علائم صد در صد جنین پسر

سلام و درود به دوستان عزيز جستیر، با تشکر از همراهي شما. در اين پست مطالبي در رابطه با “علائم صد در صد جنین پسر” برای شما گردآوري شده است. ضمن سپاس گزاري از شما اميدوارم که نهايت استفاده را از اين مطالب ببريد.

علائم صد در صد جنین پسر در ماه اول

علائم صد در صد جنین پسر
علائم صد در صد جنین پسر

حتما بیشتر شما پیش بینی‌های خانم‌های مسن فامیل را در مورد جنسیت کودکان تجربه کرده‌اید و یا حداقل باورهایی را که مبنی بر تشخیص جنسیت نوزاد است، شنیده‌اید. اما واقعیت این است که این باورها پایه‌ی علمی نداشته و هیچ پژوهشی صحت آن‌ها را تایید نمی‌کند. برخی از این علائم بارداری پسردر ماه اول عبارتند از:

ولع غذاهای شور

تحقیقات نشان داده است که به طور معمول  50% تا 90% از کل زنان باردار در برخی از دوران بارداری هوس به غذاهایی خاص را تجربه می‌کنند. یک عقیده‌ی رایج بیان می‌کند که زنانی که فرزند دختر حمل می‌کنند، میل به خوردن شیرینی‌جات دارند. و در عوض مادرانی که فرزند پسر حمل می‌کنند، غذاهای شور هوس می‌کنند. حقیقت این است که هوس‌های زنان باردار به نیاز بدن به مواد غذایی مربوط می‌شود نه به جنسیت. بنابراین این یک نشانه برای بارداری پسر نیست.

ضربان قلب پایین جنین

یکی دیگر از ادعاهای عموم در مورد جنسیت کودک به تعداد ضربان قلب جنین مرتبط می‌شود. اعتقاد بر این است که اگر ضربان قلب جنین در حدود 140 ضربه در دقیقه باشد، جنین یک پسر است و ضربان قلب سریع‌تر به معنی دختر بودن کودک شماست. اما مطالعات علمی نشان داده‌اند که بین ضربان قلب جنین‌های دختر و پسر تفاوت چندانی وجود ندارد. در حقیقت، ضربان قلب جنین‌های پسر کمی سریع‌تر (اما فقط در حدود 3 ضربان در دقیقه) است.

مو و پوست سالم‌تر مادر

برخی معتقدند که اگر بارداری پسر دارید، پوست شما سالم‌تر و موهای‌تان ضخیم‌تر و براق‌تر به نظر می‌رسد و وقتی فرزند دختر حمل می‌کنید، زیبایی شما کمتر می‌شود. لازم به ذکر است که این‌گونه تغییرات فقط به هورمون‌های بارداری بستگی دارد که در برخی از خانم‌ها می‌تواند رنگدانه یا آکنه پوستی ایجاد کنند، در حالی که در برخی دیگر موجب درخشش و ضخامت مو می‌گردد.

کم‌تر بودن نوسانات خلق و خوی

متاسفانه برخی معتقدند، کسانی‌که فرزند پسر حمل می‌کنند نوسانات خلقی کمتری را تجربه می‌کنند ولی این باور درست نیست. نوسانات خلق و خوی شما ارتباطی به جنسیت کودک‌تان ندارد. فرزند شما هر جنسیتی که داشته باشد شما نوسانات خلقی را تجربه خواهید کرد. این یک مورد بسیار شایع برای بسیاری از زنان باردار است.

شکل پایین شکم در بارداری پسر

شکل شکم یکی از موارد محبوب و رایج در مورد بارداری و پیش‌بینی جنسیت است. شاید شنیده باشید که اگر شکم شما پایین است پسری را حمل می‌کنید و اگر بالا است، فرزند دختری را حمل می‌کنید.

داستان به این‌جا ختم نمی‌شود و دلیلی بر این ادعا ذکر می‌شود که چون پسران مستقل‌تر هستند، به همین دلیل در  قسمت پایین رحم حمل می‌شوند و دختران به دلیل نیاز به حفاظت بیشتر، بالاتر می‌روند.

علائم صد در صد جنین پسر
علائم صد در صد جنین پسر

اما واقعیت این است که نحوه بارداری شما، چه از نظر اندازه و چه شکل شکم، با عوامل متعددی مرتبط است که هیچ کدام از این‌ها جنس کودک شما را نشان نمی‌دهد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه بر احساس زشت بودن غلبه کنیم

اگر در اولین بارداری هستید و یا عضلات شکمی قوی دارید، ممکن است کودک بالاتر قرارگیرد و از طرفی اگر این فرزند اول شما نیست، ممکن است به دلیل کشیده شدن شکم شما در هر بارداری برجستگی شکم شما کمی پایین بیاید.

از سویی، اندازه و موقعیت کودک شما در شکم، در نحوه‌ی دیده شدن شکم تأثیر دارد. به عنوان مثال، در اواخر بارداری ممکن است حرکت جنین شما به سمت پایین لگن باشد و باعث شود برجستگی شکم شما کم باشد. موقعیت کودک شما در هر زمان ممکن است به طور موقت شکل و اندازه برجستگی شکم‌تان را تغییر دهد.

علائم صد در صد جنین پسر در ماه سوم

برخی از علائم وجود دارند که می‌توانند جنسیت جنین را در ماه سوم بارداری تشخیص دهند. در اینجا ما به معرفی و بررسی علائم جنین پسر در ماه سوم بارداری خواهیم پرداخت.

1. تمایل به خوردن مواد غذایی شور و ترش

در صورتی که نوزاد پسر باشد، مادر بیشتر به خوردن مواد غذایی شور و ترش مانند چیپس و ترشی علاقه‌مند است، اما زمانی که نوزاد دختر باشد، مادر بیشتر به خوردن مواد غذایی شیرین مانند شکلات‌ها و شیرینی‌ها تمایل دارد. توجه داشته باشید که این وضعیت در مورد همه مادران صادق نیست و ممکن است با توجه به تغییرات نیازهای تغذیه‌ای هر فرد متفاوت باشد. برای اثبات این ادعا هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز است.

2. ضربان قلب پایین‌تر به نسبت جنین دختر

یکی از علائم مشهور در مورد داشتن جنین پسر، میزان ضربان قلب است. گفته می‌شود، اگر ضربان قلب جنین در هر دقیقه کمتر از 140 باشد، کودک احتمالا پسر است و اگر بالاتر از این میزان باشد، کودک دختر است، البته مطالعات دقیقی در این رابطه انجام نگرفته است که ثابت شود ضربان قلب بسته به جنسیت جنین متفاوت است.

3. وضعیت پوست و مو

برخی افراد معتقدند که دختر بچه، زیبایی مادر را از او می‌گیرد و بر پوست مادر آکنه ایجاد می‌گردد، این در حالی است که مادران دارای جنین پسر، کمتر دچار آکنه شده و موهای بلند‌تر و درخشان‌تری خواهند داشت. به گزارش مجله پزشکی آسان طب موهای مادران دارای جنین دختر، نرم‌تر و کدتر خواهد بود. لازم به ذکر است که این مورد هنوز به اثبات نرسیده است و دلیل علمی برای آن وجود ندارد، بنابراین هنوز به تحقیقات بیشتری برای اثبات آن مورد نیاز است.

4. ویار حاملگی کمتر در صبح به نسبت دختر

بیماری صبحگاهی یا ویار حاملگی در صبح، یکی دیگر از علائمی است که مادران را درگیر خود خواهد کرد. مادرانی که دارای جنین پسر می‌باشند، به نسبت مادرانی که دارای جنین دختر هستند، کمتر دچار ویار صبحگاهی شده و تقریبا بیماری صبحگاهی ملایم‌تری دارند، این در حالی است که مادران دارای جنین دختر در صبح بیشتر دچار ویار شده و حالت تهوع شدیدتری دارند.

یک مطالعه نشان داده است که زنان دارای بیماری صبحگاهی شدید در دوران بارداری، احتمال بیشتری برای دختردار شدن دارند، اما شواهد دیگری به غیر از این مطالعه، برای اثبات آن وجود ندارد. کاربران گرامی، اگر نظر خاصی در رابطه با علائم این وضعیت دارید، لطفا آن را در قسمت دیدگاه که در انتهای مقاله قرار دارد، برای ما ارسال نمایید.

5. پایین بودن شکم

موقعیت شکم یکی از نشانه‌های رایجی است که می‌تواند جنسیت کودک شما را تعیین کند. به طور معمول، فرم شکم در بارداری پسر به سمت پایین است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ارتباط برقرار کردن با کودک

6. تغییرات شخصیتی

مادرانی که دارای جنین پسر هستند، بیشتر دچار تغییرات شخصیتی شده و حالت پرخاشگری و عصبانیت بیشتری دارند، زیرا سطح هورمون تستوسترون در بارداری پسر افزایش خواهد یافت، اما این وضعیت لزوما برای همه مادران پسردار صدق نمی‌کند.

7. تیرگی رنگ ادرار

تیرگی رنگ ادرار یکی دیگر از علائم جنین پسر در ماه سوم بارداری است. در صورتی که نوزاد، پسر باشد، رنگ ادرار مادران تیره‌تر از حد معمول می‌شود.

8. تغییرات اندازه سینه‌ها

احتمال می‌رود؛ زمانی که سینه سمت راست مادر بزرگتر از سینه سمت چپ باشد، نوزاد پسر خواهد شد.

9. سردی پاها

زمانی که زن باردار در قسمت پایین پاهای خود، احساس سرما کند، احتمالا جنین پسر است.

10. افزایش رشد مو

یکی دیگر از علائم جنین پسر در ماه سوم می‌تواند افزایش رشد مو در مادران باشد. مادرانی که دارای جنین پسر هستند، معمولا موهایشان سریع‌تر رشد خواهد کرد.

11. خشکی و پوسته شدن پوست

خشک شدن و پوسته دادن پوست یکی دیگر از نشانه‌های قابل توجه جنین پسر است که باید به آن توجه نمود.

12. موقعیت خواب

موقعیت خواب هم در تشخیص جنسیت نوزاد بی‌تاثیر نیست. زمانی که به هنگام خستگی، بیشتر تمایل داشته باشید که به پهلوی چپ بخوابید، احتمالا کودک شما پسر است.

13. افتادگی شکم و افزایش وزن

مادرانی که دارای جنین پسر هستند، بیشتر دچار افتادگی شکم شده و بیشتر وزن به سمت جلوی شکم هدایت می‌شود، به همین خاطر مادران دارای جنین پسر، بیشتر دچار افزایش وزن خواهند شد.

سونوگرافی علائم صد در صد جنین پسر

روش سونوگرافی در هفته شانزدهم حاملگی قادر خواهد بود که جنسیت جنین را مشخص کند.

 علائم صد در صد جنین دختر

علائم صد در صد جنین دختر
علائم صد در صد جنین دختر

1. بیماری شدید صبحگاهی مادر

اگرچه تهوع و استفراغ در بسیاری از زنان باردار به خصوص در اوایل بارداری و صبحگاه وجود دارد، اما اعتقاد بر این است که زنانی که جنین دختر دارند، به میزان و شدت بیشتری دچار این حالت های صبحگاهی می شوند. با وجود این که مدرک علمی مستندی برای اثبات این ادعا وجود ندارد اما به نظر می رسد که این موضوع به خاطر هورمون های جنین دختر، تا حدودی قطعی باشد.

2. شکم گرد و باسن پهن مادر

از دیگر نشانه های تقریبا حتمی علام جنین دختر  شکم گرد مادر و پهن شدن باسن او است، اما برای بارداری پسر شکم رو به جلو و نوک تیز است، یک جنین دختر را در رحم خود حمل می کنید. اگرچه بسیاری به این نشانه توجه می کنند اما واقعیت این است که فرم بدنی مادر، جای قرار گرفتن جفت، نحوه قرار گرفتن جنین در شکم در ظاهر شکم مادر تاثیر گذار است نه جنسیت جنین.

3. خوابیدن به سمت راست

به طور کلی بی خوابی در بارداری بسیار رایج است و معمولا زنان باردار برای کاهش فشار به پهلو می خوابند. یک اعتقاد قدیمی این است که جنین دختر در سمت چپ شکم مادر قرار می گیرد، بنابراین راحت ترین پوزیشن خواب برای مادر، خوابیدن بر روی پهلوی راست است. این موضوع نیز هیچ پشتوانه علمی و آزمایشگاهی ندارد و تنها علامتی است که از گذشتگان به ما رسیده است.

4. ضربان قلب تند جنین

گفته می شود اگر ضربان قلب کودک زیاد بوده و بیش از 140 تا 160 بار در دقیقه باشد، یک جنین دختر را در شکم خود حمل می کنید. اگرچه امروزه مطالعات نشان داده اند که بین ضربان قلب و جنسیت کودک ارتباط خاصی وجود ندارد به این صورت که جنین در ابتدا ضربان قلبش بین 120 تا 160 بار در دقیقه است و معمولا تا قبل از تولد از آن کاسته می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  اتوماسیون اداری کوچک

5. بزرگتر بودن سینه چپ مادر

بسیاری عقیده دارند که اگر سینه چپ زن باردار بزرگ تر از سینه سمت راستش باشد، جنین یک دختر است. اما متاسفانه هیچ مدرکی مبنی بر اثبات این قضیه و حتمی بودن آن وجود ندارد.

6. نوسانات خلقی مادر

فرض بر این است که نوسانات ناگهانی خلق و خو، مانند تحریک پذیری شدید، افسردگی و عصبانیت نشانگر این است که شما احتمالاً یک دختر به دنیا خواهید آورد. البته به طور کلی عصبانیت در بارداری یک اتفاق معمول است اما اگر بیش از حد باشد، می تواند نشانه ای برای جنین دختر باشد.

7. آکنه پوست و موی چرب مادر

یک باور قدیمی وجود دارد که می گوید ” دختران، زیبایی مادر را می دزدند”. به این معنی که از علایم مربوط به جنین دختر، جوش های پوستی، آکنه، چربی و ریزش موی سر است. این اتفاق نیز به تغییرات هورمونی مادر و احتمالا هورمون های جنین دختر مربوط می شود.

8. رنگ ادرار زرد کدر

در گذشته ادرار کدر مادر را نشانه ای برای جنین دختر و ادرار زرد روشن و شفاف را نشانه جنین پسر می دانستند، اما امروزه ثابت شده که رنگ ادرار ربطی به جنسیت جنین ندارد و تنها از سلامت بدن مادر خبر می دهد.به این معنی که ادرار تیره و یا کدر نشان دهنده کمبود آب در بدن است. همچنین مکمل ها و دارو ها نیز می توانند رنگ ادرار را تغییر دهند.

9. ویار به شیرین جات

اگر در رژیم غذایی بارداری تان، مواد خوراکی شیرین جایگاه ویژه ای داشته باشند و مدام به دنبال شیرینیجات مانند شکلات و بستنی و غیره باشید، آگاه باشید که این نوع هوس ها از نشانه های وجود یک جنین دختر در شکم شما است.

در حقیقت، ویار جنین دختر هنوز به طور علمی ثابت نشده اما بسیاری از افراد به آن اعتقاد دارند. به هر حال چه این نوع ویار به درستی وجود جنین دختر را پیش بینی کند یا خیر، نکته مهم این است که شما باید در خوردن شیرینی جات احتیاط کنید و زیرا امکان ابتلا به دیابت بارداری وجود دارد.

10. خط نیگرا (Nigra)

برخی معتقدند خط نیگرا که در هفته یازدهم بارداری پدیدار می شود، می تواند اطلاعات مهمی درباره جنسیت جنین به ما بدهد. به این صورت که اگر خط نیگرا از زیر شکم تا ناف کشیده شود، نشان دهنده جنین دختر و اگر این خط از ناف بگذرد و امتداد آن تا نزدیک دنده ها برود، صاحب یک پسر خواهید شد. البته این نشانه نیز پایه و اساس علمی ندارد و صرفا برای یک حدس ساده می توان از آن استفاده کرد.

 

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.