علائم کیست سینه

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي علائم کیست سینه اطلاعات مفيدي در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

كيست سينه چیست

سیست پستان، کیست پستان یا کیسه پستان (به انگلیسی: Breast Cyst) به کیسهٔ پرشده‌ای از محتوای مایع می‌گویند که در داخل پستان می‌باشد. یک فرد می‌تواند یک یا چند سیست‌های پستان داشته‌باشد و بیشتر به‌واسطه برآمدگی‌های گردوی یا بیضی‌شکل‌شان در لبه‌های متمایز شناخته می‌شوند.

کیست پستان از نظر بافت بیشتر همانند یک کیسه حاوی آب کوچک نرم احساس می‌شود اما گاهی‌اوقات ممکن است سخت شود. سیست یا کیست به کیسهٔ بسته‌ای می‌گویند که دارای غشاء و تقسیم‌بندی مشخصی در نزدیکی بافت‌ها می‌باشد و بیشتر حاوی هوا، مایعات و نیمه‌جامدات می‌باشد.

انواع مختلف کیست سینه و برآمدگی های سینه:

اگرچه هر غده ای که توسط سلول های بدن شکل می گیرد, به لحاظ فنی به عنوان یک تومور شناخته می شود، اما همه تومورها بدخیم نیستند (سرطانی). بیشتر تومورهای سینه – 80 % از آن ها خوش خیم (غیر سرطانی) هستند. در ادامه بخش سلامت نمناک مثال هایی از رایج ترین بیماری های خوش خیم سینه که توده ای هستند، آورده شده است.

علائم كيست سينه چيست

کیست سینه ممکن است در یک یا هر دو سینه مشاهده شود. نشانه های کیست سینه عبارتند از:

علائم کیست سینه
علائم کیست سینه
بیشتر بخوان بیشتر بدان  بی خوابی شبانه نشانه چیست

داشتن کیست سینه خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد. اما وجود کیست در سینه باعث می شود کشف و شناسایی توده های جدید و یا سایر تغییرات در پستان کمی مشکل شود. با حالت طبیعی و همیشگی پستان های خود آشنا باشید تا بتوانید تغییرات را سریعتر شناسایی کنید.

علل کیست سینه:

هر یک از پستان های شما شامل بخش هایی از بافت غده ای هستند. این بخش ها به گروه هایی کوچک تری تقسیم می شوند، که در دوران بارداری و شیردهی شیر تولید می کنند. بافت نگهدارنده که به سینه شکل می دهد، از بافت چربی و بافت همبند فیبری تشکیل شده است. کیست های پستان در نتیجه تجمع مایعات درون غده در پستان گسترش می یابند.

چه زمانی برای کیست سینه باید به پزشک مراجعه کنید؟

بافت طبیعی و معمولی سینه اغلب موج دار و گره دار است. اما اگر توده ای را در سینه خود احساس کردید که بعد از قاعدگی هم به جا مانده یا اگر توده ای در سینه که بزرگ شده یا تغییر کرده، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.