زعفران روی فرش

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي زعفران روی فرش اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

پاك كردن لكه زعفران روي فرش

زعفران از جمله گرانترین مواد مورد استفاده در آشپزی است و همینطور بسیار موثر در طعم و عطر غذا است. اما جالب است بدانیم لکه ی ایجاد شده از زعفران نیز از سخت ترین لکه ها است که تمیز کردن آن بسیار مشکل است و نیازمند تکنیک هایی است.

قالیشویی و شستن این نوع لکه ها نیاز به پاکسازی و تمیز کردن اصولی دارد تا رنگ حاصل از لکه زعفران در فرش ثابت نماند به علت خاصیت رنگی بودن زعفران، این لکه زمانی که روی لباس یا فرش ایجاد شود باید به سرعت با حلال آن و نه با مواد پاک کننده ی دیگر، فرش را شستشو داد.

لکه زعفران بر روی فرش؛ بهترین لکه بر فرش در این حالت فقط و فقط مواد شوینده و یا شامپو فرش قوی می باشد، برای لکه بری فرش در این روش تنها با استفاده از یک دستمال نرم ابتدا لکه زعفران را جذب نمایید، سپس مقداری آب داغ که به مرز جوش نرسیده، را روی لکه ریخته و بگذارید کمی خیس بخورد، در این حالت مواد شوینده را آماده و محل لکه را شستشو دهید.

از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

از ترفندهای ساده برای لکه بری فرش، می‌توان در از بین بردن زردی فرش بعد از شستن که ممکن است، در بیشتر مواقع هنگام آوردن فرش از فرش شویی با آن مواجه شده باشید؛ استفاده نمود. با کاربرد محلول آب و جوش شیرین و سرکه می توان این لکه ها را جذب و پاک نمود، این محلول را بر نقاط زرد رنگ ریخته و محکم دستمال بکشید. این روش با میکروب زدایی و اسیدی بودن باعث از بین بردن رنگ زرد فرش می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جوش شیرین از چی درست شده

از بین بردن لکه فرش با جوش شیرین

جوش شیرین از مواد طبیعی فوق العاده قوی در لکه بری فرش به شمار می آید، استفاده از این ماده در کنار آب جوش و یا مواد شوینده می‌تواند بهترین لکه بر فرش برای از بین بردن لکه های چایی و قهوه و مشابه آن ها از فرش باشد. جوش شیرین با سرکه و آب جوش در پاک کردن یک حلال قوی در پاک کردن لکه های چای، قهوه، و نوشابه و غیره … از فرش می‌باشد.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.