دل درد نوزاد

سلام به شما مهربانان

ضمن خوش امد گویی قصد داریم همه ی انچه مربوط به دل درد نوزاد است را در اختیارتان بگذاریم

سپاس از همراهی شما با سایت جستیر

دل درد نوزاد ده روزه

دل درد نوزاد ده روزه
دل درد نوزاد ده روزه

علل شایع دل درد نوزاد

پیش از پرداختن به نسخه های خوراکی و خانگی بهتر است در بخش نوزادبه بررسی علل انواع دل درد نوزاد بپردازیم ؛ ممکن است دلایل زیادی برای دل درد وجود داشته باشد. بعضی از دل دردها ممکن است ملایم باشد و بدون درمان التیام یابد در حالی که برخی ممکن است به مداخله پزشکی نیاز داشته باشند.

1. گازها

درد ناشی از گازها تقریبا همه کودکان را در برخی از نقاط تحت تاثیر قرار می دهد، چه از شیر مادر تغذیه شوند یا با شیشه شیر بخورند. این بیماری به ویژه در کودکان بین 1 تا 4 ماه با توجه به سیستم گوارشی توسعه نیافته رایج است و ممکن است به خاطر آن اتفاق بیفتد

2. تغذیه نادرست

اگر سینه یا بطری به طور نادرستی قرار داده شود، نوزاد ممکن است هوا را بیش از حد ببلعد.

دل درد نوزاد چه دلایلی دارد؟

3. حساسیت به غذای خاص

برخی از کودکان ممکن است نسبت به مواد تشکیل دهنده شیر یا شیر خشک آلرژی داشته باشند.

4. افزایش لاکتوز

این اتفاق زمانی می افتد که نوزاد بیش از حد (شیر در ابتدای تغذیه)که غنی از لاکتوز است، اما چربی کم دارد می خورد. این باعث می شود لاکتوز به درستی هضم نشود چون چربی کافی برای کند کردن فرآیند، ایجاد گاز اضافی وجود ندارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  برای طراحی لوگو چه باید کرد ؟

5. بیش از حد تغذیه کردن

اگر غذای کودک خود را بیش از حد بدهید، می تواند منجر به مشکلات مختلفی نظیر ناراحتی سیستم گوارشی، درد به خاطر نفخ و فشار بر روی شکم و استفراغ ایجاد شود.

علت دل درد نوزادان و کودکان چیست؟

6. دستگاه گوارش توسعه نیافته

همانطور که در بالا بحث شد، نوزادان سیستم های گوارشی دارند اما یاد نگرفته اند چگونه غذا بخورند ، مدفوع کنند. آن ها میکرو فلور را ایجاد نمی کنند (میکرو ارگانیسم هایی که درون شکم زندگی می کنند)که به فرآیند گوارش و سیستم ایمنی کمک می کنند. این ممکن است علت گاز نیز باشد.

7. نفخ منتقل شده از مادر

نوزادان شیرخوار ممکن است دچار دل درد شوند اگر مادرشان سبزیجاتی مثل گل کلم، لوبیا، پیاز و کلم را می خورد.

8. یبوست :

تغییر در رژیم غذایی کودک، عادات غذایی و یا کاهش مصرف آب ممکن است باعث مدفوع خشک و سفت شود. این ممکن است باعث دل درد در کودکان شود.

علل شایع دل درد نوزادان را بدانید

9. کولیک:

اگر در روده نوزاد انسداد یا باد بیش از حد وجود داشته باشد، باعث دل درد می شود.

10.مواد سمی

اگر نوزادتان چیزی سمی مانند دارو، گیاه، یا مواد شیمیایی قورت داده باشد، می تواند موجب دل درد و همچنین استفراغ یا اسهال شود. او همچنین می تواند درد شکم ناشی از قرار گرفتن مزمن در برابر( خاک، آب و یا رنگ کهنه را )داشته باشد.

11. رفلاکس

کودکان بین یک تا سه ماه معمولا قسمت کوچکی از آنچه که بعد از غذا مصرف می کنند، تف می کنند. این به این دلیل است که دریچه بین لوله غذا و معده به طور کامل توسعه نیافته است.” بزاق ” گاهی به دهان و گلو برمی گردد و معده درد را بعد از آن ایجاد می کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سیاست حریم خصوصی

بهترین درمان های خانگی برای رهایی از دل درد نوزادان و کودکان

درمان های طبیعی مختلفی وجود دارند که می توانید برای تسکین دل درد کودک به کار ببرید، اما صبر بسیار مهم است. وحشت نکنید؛ نوزاد کسی است که به کمک نیاز دارد. بهترین کاری که باید بکنید این است که کمی صبر کنید، کودک را مشاهده کنید و شدت شرایط را بسنجید. معمولا دل درد با گذر زمان تسکین می یابد. اگر این کار را نکنید، می توانید از ده روش طبیعی برای درمان دل درد کودک استفاده کنید.

** هیچ یک از نسخه ها را بدون مشورت با پزشک به نوزاد و کودک خردسال خود ندهید چراکه تنها پزشک اوست که از وضعیت گوارشی نوزاد شما مطلع است **

1. چای بابونه

به کودک چای بابونه گرم بدهید. پزشکان می گویند خاصیت ضد التهابی بابونه به تسکین دل درد کمک می کند چون ماهیچه های بالای سیستم گوارشی را شل می کند و انقباض ماهیچه شکم را کاهش می دهد.

برای رفع دل درد نوزاد چه باید کرد؟

2. کمپرس گرم

راه دیگر برای تسکین دل درد این است که وقتی نوزاد به خاطر دل درد گریه می کند، کمپرس گرم را روی شکم کودک فشار دهید. این روش می تواند در طول روز و شب 2 تا 3 بار تکرار شود.

3. ماست

اگر نوزادتان دل درد ناشی از اسهال دارد، سپس باکتری های خوب در مدفوع از دست می رود متعادل کردن مصرف مواد مغذی در معده و روده ها نیاز است. ماست حاوی باکتری ها است که می توانند جایگزین آن هایی شوند که از دست رفته و تغذیه نوزاد با ماست می تواند فرآیند گوارشی را به حالت عادی برگرداند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نمونه یک گزارش خبری خوب

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.