راههای رسیدن به موفقیت مالی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي راههای رسیدن به موفقیت مالی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

رسیدن به موفقیت مالی و جذب پول و ثروت، جزء مهمترین اهداف برای هر فردی است. با رعایت این ده راهکار و با توّجه به ندای درونی خود قادر خواهید بود تا موفقیت مالی خودتان را تضمین کنید.

1. چشم‌پوشی موقعیت دیگران

شما ممکن است کلمه “چشم و هم‌چشمی” شنیده باشید، مهم است وقتی شما می‌خواهید به موفقیت مالی برسید از موقعیت‌های دیگران چشم‌پوشی کنید. شما نیاز ندارید آنچه انجام می‌دهند، پا به‌پای دیگران انجام دهید.

دوستان شما ممکن پول زیادی را صرف چیزهای مهم کنند، این به این معنی نیست که شما همان کاری را انجام بدهید که دیگران انجام می‌دهند.

راههای رسیدن به موفقیت مالی
راههای رسیدن به موفقیت مالی

خیلی از مردم با پا به‌پای دیگران زندگی کردن، کسانی که موقعیت زندگی بالایی دارند، خود را به دام می‌اندازند.

مشکل اینجاست دارایی‌های شما به‌سرعت تخلیه می‌شوند. شما باید به خاطر داشته باشید اگرچه نوع زندگی و درآمد آن‌ها با شما ممکن است خیلی متفاوت باشد، وقتی بخشی از آن‌ها را دست دهید یا در مورد کاری که می‌کنید، جایی که زندگی می‌کنید یا لباسی که می‌پوشید کسی توجه نمی‏کند.

آن‌ها نگاه می‌کنند با آن‌ها چگونه رفتار می‌کنید. وقتی به مقایسه خود با دیگران پایان دهید و به‌جای آن بر موقعیت مالی خودتان تمرکز کنید، در مسیر درست برای موفقیت در زندگی قرارگرفته‌اید.

تنها قدرتمندترین دارایی ما باید ذهن ما باشد. اگر آن را به‌خوبی آموزش دهیم، در آن چیزی که به نظر می‏آید می‌توانید آن را به ثروت عظیمی تبدیل کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مدیریت استراتژیک

2. فقط صرف آن چیزی را بکنید که نیاز دارید

اشکال دیگری که مردم‌دارند این است که بیشتر از آنچه می‌خواهند خرج می‌کنند. خیلی از مردم پول خود را صرف چیزی می‌کنند که واقعاً نیاز ندارند.

اگر تمرکز کنید فقط بر چیزی که نیاز دارید صرف کنید و بقیه پول خود را صرف بدهی کنید، یا ذخیره کنید، با گذشت زمان خواهی فهمید موقعیت مالی‌تان بهتر شده است.

3. از شک غیرضروری بپرهیزید

خیلی از مردم در وام گرفتن به دام می‌افتند تا در چیزهایی که واقعاً احتیاج ندارند پیشرفت کنند، مانند خریدن یک ماشین جدید یا قایق جدید یا اجاره یک‌خانه جدید. نکته اصلی اینجاست که تصمیم بگیرید که آیا می‏توانید صبر کنید و برای اولین بار پول خود را صرفه‌جویی کنید یا خیر.

درباره پول و بدهی مثبت فکر کنید. روند ایجاد امنیت مالی فقط مثبت فکر کردن درباره پول است و اینکه چگونه از شک رها شوید. ایده خوب این است بنشینید و درآمد خود را تحلیل کنید و بدهی‌های خود را ببینید که پول شما از کجا می‌آید و به کجا می‌رود.

در نظر بگیرید بدهی شما خوب است یا بد. بدهی خوب وامی است که شما برای سرمایه‌گذاری گرفته‏اید، که بستگی به شرایط شما دارد، حتی ممکن است مالیات نیز برای آن گرفته شود. بدهی بد، بدهی با بهره بالا هست که از درآمد شما مانند کارت اعتباری شما یا خریدهایی که از کارت فروشگاه کرده‌اید پرداخت می‌شود. سعی کنید اول بدهی‌های بد را بدهید.

5- رها کنید.

شما همواره با نیروی درونی خود به خداوند متعال وصل هستید، لحظاتی را در خلوت خود سعی به ارتباط با خداوند بپردازید، از وی راهنمایی بخواهید و تقاضا کنید تا شما را در مسیر صحیح و سرشار از موفقیت، قرار دهد، طوری که بتوانید در آسایش و آرامش برای خود و اطرافیانتان مفید باشید، مطمئن باشید که جواب می گیرید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بازاریابی چیست

6- عمل کنید.

اینکه فقط فکر کنید و خیال کنید، کافی نیست، عمل کنید! خیلی از افراد با این که از وضعیت کنونی خود راضی نیستند و می دانند در صورت اقدام به راهی بهتر به آنچه می خواهند می رسند، امّا جرأت گامی برتر را ندارند. بنابراین شجاع باشید و عمل کنید. ترس خود مانع رسیدن به موفقیت مالی و جذب پول و ثروت است.

رالف والدو چنین می گوید: “توصیه من به جوانان این است که برای موفقیت، به آنچه که صحیح است امّا از رسیدن به آن می ترسید یا ناامید هستید، عمل کنید”، سوزان جفرز نیز معتقد است:”باید از مانع ترس عبور کنید، تا کامیاب شوید”، با تصمیمی جدّی و اوّلین گام شما برای رسیدن به موفقیت مالی و جذب پول و ثروت، تمامی دنیا شروع به همکاری با شما می کنند و به میل شما راه می آیند.

7- مراحل کار را در ذهن و با کلام خود زیر لب مرور کنید.

بطور مثال، سوالی را در مورد کسب مبلغی از مسیری خاصّ از خود بپرسید، و با خود گفتگو کنید، “اگر از این راه موفّق نشدم، تمام مسیر قبل را از ذهن خود پاک کرده و از راهی بهتر و موثر تر وارد می شوم تا بالاخره پولدار شوم”

8- از موانع نترسید.

دریا همیشه آرام نیست، زندگی هم مثل دریاست، گاهی مجبورید با دریایی موّاج و طوفانی دست و پا بزنید تا بر موانع پیروز شوید. بیشتر ما به محض شکست یا سختی، ناامید شده و از ادامه راه می ترسیم، با سرزنش و افسردگی نه تنها کاری پیش نمی برید، بلکه اوضاع شما از قبل هم بدتر می شود، همانطور که کارل ساگن می گوید:”بهتر است عوض اینکه چرا تاریک است و غر بزنید، حتّی با یک شمع کمی آنجا را روشن کنید”، یا به قول ما ایرانی ها، “ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است”.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سرمایه گذاری چیست

9- روابط و ذهن خود را بازبینی کنید!

نه تنها در خانه، بلکه در محیط کار، اجتماع و …روابط خود را در جهت مثبت اصلاح کنید. مطمئناً هیچ کس بدون کمک و همیاری دیگران، نمی تواند به اهداف خود (موفقیت مالی و جذب پول و ثروت) برسد، امّا اگر قرار باشد این ازدحام روابط بی فایده و پر سر و صدا همراه با میلیون ها انرژی منفی باشد و باعث عدم تمرکز یا تحلیل روحیه تان شوند، بهتر است حذف شوند.

10- به علائق خود توجّه کنید.

هر کسی به چیزهایی در ذهن خود و بطور ذاتی علاقه دارد، اگر هر گام یا عمل یا هدفی را طبق آنچه که علاقه دارید و به آن عشق می ورزید، آغاز کنید، می بینید که چطور سریع تر و آسان تر به هدف خود (موفقیت مالی و جذب پول و ثروت) می رسید. در واقع این خود درونی ماست که جسم ما را به طرف آن چه که لذّت می بریم و عشق می ورزیم، سوق می دهد.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.