سنگینی سر و خواب آلودگی

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي سنگینی سر و خواب آلودگی اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

خواب‌آلودگی چیست

خواب‌آلودگی احساس نیاز یا علاقه شدید به خواب و نزدیک بودن به خواب رفتن است. این واژه مفهوم‌های مجزایی به معنی حالت قبل از به خواب رفتن، حالت فیزیولوژیک ناشی از مدت طولانی نخوابیدن ویا یک بیماری مزمن را در بر می‌گیرد.

سر سنگین شدن

سنگین شدن سر به تنهایی علامت بیماری خاصی نیست مگر اینکه دلیل آن سردرد باشد. سردردها ممکن است عصبی باشند یا از دسته سردردهای میگرنی باشند و یا به علت اختلالاتی داخل مغز اتفاق افتاده باشند. همچنین در صورتی که اختلالات تمرکز و یا حواس پرتی داشته باشید لازم است به متخصص مراجعه نمایید تا بررسی های لازم انجام شود. در صورتی که حالات منگی دارید ممکن است این حالت به دلیل سردردهای عصبی باشند که سردردهای عصبی می توانند ریشه افسردگی داشته باشند.

سنگینی سر و خواب آلودگی
سنگینی سر و خواب آلودگی

سر سنگینی نوعی گیجی سر است که به صورت احساس سنگینی در سر بیان می شود. شایع ترین دلیل سنگین شدن سر عفونت سرماخوردگی است که در آن مخاط سینوس ملتهب و تخلیه سینوس مختل می شود. سردردهای تنشی و افرادی که مایع مغزی نخاعی آنها کشیده می شود بیشتر دچار این حالت می شوند. بسیاری از مردم سنگینی سر را به دلیل وجود تومور می دانند که این باور نادرست است.

علت سنگینی سر و خواب آلودگی

استرس

در جامعه ما استرس و اضطراب مشکل شایعی است و همه افراد ممکن است آن را تجربه کنند. سردرد تنشی اغلب می‌تواند موجب احساس سنگینی سر و خستگی فرد شود. در بسیاری از موارد، استرس منجر به سردرد تنشی می‌گردد. گاهی اوقات، سردرد می‌تواند با فشار سر آغاز شود. بسیاری از افراد آن را به صورت ” احساس سنگینی سر و فشار شدید” توصیف می‌کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علت تلخی ته گلو

سردرد میگرنی

میگرن نوعی سردرد است که باعث درد قابل توجهی شده و به طور معمول با علائم هشدار دهنده خاصی آغاز می‌شود. برای برخی افراد، این علائم می‌تواند شامل درخشش نقاط نورانی باشد، در حالی که دیگران ممکن است احساس سرگیجه، گزگز دست و پا و یا سنگینی سر را تجربه کنند.

سرگیجه

سرگیجه یکی دیگر از علت‌های احتمالی سنگینی سر است. سرگیجه به معنی دوران سر و احساس از دست دادن تعادل می‌باشد، به ویژه هنگامی که فرد سر خود را حرکت داده و یا از حالت دراز کش به نشسته تغییر وضعیت می‌دهد.

خستگی

بسیاری از افراد ممکن است خستگی را تجربه ‌کنند، اما برخی از افراد از احساس خستگی مداوم همراه با احساس سنگینی سر شکایت دارند. این علائم می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکلات زمینه‌ای مانند مشکلات کلیوی و کبدی، بیماری‌های قلبی، دیابت، سرطان، اختلالات عصبی، یا سندرم خستگی مزمن باشد. اگر شما به طور مکرر دچار سنگینی سر و خستگی می‌شوید، باید تحت درمان و مراقبت‌های پزشکی قرار بگیرید.

 فشار عضلانی

هر آسیبی که موجب فشار و درد در عضلات سر و گردن شود، باعث سنگینی سر می شود. آسیب های ورزشی، تصادفات اتومبیل، یا فشار بیش از حد به گردن ناشی از بلند کردن وسایل سنگین می تواند بر روی عضلات گردن فشار وارد کند و منجر به سرگیجه می شود. سایر علائم فشار عضلانی در گردن عبارتند از:
درد
محدودیت در حرکت
ورم
اسپاسم عضلانی
سفتی
ضعف

اگر تمام روز در مقابل کامپیوتر بنشینید، گردن و چشم ها احساس خستگی می کنند. این مسئله می تواند منجر به احساس فشار و سنگینی سر شود. اگر با رایانه کار می کنید، در طول روز به طور مرتب به گردن و چشم هایتان استراحت بدهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سندرم پاهای بی قرار

کشیدگی گردن

سنگینی سر و خواب آلودگی
سنگینی سر و خواب آلودگی

کشیدگی گردن زمانی اتفاق می افتد که عضلات و رباط گردن بیش از حد طبیعی حرکت می کند. سر با حرکت ناگهانی با نیروی بیش از حد به سمت جلو یا عقب حرکت می کند. کشیدگی گردن شایع ترین حالت پس از تصادف ماشین است، اما همچنین می تواند در اثر سقوط یا آسیب های ورزشی ایجاد شود. علائم رایج کشیدگی گردن عبارتند از:
سفتی گردن
درد
سردرد در نزدیکی پایه جمجمه
سرگیجه

درد و سفتی در ناحیه گردن همراه با کشیدگی گردن و همچنین سردرد در نزدیکی پایه جمجمه می تواند موجب شود که سر شما سنگین تر از حد طبیعی شود.

مشکلات ویستیبولار

احساس سنگینی سر می تواند نتیجه اختلال ویستیبولار باشد. سیستم ویستیبولار شامل گوش داخلی و مغز است که کنترل حرکت و تعادل را بر عهده دارد. نشانه های اختلال ویستیبولار عبارتند از:
وزوز گوش یا زنگ در گوش
از دست دادن شنوایی
سرگیجه، یا احساس مانند چرخش سر
تلوتلو خوردن حین قدم زدن
سردرد

بیماری منیر نوعی اختلال ویستیبولار است که بر گوش داخلی تاثیر می گذارد. بیماری منیر نیز می تواند احساس سرگیجه در گوش ایجاد کند که منجر به سنگینی سر می شود.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.