علائم افسردگی در زنان متاهل

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي علائم افسردگی در زنان متاهل اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

افسردگی چیست؟

افسردگی یک اختلال رفتاری فراگیر است. علائم افسردگی در زنان متاهل شامل احساس ناراحتی، ناامیدی، ضعف و بی‌ارزشی می‌شود. افسردگی می‌تواند خفیف یا متوسط با علائمی مانند بی‌تفاوتی، کم‌اشتهایی، مشکل در خواب، عزت‌نفس پایین و خستگی، یا وخیم باشد.

علائم افسردگی زنان متاهل

دلایل عمومی افسردگی زنان:

افسردگی نیز ممکن است ناشی از نگرانی های گسترده ای باشد که می تواند بر همه زن ها تاثیر بگذارد.

دلایل دقیق افسردگی به خوبی شناخته شده نیستند، اما احتمالات مشترک، عبارتند از:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جمله هایی برای تمرین بیان

تفاوت بین افسردگی مردان و زنان چیست؟

علائم افسردگی در زنان متاهل
علائم افسردگی در زنان متاهل

هم مردان و هم زنان افسردگی می گیرند. برخی از این تفاوت ها ناشی از تفاوت های هورمونی بین مردان و زنان است. زنان در طول تاریخ تغییرات هورمونی چشمگیری را تجربه می کنند:

_قاعدگی

_بارداری

_زایمان

_یائسگی

تفاوت های دیگری نیز می تواند توسط هنجارهای اجتماعی مختلف برای مردان و زنان ایجاد شود. در مکان هایی مانند ایالات متحده, انتظار می رود که مردان سخت باشند و همیشه نمی دانند چه احساسی دارند.

مردان برای ابراز احساساتشان ممکن است اینگونه عمل کنند:

_نشان دادن عصبانیت

_مردم را سرزنش می کنند

_دعوا کردن

_عادات مخرب مانند نوشیدن

چرا افسردگی در زنان متداول‌تر از مردان است؟

علائم افسردگی در زنان متاهل
علائم افسردگی در زنان متاهل

برخی متخصصان باور دارند که شانس بیشتر زنان برای افسردگی به دلیل تغییرات هورمونی است که در طول عمر خود تجربه می‌کنند. این تغییرات به‌وضوح در دوران بلوغ، بارداری، یائسگی و همچنین پس از زایمان یا سقط‌ جنین دیده می‌شوند.

به‌علاوه، نوسانات هورمونی که در طول سیکل ماهیانه اتفاق می‌افتد می‌تواند باعث بروز سندروم پیش از قاعدگی (Premenstural Syndrome یا PMS) یا اختلالات پیش از قاعدگی (Premenstrual Dysphoric Disorder یا PMDD) شود.

فاکتورهای دیگری که باعث افزایش ریسک ابتلا به افسردگی می‌شوند عبارت‌اند از:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مدیریت تعارض

افسردگی زنان پس از زایمان:

اغلب برای تازه مادران مدت کوتاهی زمان می برد که نشانه های افسردگی, تحریک پذیری یا اضطراب ایجاد شود. این نوسانات روحی به عنوان افسردگی پس از زایمان شناخته می شوند.

این افسردگی پس از سومین یا چهارمین روز پس از زایمان شروع می شود, اما علائم باید پس از روز زایمان متوقف شود. زنانی که دو هفته در معرض خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان قرار دارند، باید به مشکلشان رسیدگی شود.

افسردگی اساسی پس از زایمان یک اختلال خلقی جدی است که برای اکثریت افراد حداکثر به مدت دو هفته باعث افسردگی می شود. برخی از زنان مبتلا به افسردگی اساسی پس از زایمان احساس خستگی, گناه, بی خوابی و افکار خود کشی را تجربه می کنند.

موارد بسیار شدید می توانند باعث وهم یا توهم شوند, که در موارد نادر ممکن است منجر به آزار یک زن شود. افسردگی اساسی پس از زایمان توسط تغییراتی در شیمی مغز بدن ایجاد می شود و یک بیماری بیولوژیکی محسوب می شود.

بعد از تولد میزان پروژسترون و استروژن در بدن زنان کاهش می یابد، که ممکن است موجب افسردگی شود. گاهی اوقات کم کاری غده تیروئید می تواند سبب افسردگی شدید پس از زایمان شود, اما به راحتی درمان میشود.

همین شرایط در درجه اول ناشی از تغییرات هورمونی در درمان و گاهی اوقات ناشی از دارو است. با این حال زنان شیرده باید درباره استفاده از داروهای ضد افسردگی با پزشک خود مشورت کنند.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.