و زنان و مردان باید مهارت ها داشتن یک رابطه زناشویی را بیاموزند .

فقدان این مهارت ها باعث می شود تا زن یا مرد رفتار اشتباهی از خود نشان دهد و همسر خود را از با چنین رفتاری از رابطه ای گریزان کند . بنابراین همسرش خلأ ایجاد شده را در خارج از خانه و با فرد دیگر برطرف می سازد . برای داشتن رابطه ای دو طرفه و جذاب زن و شوهر باید با هم صحبت کنند و علایق خود در رابطه جنسی را بازگو کنند .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  راهکارهای به دست آوردن دل همسر

۳.دلایل خیانت مردان:  ناامنی

ممکن است مرد با فکر اینکه به‌اندازه کافی جوان (یا پخته)، خوش‌تیپ، ثروتمند باهوش و مانند آن نیست، احساس ناامنی کند. جالب است بدانید میزان قابل‌توجهی از خیانت‌های مردان ریشه در بحران میان‌سالی دارد! مرد برای تقویت غرورش، به‌دنبال جلب تأیید زنان دیگر است. او می‌خواهد ببیند که زنان دیگر او را می‌خواهند و ارزشمند می‌دانند.

4- تمرکز بیش از حد زن بر روی فرزندان و یا دوستان

برخی از زنان تمام وقت خود را صرف رسیدگی به فرزندشان می کنند و یا با دوستانشان در ارتباطند . دوستان و فرزندان مهم هستند اما نه به اندازه همسر .

اگر اولویت زندگیتان فرزند و دوستانتان باشد و وقتی همسرتان به خانه می آید در حال رسیدگی به فرزندتان هستید و یا در مهمانی ها به همسرتان بی توجهید و بیشتر وقتتان صرف خوش گذرانی با دوستانتان می شود باید بدانید شما نا آگاهانه این احساس را در همسرتان به وجود می آورید که برای شما بی اهمیتند و قدر او و زحماتش را نمی دانید بنابراین خودتان با دستان خود او را به سمت کسی دیگر سوق می دهید.

5- احساس می کند دیگر مثل قبل به او اهمیت نمی دهید

روزمرگی می تواند باعث شود به آسانی فراموش کنید که همسرتان چقدر برایتان اهمیت داشته است. نگذارید این اتفاق بیفتد. «در ابتدای زندگی مشترکمان همیشه به احساسات همدیگر توجه می کردیم. می دانستم این صمیمیت به طول نمی انجامد، اما چند سالی نگذشت که حس کردم دیگر برای او اهمیت چندانی ندارم، یعنی شاید اولویت دهُم او نیز به حساب نمی آمدم. دلیل خیانت او بیش از آنکه جاذبه ی جنسی به فردی دیگر باشد، اهمیت داشتن برای موجودی دیگر بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  اولین دیدار با خانواده همسر

6- کمبود رابطه دوستانه مردانه

مرد نیاز به رابطه دوستانه با مردان دیگر را دست‌کم می‌گیرد. به‌گمان او، همسرش باید همه نیازهای اجتماعی و احساسی‌اش را تأمین کند. وقتی چنین چیزی رخ نمی‌دهد، مرد به‌دنبال تأمین این نیازها در رابطه‌ای دیگر می‌رود.

7- ابهام درباره تعهد و لیمرنس

مرد ممکن است تفاوت کشش احساسی و عشق درازمدت را درک نکند. او ترشحات شیمیایی‌ـ‌عصبی سرآغاز رابطه عاطفی ـ که به آن «لیمرنس» می‌گویند ـ را با عشق اشتباه می‌گیرد. او درک نمی‌کند که در رابطه‌ای‌ درازمدت و سالم، در گذر زمان، لیمرنس با رابطه‌ای کمترآتشین اما معنادارتر جایگزین می‌شود.

8- زنانی که به کار و مادیات بیشتر اهمیت می دهند

برخی از زنان به دلیل ترس از دست دادن همسر و نگرانی از آینده وقت زیادی را صرف کار کردن می کنند و از همسر خود غافل می شوند ، لذا خواسته یا ناخواسته باعث ایجاد شکاف در رابطه خود با او می شوند.

این دسته از خانم ها برای هرچه بهتر کردن رابطه عاطفی و عاشقانه خود باید تعادلی بین کار و توجه به زندگی مشترک خود برقرار نمایند و در طول روز کارهایی مانند نوشتن یادداشت های عاشقانه ، مکالمه تلفنی و زدن پیامک عاشقانه به همسر انجام دهند.

9- می خواهد به شما نشان دهد که خوشحال نیست.

«ماه ها بود که به او می گفتم اوضاع چندان رضایتبخش نیست. حتی پیشنهاد کردم پیش مشاور ازدواج برویم اما او نپذیرفت». رابطه یک شبه اش با زنی دیگر، آخرین تلاش او بود برای آنکه همسرش ناراحتی اش را جدی بگیرد، و این کار به طرز معجره آسایی موثر بود. هر دو نزد روان درمان رفتند و به تدریج رابطه شان را محکم تر کردند. با توجه نشان دادن به همسرتان و گوش کردن به حرف هایش می توانید عمر، سرمایه و طبیعتا رابطه تان را بهبود بخشید. یک ازدواج و رابطه خوب دو جانبه است و لازم است هر دو طرف برای یگدیگر تلاش کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مهارت زندگی چیست و انواع آن کدام است ؟

10- دلایل خیانت مردان: خودیگانه‌پنداری

گاهی مرد باور دارد چنان خاص و بی‌همتاست که شایستۀ رفتاری ویژه و متفاوت با دیگران است. قواعد رایج درمورد او صدق نمی‌کند و او می‌تواند آزادانه با روابط خارج از رابطه اصلی‌اش به خودش پاداش بدهد!

11-دلایل خیانت مردان:  فقدان کنترل محرک ناگهانی

برخی مردها هیچ‌وقت به خیانت فکر نکرده‌اند؛ اما همین‌که فرصتی ناگهانی دست می‌دهد، بدون اینکه به پیامدهای آن فکر کنند، خیانت می‌کنند.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.