سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ اطلاعاتی  در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

سایه ابرو چیست ؟

سایه ابرو شباهت خيلي زيادي به تاتو ابرو دارد، در واقع سایه ابرو، رنگ روشنی از تاتو معمولی است. همان طور که ميدانيد تاتو ابرو پررنگ و غلیظ است در حالی که سایه ابرو ملایم میباشد احتمالا به همین علت است که امروزه طرف دار بیشتری نسبت به تاتو دارد برای این که بانوان معتقد هستند که سایه ابرو طبيعي تر است و شباهت زيادي به ابروی طبيعي دارد.

سایه ابرو معمولاً قسمت هایی را که تراکم موی اندکی دارد، پر ميکند و مثل تاتو معمولی قاب به وجود نمی آورد . سایه ابرو ماندگاری کمتری دارد و پس از چند ماه میتوان مدل جدیدی به آن بخشید، برای این که امکان دارد پس از چند ماه مدل ابرویتان قدیمی شود و علاقه داشته باشید که مدلش را عوض کنید.

انواع سایه ابرو دائمی

سایه طبيعي ابرو

معمولاً افرادی که بدنبال داشتن سایه های طبيعي هستند و یا براي بار اول می خواهند سایه بزنند، این شیوه به آنها توصیه ميشود . اما در سایه طبيعي ابرو، صرفا قسمتهایی از ابرو که کم تر هستند سایه زده ميشود و خبری از قاب و کادر ابرو نیست.

نکته کلیدی:چنانچه تاج ابرو یا بالای ابرو، دارای موهای کمتری است، بهتراست که از هاشور ابرو استفاده شود تا زيبايي ابروها دوچندان شود.

سایه ساده ابرو

خانم هایی که می خواهند، کل ابرو را یکدست سایه بزنند، باید از شیوه سایه ساده ابرو استفاده کنند، که در تاج ابرو، باید سایه کمرنگ و در دم ابرو، سایه پررنگ تر زده شود. حال خود این شیوه دارای دو مدل است:یکی سایه ساده با قاب ابرو و دیگری سایه ساده بدون قاب ابرو.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جراحی سینه

سایه ساده ابرو با قاب

استفاده از این شیوه، طوری است که تمامی سطوح ابرو بهمراه قاب انجام شده و باید در تاج ابرو، تراکم و رنگ، کم تر باشد و در دم ابرو، تراکم و رنگ بیش تر. این نوع روش براي خانم هایی که می خواهند ابروهایی بی نقص و عیب و با کادر داشته باشند، مطلوب است.

سایه ساده ابرو بدون قاب 

این شیوه هم مثل شیوه سایه ساده با قاب است و تنها اختلاف آن، استفاده نکردن از قاب است. افرادی که بدنبال طبيعي بودن ابرو هستند و نمی خواهند افراد دیگر متوجه سایه زدن آنها شود، از این شیوه استفاده نمایند.

سایه از جنس مخمل ابرو( شیدینگ)

خانم هایی که بدنبال ابروهای فانتزی هستند، و می خواهند که سایه های زیباتری بر روی ابرو داشته باشند، میتوانند از این شیوه استفاده کنند. در استفاده از سایه از جنس مخمل ابرو، از نقاط کوچک و نزديک به هم استفاده شده و کل سطوح ابرو را می پوشاند. سایه زدن در تاج ابرو و دم ابرو، باید مثل روش های قبل استفاده شود.

میکروبلیدینگ

سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ
سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ

میکرو نیدلینگ به (زبان انگلیسی micro needling) نامیده می‌شود در واقع روش تحریک کلاژن سازی می‌باشد که با تحریک مکانیکال پوست موجب ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست می‌شود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله میکرو نیدلینگ را مطالعه نمایید.

تفاوت اجرای سایه ابرو با میکروبلیدینگ ابرو

سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ
سایه ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ

در صورتی که برای شما این سوال به وجود آمده است که سایه ابرو بهتر است یا میکروبیلدینگ بهتر است ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید. در میکروبلیدینگ ابرو ابتدا با مشورت میکرو کار و متقاضی مدل ابروی مناسب انتخاب می‌شود. کار با بی حسی آغاز شده و با سوالات مربوط به سلامتی زمان مربوط به بی حسی سپری می‌شود. میکرو کار در این فاصله رنگ‌ها و مکمل‌ها را ترکیب می‌کند و سوزن مربوط به پوست را انتخاب می‌نماید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  زیبایی ناخن

بعد از بی حس شدن ابرو نوبت به طراحی و قرینه سازی ابروها می‌رسد و میکرو کار به کمک ابزار، نسبت‌های طلایی را در ابرو اجرا می‌نماید و ابرویی کاملا قرینه و متناسب با فرم صورت را روی ابرو طراحی می‌نماید. در زمان اتمام مرحله طراحی میکرو کار شروع به کشیدن هاشورها متناسب با ضخامت تار موی ابرو و خط رویش آنها می‌کند. این قسمت برای طبیعی‌تر شدن ابرو اهمیت زیادی دارد و در صورت مهارت در این کار ابروی شما کاملا طبیعی ‌به نظر خواهد رسید. در انتها شوک رنگ و تجدید خطوط انجام می‌گیرد.

در سایه ابرو تاتوکار ابتدا ابروها رابی حس می‌نماید.  در این مرحله هیچگونه انتخابی برای تاتوکار و متقاضی وجود ندارد؛ زیرا باید سایه ابرو روی ابروی طبیعی کار شود. در حین بی‌حسی تاتوکار رنگ‌ها را ترکیب می‌نماید. در ضمن در این روش تاتو کار ماهر برای سایه زدن فقط از یک رنگ استفاده نمی‌کند و برای بعضی قسمت‌های ابرو از رنگ‌های تیره و در بعضی قسمت‌ها از رنگ روشن‌تر استفاده می‌کند تا ابروی طبیعی‌تری در انتها داشته باشیم. بعد از بی حس شدن ابرو تاتو کار به کمک ابزار ابتدایی ابرو‌ها را قرینه نموده و به کمک قلم و سوزن مناسب شروع به رنگ کردن ابرو‌ها می‌کند. در این روش هاشورهای خطی استفاده نمی‌شود و در انتهای کار ابروی شما با زمانی که ابروی خود را با مداد و سایه پودری ابرو آرایش می‌کنید، فرقی نخواهد داشت.

مزایای سایه ابرو

در جواب به این سوال که سایه ابرو بهتر است یا میکروبیلدینگ؟ بهتر است کمی درباره مزایای این دو روش صحبت کنیم. این روش به عنوان یکی از قدیمی‌ترین روش‌های برگرفته از تاتو شاید به اندازه‌ی روش‌های امروزی پیشرفته نیست. اما در نوع خود مزایای خوبی دارد. از این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو

این روش در مواقعی می‌تواند مفید واقع شود که ابرو شما مشکلات باریکی و کوتاهی نداشته باشد. در صورت استفاده از این روش در ابروهای کوتاه و بایک برای شما با تاتو ابرو تفاوتی نخواهد داشت و طبیعی به نظر نمی‌آید. در صورتی که دوران ماندگاری این روش به پایان رسید می‌توانید از روش‌های دیگر زیباسازی ابرو استفاده نمایید.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

این روش را از جدیدترین روش‌های تاتوی موقت می‌دانند در این روش میزان طبیعی بودن خطوط هاشور در بالاترین حد می‌باشد و میکرو کار در دو جلسه برای شما ابروهایی کاملا طبیعی و زیبا ترسیم می‌کند. از دیگر مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

میزان ماندگاری سایه ابرو و میکروبلیدینگ ابرو

از آنجایی که هم سایه ابرو و هم میکروبلیدینگ ابرو روش موقت و نیمه دائمی آرایشی هستند. جواب به این سوال که از لحاظ ماندگاری سایه ابرو بهتر است یا میکروبیلدینگ؟ می‌توان گفت هر دو در یک درجه هستند و بین 6 ماه تا 1 سال برای ماندگاری آنها زمان تعیین شده است. البته بد نیست بدانید که ماندگاری در این روش‌ها به عواملی بستگی دارد که با رعایت آنها می‌توانید ماندگاری سایه و یا میکروبلیدینگ ابرو خود را افزایش دهید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.