سرکه سیب برای مو

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي سرکه سیب برای مو اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي فرماييد.

سرکه سیب

سرکه سیب یک نوع سرکه است که از آب سیب تخمیرشده  به دست می‌آید و در مواردی مانند چاشنی برای سالاد، چاشنی مورد نیاز برای خواباندن مواد غذایی، چتنی و نگهداری مواد غذایی کاربرد دارد. این ماده به شیوه‌های مختلف و مواد اولیه گوناگون قابل تولید می‌باشد. سرکه سیب به عنوان یک ماده نگهدارنده در صنایع غذایی، کابرد وسیعی دارد.

فواید سرکه سیب برای مو

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

۱- سرکه سیب یک حالت دهنده طبیعی

سرکه سیب Apple cider vinegar به عنوان یک حالت دهنده طبیعی بسیار عالی می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای انواع و اقسام کاندیشنر های گران قیمت و شیمیایی باشد. می توانید امتحان کنید!

۲- بستن منافذ اضافی پوست سر (تخلخل)

تخلخل طبیعی موجب حفظ رطوبت موها می شود و از خشکی بیش از حد آن ها جلوگیری می کند. حال اگر منافذ پوست بیشتر از حد طبیعی باشد موها رطوبت خود را زود از دست می دهند و خشک و شکننده می شوند. اثر سرکه سیب برای مو این است که اسیدی بودن سرکه سیب موجب بسته شدن منافذ پوست سر و حفظ بیشتر رطوبت موها و نرمی و مرطوب بودن آن ها می شود.

۳- جلوگیری از  ژولیدگی و درهم پیچیدن موها

سرکه سیب مو ها را نرم می کند و با یک برس کشیدن بدون این که موها در هم پیچیده شود می توان موها را شانه کرد. هم چنین باعث می شود تا موها به علت بد شانه نشدن شان دچار موخوره نیز نشوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه صورتی بدون جوش ولک داشته باشیم

۴- سرکه سیب برای درمان ریزش مو

علاوه بر درمان همه جانبه موها به خصوص ریزش مو، دیگر تاثیر سرکه سیب برای مو این است که سرکه سیب می تواند منجر به تحریک رشد مو در برخی موارد نیز شود.

۵- سرکه سیب یک شامپوی فوق العاده برای مو

سرکه سیب یک تمیز کننده فوق العاده قوی برای موهای شماست. همچنین بدون از بین بردن روغن و چربی طبیعی موها مواد اضافی را از پوست سر و مو پاک می کند.

۶- متعادل کننده PH پوست سر

PH طبیعی سر به سمت اسیدی بودن است یعنی در حالت ایده آل و نرمال در بازه ۴٫۵ تا ۵٫۵ است. یک تاثیر سرکه سیب برای مو این است که بعد از شستن موی سر با شامپو می توان با سرکه سیب PH موها را به حالت طبیعی بازگرداند.

۷- رفع وزی مو

یک تاثیر سرکه سیب برای مو جلوگیری از وز شدن موهاست. سرکه سیب علاوه بر اینکه از وز شدن موها جلوگیری می کند بلکه موها را درخشان و براق کرده و از درهم پیچیدن و چند لایه شدن موها نیز جلوگیری می کند.

۸- درمان خارش و خشکی پوست سر

سرکه سیب یک ضد قارچ و ضد باکتری قوی است که موجب التیام و درمان خارش و خشکی پوست سر می شود.

۹- درمان موخوره

سرکه سیب با نرم کردن موها از موخوره و شکنندگی پایین موها جلوگیری می کند.

حال که با معجزات تاثیر سرکه سیب برای مو آشنا شدید می توانید از آن در حمام استفاده کنید. هر میزانی که موهایتان نیاز دارد در هفته می توانید از سرکه سیب بعد از شامپو کردن موهایتان استفاده کنید. بعد از شامپو زدن موهایتان سرتان را با سرکه سیب بشویید و یک الی دو دقیقه بگذارید روی موهایتان بماند و سپس موهایتان را خوب آبکشی کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  از بین بردن کک

سرکه سیب برای مو چرب

درمان ها شامل آگاهی قبلی درباره علل اساسی و شدت چربی می باشد در این بخش از سلامت نمناک برخی از درمان های موثر بیان شده است.
درمان های خوراکی:
از جمله درمان های خوراکی، ایزوترتینوئین است که یک دارو بسیار موثر برای پوست های چرب و آکنه است. با کاهش حجم غدد سباسه، تولید سبوم را کاهش می دهد. این دارو قوی است که ممکن است برخی از عوارض جانبی را همراه داشته باشد. این در مردان بسیار موثر است، اما در زنان، این درمان ها باید توسط ضد آندروژن های خوراکی انجام شود که بر روی غدد سباسه تاثیر می گذارد.داروهای ضد بارداری همچنین می تواند برای بهبود وضعیت پوست سر چرب و در نتیجه مبارزه با موهای چرب استفاده شود.
درمان موضعی:
بسیاری از درمان های موضعی برای از بین بردن پوست چرب مفید خواهد بود. درمان چربی پوست سر باید با مواد غیر چرب انجام شود، تا شرایط را بدتر نکند. از شامپو و کرم و نرم کننده گرفته تا دیگر موارد. می توانید از الکل برای رفع چربی استفاده کنید، درمان های بیشتر شامل سالیسیلیک اسید و محصولات غنی از پلی فنول و بهترین شامپو برای پوست و مو چرب است.

سرکه سیب برای موهای خشک

موی عادی رطوبت لازم برای نفوذ در پوشش خارجی را فراهم می کند، در حالی که موهای متخلخل به سرعت مایع را جذب می کنند … اما سریع آن را از دست می دهند.تخلخل بالا ناشی از آسیب مو از درمان های شیمیایی و قرار گرفتن در معرض محیط است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان بیماری اسکیزوفرنی

این تخریب برگشت ناپذیر ، شکاف و سوراخ هایی در سطح شفت مو ایجاد می کند و مو را بیشتر در معرض آسیب بیشتر قرار می دهد.در حالی که نمی توانید تخلخل مو را تغییر دهید، می توانید با استفاده از سرکه سیب ، آن را مدیریت کنید و خلل و فرج را به حداقل برسانید.

منبع : ویکی پدیا

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.