شاد کردن دیگران

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي شاد کردن دیگران اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

اوج این قدرت، زمانی است که در اوج غم و اندوه بتوانیم بخندیم و بخندانیم . اما راه‌های آن عبارتند از:

۱- خوبی؟

پرسیدن اینکه عزیزانمان خوب هستند یا نه، به یک عادت شیرین روزانه بدل شده که با تمام تکراری بودنش، امید بخش و شادی آفرین است، چون به خودمان می‌گوییم که هنوز هستند کسانی که اوضاع و احوالشان برای ما مهم است و به دیگری پیغام می‌دهیم که او هنوز نزد سایرین ارزشمند است.

۲- لطیفه هرچند بی مزه

کمی به خودتان سختی بدهید و به این جوک‌های پیامکی تکیه نکنید. هر از چند گاهی، یک لطیفه را یاد بگیرید و در ذهنتان بسپارید که خیلی جاها به کار می‌آید. هر چند اگر بی‌مزه‌ هم باشد، اگر خوب تعریف کنید، برای چند لحظه، لبخند می‌آفریند.

شاد کردن دیگران

۳- همدلی را بیاموزید

شاید ما نتوانیم با همه عزیزانمان هم‌درد باشیم و دلیل ناراحتی و میزان غمشان را درک کنیم، اما می‌توانیم با آن‌ها همدلی کنیم و به بهای نشستن حتی ۱۰ دقیقه کنارشان، به آن‌ها شادی بدهیم. گاهی در آغوش گرفتن عزیزانمان، به اندازه هزاران میلیارد تومان می‌ارزد، اگر با مهری واقعی باشد.

۴- زخم نزنید

اگر هیچ یک از کارهای بالا از دستتان برنمی‌آید، این یک کار حتمی از عهده همه برمی‌آید: «زخم نزنید». مرگ یک عزیز، خیلی برای شما ناراحت کننده است؛ بدانید که فرزند کوچک شما هم از شکستن دست عروسکش، همان قدر ناراحت می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مهار استرس کنکور با چند تکنیک طلایی
شاد کردن دیگران

5- به آنها هدیه بدهید

آخرین باری که کسی بدون مناسبت به شما هدیه داد را به خاطر بیاورید. مطمئنا بسیار خوشحال و هیجان‌زده شده‌اید. هدیه دادن به دیگران می‌تواند حال و هوای آنها را حسابی عوض کند و به آنها بفهماند که خود هدیه اهمیت زیادی ندارد؛ بلکه نفس این عمل، ارزشمند است.

شاد کردن دیگران
شاد کردن دیگران

6- لبخند را به لب‌هایشان بیاورید

به آنها بگویید که برای‌تان اهمیت دارند؛ این را با لبخند و جمله‌ای محبت‌آمیز به آنها یادآوری کنید. با همین کار ساده می‌توانید خوشحالی را در چهره‌شان ببینید. بعد از اینکه مدت‌ها درباره‌ی مشکلات درد و دل کردید می‌توانید با لطیفه‌ها و داستان‌های خنده‌دار، فضا را عوض کنید. مهم نیست این لطیفه چقدر خنده‌دار است، اگر آن را در زمان درست به کار ببرید، تأثیر خوبی می‌گذارد.

شاد کردن دیگران
شاد کردن دیگران
شاد کردن دیگران

از اینکه برای خنداندن دیگران از خودتان مایه بگذارید، نترسید. می‌توانید سوتی‌هایی که داده‌اید یا شرایط خنده‌داری را که برای خودتان پیش آمده است، تعریف کنید و آنها را بخندانید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نوآوری باز چیست

۷- خوش‌بینی بدهید

خوش‌بینی، معجزه‌ایست که از عهده هر کسی بر‌نمی‌آید. اینکه بگویید درست می‌شود، کافی نیست؛ سعی کنید نقاط مثبت وضع موجود را بیان کرده و آن‌ها را برجسته کنید. حتماً انرژی بخش خواهد بود.شادی از قلم نیفته!

شاد کردن دیگران

۸- تفریح

وظیفه هر یک از ما انسان‌هاست که بدانیم کسانی که به آن‌ها علاقه داریم و به ایشان عشق می‌ورزیم، چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی باعث شادی‌شان می‌شود. از یک خوراکی خوشمزه گرفته تا یک ورزش سبک. هر کس علاقه‌مندی‌ای دارد، آن را بدانید و در مواقع لازم، به آن‌ها هدیه کنید.

۹- پذیرش

گاهی برای خیلی از ما پیش می‌آید که نخواهیم و یا نتوانیم وضع موجود را بپذیریم، اینجاست که یک دوست، اعضای خانواده و همه عزیزانمان، نقششان پر رنگ می‌شود. کمک کنید به عزیزانتان که وضع جدید را، هر چند دشوار باشد، بپذیرند.

۱۰- یادآوری خوبی‌ها

وقتی کسی ناراحت و ناامید است، خوبی‌ها، نقاط قوت و توانمندی‌هایش را فراموش می‌کند و حتی اعتماد به خودش را از دست می‌دهد. سعی کنید با ذکر همه خوبی‌های طرف مقابل، به او قدرت بدهید.

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.