راه های لاغری

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي راه های لاغری اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

راه های لاغری سریع

مراحل کاهش وزن در هفت روز

روز اول

اولین روز رژیم مهم ترین روز آن است که باید فقط در این روز میوه و آب مصرف کنید و از خوردن سایر خوراکی ها اجتناب نمایید. در این رژیم غذایی حدود 8 تا 12 لیوان آب بنوشید . بهترین میوه ها برای این رژیم سیب، هندوانه، خربزه وانارهستند و میوه ای که نباید اصلا از آن مصرف کنید موز می باشد. شما می توانید هر وقت احساس گرسنگی نمودید میوه و آب مصرف کنید.

روز دوم

در روز دوم برنامه غذایی سالاد سبزیجات بخورید

در روز دوم رژیم که مختص به سبزیجات است شما باید سبزیجات خام و پخته و آب پز شده اما بدون اضافه کردن روغن مانند لوبیای پخته، هویج، بروکلی، خیار، کدو، کاهو و کلم استفاده کنید و می توانید این سبزیجات را ترکیب کنید و برای خودتان سالاد درست کنید ولی روی آن سس نریزید فقط با مقداری سرکه سیب و آبلیمو آن را میل کنید. در این روز نیز مانند روز اول 8 تا 10 لیوان آب بخورید و اگر دچار بیرون روی زیاد شدید اصلا نگران نشوید .

در این روز از رژیم غذایی حتی می توانید سیب زمینی آبپز هم بخورید، ولی بهتر است آن را درصبحانه مصرف کنید تا کربوهیدرات های آن طی روز بسوزند.

روز سوم

در روز سوم رژیم شما مجاز به خوردن انواع میوه و سبزیجات به غیر از موز و سیب زمینی هستید . امروز هم در کنار خوردن سبزیجات و میوه باید 8 تا 10 لیوان آب بخورید . در روز سوم رژیم از میوه برای صبحانه و برای ناهار از سبزیجات به شکل سوپ یا سالاد و برای میان وعده دوباره از میوه و برای شام از سبزیجات استفاده کنید. ترتیب استفاده از میوه ها و سبزیجات و یا ترکیب کردن آنها به ذائقه شما بستگی دارد.

روز چهارم

در روز چهارم فقط مجاز به خوردن موز و شیر هستید

در روز چهارم از رژیم غذایی ژنرال موتورز شما مجاز به استفاده از 8 تا 10 عدد موز به همراه سه لیوان شیر هستید و به غیر از این دو شما هیچ چیز دیگری نباید بخورید. شاید فکر کنید با این سهمیه شیر و موز ممکن است گرسنه شوید اما باید بدانید اگر سهمیه شیر و موز خود را به صورت مناسب برای تمام روزتان تقسیم کنید ، احساس گرسنگی شما را اذیت نمی کند.

در این روز هم مانند سایر روزها آشامیدن 8 تا 12ز لیوان آب فراموش نشود . شما می توانید در این روز سه لیوان شیرتان را را برای صبحانه، ناهار و شام بگذارید تا همراه با موز در تمام روز سیر بمانید.

روز پنجم

روز پنجم یک روز رویایی برای شماست زیرا در این روز قرار است یک پیمانه برنج بدون روغن بخورید! در روز پنجم شما نیمی از راه را طی کرده اید و می توانید از سبزیجات و میوه ها نیز استفاده کنید . امروز مجاز به خوردن سوپ سبزیجات بدون روغن شامل کدو، کلم، هویج و بروکلی، هستید و همچنین می توانید سیب، پرتقال و گریپ فروت بخورید . در این روز باید 6 تا 7 عدد گوجه فرنگی بخورید تا اسید اوریک بدنتان افزایش یابد همچنین آشامیدن حداقل 10-12 لیوان آب در این روز فراموش نشود.

روز ششم

افزایش متابولیسم بدن در روز ششم

آیا تا این روز از رژیمتان موفق بوده اید ؟ اگر این چنین است باید بدانید تا این روز حتما دیگر عملکرد سیستم گوارشیتان بهبود یافته و متابولیسم بدنتان افزایش یافته است . امروز شما مجاز به خوردن یک پیمانه برنج برای وعده ناهار و سبزیجات به صورت خام یا پخته برای باقی روز هستید همچنین در این روز باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سریعترین رژیم غذایی

روز هفتم

امروز روز آخر این رژیم و روز وزن کردن شماو دیدن نتیجه آن با چشمتان است . در این روز شما مجاز به مصرف برنامه غذایی روز ششم به همراه یک لیوان آب میوه طبیعی تهیه شده در منزل هستید .

در روز آخر رژیم مانند روزهای قبل نوشیدن آب به مقدار 10 تا 12 لیوان فراموش نشود . در روز آخر این رژیم علاوه بر کاهش وزن خواهید دید پوستتان نیز روشن تر می شود .در پایان روز هفتم این رژیم مجاز هستید خود را وزن کنید . بعد از این رژیم غذایی دیگر پر خوری را کنار بگذارید و نتیجه تلاش و کارتان را در روزهای آینده از دست ندهید.

نکته 1:برای اینکه کاهش وزن بیشتری از این رژیم حاصل شود بهتر است روز 45 دقیقه پیاده روی کنید.

نکته 2: آشامیدن چای سبز و قهوه بدون شیر و شکر در تمام روزهای این رژیم غذایی مجاز است.

راه های لاغری صورت

لاغر کردن صورت ؛ چهره هرکسی منحصر به فرد است اما اگر از گونه های برجسته و غبغب خود ناراضی هستید باید کارهایی را انجام دهید و تغییر ایجاد کنید. واقعیت این است که هیچ راهی برای آب کردن چربی موضعی وجود ندارد ( یعنی بگوییم فلان غذا را بخور تا فقط صورت لاغر شود یا برعکس ).

۱- برای لاغر کردن صورت ابتدا با پزشک مشورت کنید

قبل از این که به دنبال راهی برای آب کردن چربی های صورت باشید ابتدا دلیل چاق شدن صورت  را پیدا کنید. ممکن است ژنتیکی باشد و یا مشکلاتی که در سلامتی دارید و داروهایی که مصرف می کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و درباره تغییراتی که به تازگی در برنامه های درمانی خود داشته اید و یا هر نشانه جدیدی که با اضافه وزن تان در ارتباط است، سوال بپرسید. پزشک ریشه مشکلات بزرگ تری را پیدا می کند و روش های درمانی شما را تغییر می دهد.

  ۲- برای لاغر کردن صورت قند و نمک را کاهش دهید

یک راه ساده برای تغییر سایز بدن وجود دارد. اگر نمک و قند زیاد مصرف می کنید مسلما مایعات زیادی در بدن نگه می دارید. یک قانون ثابت شده برای کاهش ورم و مایعات ذخیره شده در بدن این است که میزان دریافت نمک (سدیم) خود را به ۱٫۵۰۰ میلی گرم در روز کاهش دهید و قند را نیز تا ۲۰ گرم در روز پایین بیاورید. بدن به صورت طبیعی آب از دست می دهد. پس از اینکه این تغییر را در برنامه خود وارد کنید بلافاصله شاهد تغییرات بدن خواهید بود.

۳- برای لاغر کردن صورت مرتب ورزش کنید

مقدار کاهش وزن در هر کسی متفاوت است اما کاهش وزن۱ الی ۲ کیلوگرم ابتدا روی صورت نشان داده می شود. هنگام ورزش چربی های تمام قسمت های بدن از جمله صورت سوزانده می شوند. متاسفانه هیچ روش سحرآمیزی برای چربی سوزی موضعی صورت وجود ندارد اما کاهش وزن باعث لاغر شدن صورت نیز می شود.

۴- برای لاغر کردن صورت ورزش هوازی خود را تغییر دهید

اگر تصمیم گرفته اید از  دست چربی های کل بدن خلاص شوید باید شدت ورزش هوازی را افزایش دهید. برای مشاهده تغییرات باید هفته ای ۵ مرتبه و هر بار به مدت ۶۰ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و به جای اینکه ورزشی یکنواخت داشته باشید آن را تبدیل به ورزشی ترکیبی کنید ( ورزشی که در آن مدتی به بدن فشار بیاورید و دقایقی را نیز به ریکاوری بپردازید ). با تمام شدن ورزش ترکیبی، سوزاندن چربی در بدن ادامه دارد و کالری می سوزانید ( حدود ۲۰۰ کالری بیشتر در روز ).

  ۵- برای لاغر کردن صورت برنامه غذایی خود را تغییر دهید

اگر ورزش هوازی و قدرتی با شدت بالا انجام دهید اما برنامه غذایی همانند قبل باشد هیچ تغییری در چهره خود نخواهید دید چون غذاهایی که می خوریم ممکن است عوارض خود را به شکل جوش و آکنه روی صورت نشان دهند، پس یکی از علل پف کردن صورت نوع غذا است. غذاهای فرآوری شده را از برنامه خود حذف کنید و غذاهای تازه، میوه و سبزیجات را جایگزین کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آموزش حرکت کرانچ شکم

غذاهایی مانند سویا، ذرت، گلوتن، لبنیات، صدف و … که منجر به التهاب می شوند، را کنار بگذارید و برای جلوگیری از التهاب پوست از غذاهای ضد التهاب مثل زنجبیل، زردچوبه، کدو، نارگیل، لیمو و چغندر استفاده کنید. هر زمان هم که احساس کردید سیر شده اید ( پُر نه! ) قاشق را کنار بگذارید. واقعیت این است که سرعت فرآیند پردازش بدن با بالا رفتن سن کاهش پیدا می کند در نتیجه غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را به آن برگرداند.

۶- برای لاغر کردن صورت مقدار زیادی آب بنوشید

نوشیدن آب هنگام ورزش باعث می شود سردرد نگیرید و در بهترین حالت خود باقی بمانید. همچنین به هیدراته نگه داشتن (رساندن آب کافی) ، کنترل اشتها و رفع نفخ بدن نیز کمک می کند در نتیجه پوستتان ظاهری عالی خواهد داشت. برای ورزش به بطری آب خود کمی لیمو و زنجبیل اضافه کنید تا طعم بهتری بگیرد.

۷- برای لاغر کردن صورت به موقع به رختخواب بروید

اگر خواب کافی نداشته باشید صورت پُف می کند. بدن در طول استراحت خود را ترمیم می کند و سیستم غدد درون ریز (تمام سلول ها، اعضای داخلی و عملکرد بدن) را سالم نگه می دارد و هورمون ها را نیز متعادل می کند. پس اگر به اندازه استراحت نکنید بدن ترمیم های داخلی را انجام نمی دهد. هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید تا بدن انرژی لازم برای کارکرد مطلوب را بدست بیاورد.

۸- برای لاغر کردن صورت ماساژ دهید

بدن ما مثل تمام قسمت های دیگر، زیر پوست مایع لنفاوی انباشته می کند که منجر به پف صورت می شود. ماساژ صورت به طور موقت آن مایع لنفاوی را فشرده می کند (به خصوص در قسمت فک که سرشار از رگ های لنفاوی است). ماساژ صورت را لاغر می کند و فرم می دهد و زمانی اثربخش است که از سلامت بدن به خوبی مراقبت کنید. حتما بخوانید: چگونه از غبغبم خلاص شوم؟

۹- برای لاغر کردن صورت سراغ جراحی نروید

از بین بردن چربی های صورت به خصوص در سنین بالا، همیشه راه مناسبی نیست. یک جراح پلاستیک می گوید از بین بردن چربی های صورت ساختار صورت را به هم می ریزد و باعث می شود صورت زودتر پیر شود. البته تایید کرده است که موارد بسیار موفقی در از بین بردن چربی های ارثی، چربی های زیر چشم و زیر چانه داشته است. او هشدار داده است که اگر تصمیم به جراحی دارید به دنبال جراحی با هزینه پایین نباشید و یک جراح متخصص و با تجربه پیدا کنید.

راه های لاغری بازو

خبر خوش این است که لازم نیست تمرینات طاقت‌فرسا انجام بدهید تا بازوهای خوش‌فرمی داشته باشید. برای اینکه به آرزوی خود یعنی لاغری سریع بازوهایتان برسید، برای‌تان نمونه‌هایی از تمرینات لاغری بازو را گردآوری کرده‌ایم.

تمرینات لاغری بازو

۱. لاغری بازو با طناب زدن

قسمت‌های درگیر: شانه‌ها.

۲. لاغری بازو با شنای کج

لاغری بازو با شنای کج

قسمت‌های درگیر: قفسه‌ی سینه، شانه‌ها و ماهیچه‌ی سه‌سر بازو.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین ورزش برای فرم دهی بدن بانوان

اگر در ابتدا این کار برای‌تان دشوار است، زانوها را روی زمین بگذارید.

۳. لاغری بازو با چرخش مچ دست

قسمت‌های درگیر: شانه‌ها، قسمت انتهایی بازوها.

۴. لاغری بازو با بارفیکس نشسته

قسمت‌های درگیر: کمر، ماهیچه‌ی دوسر.

اگر بارفیکس نشسته ندارید، دو صندلی را کنار هم بگذارید و یک دسته‌ی جارو روی آنها قرار بدهید. مواظب باشید که ایمنی‌تان حفظ شود.

۵. لاغری بازو با تمرین ماهیچه‌ی سه‌سر

قسمت‌های درگیر: ماهیچه‌ی سه‌سر.

اگر در ابتدا انجام این کار برای‌تان سخت بود، پاها را حداکثر تا ۶۰ سانتی‌متر از هم باز کنید.

۶. لاغری بازو با مشت‌زنی هوایی با وزنه

قسمت‌های درگیر: شانه‌ها، ماهیچه‌ی دوسر.

۷. لاغری بازو با مشت‌زنی معمولی با وزنه

قسمت درگیر: شانه‌ها.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.