علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

دلایل ایجاد ورم صورت بعد از کاشت مو

  1. به عنوان اولین دلیل می توان از ایجاد شیارها برای کاشت مو روی سر نام برد، که می تواند نشت سرم از داخل رگها در این ناحیه از سر را افزایش داده و باعث بروز ورم شود.
  2. فاصله شیارهای ایجاد شده در منطقه پذیرنده تاثیر گذار است که هرچه این فاصله کمتر باشد می تواند منجر به ایجاد تورم بیشتری شود.
  3. وسعت ناحیه کاشت مو یا منطقه پذیرنده که هرچه بزرگتر باشد میزان تورم صورت به مراتب بیشتر خواهد شد.
  4. طریقه خوابیدن اشتباه پس لز عمل کاشت مو که میتواند باعث تجمع مایع لنف در صورت و ایجاد تورم شود.
علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو
علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو

در بعضی از بیماران چند روز بعد از عمل پیشانی شروع به ورم کردن می کند. کم کم ورم بیشتر شده و پلک ها و زیر چشم را نیز مبتلا می کند. معمولا ورم تا سه روز باقی می ماند. گاهی اوقات این تورم با کبودی مختصری همراه است. ورم بعد از کاشت مو کاملا طبیعی بوده و هیچ خطری برای موهای کاشته شده و یا سلامتی شخص ندارد.

عوارض و خطرات احتمالی بعد از کاشت ابرو

ورم چشم یا به عبارتی اُدیما یکی از عوارض عمل جراحی کاشت ابرو می باشد و به وضعیتی گفته می شود که در طی انجام عمل زیبایی کاشت ابرو بر زیر بافت های بدن و پوست مایعی جمع می شود و باعث تورم خواهد شد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  لیفت صورت ابرو

 

تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشانگر وجود دلایل علمی برای رخ دادن این عارضه جسمی است.

این عارضه در واقع یکی از عوارض عادی بعد از عمل جراحی زیبایی است اما زمانی خطرناک می شود که بعد از یک هفته، پروسه بهبودی فرد شروع نشود و نتایج تورم باقی بماند، در چنین شرایطی نقش پزشک متخصص اساسی بوده و بهتر است با وی مشورت کنید.

یکی از دلایلی که باعث رخ دادن این گونه عوارض می شود وجود حساسیت موجود در بدن و یا انجام عمل زیبایی کاشت ابرو نامناسب است.

 

معمولا بدترین عوارض بعد از عمل کاشت ابرو در همان دو یا سه روز اول نمایان می شوند و بعد کبودی و ورم های ناشی از عمل روند بهبودی خود را آغاز می کنند؛ اما در برخی موارد این ورم باعث رخ دادن بیماری به نام اکیموز پلک ها یا به عبارتی همان چشمان سیاه می شود.

در مواردی ورم به حدی پیشرفت می کند که بیمار حتی نمی تواند چشم هایش را نیز باز کند.

که این می تواند باعث وقوع بیماری یا حتی طولانی شدن بازگشت فرد به زندگی عادی شود. سعی کنید برای کنترل و جلوگیری از عوارض جانبی این چنینی و دست یابی به نتایجی مطلوب در انتخاب پزشک متخصص خود دقت کنید.

درمان ورم صورت بعد از کاشت مو

راه های مختلفی جهت درمان ورم پوست بعد از کاشت مو وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

در برخی از بیماران که ناچارند زودتر سر کار خود حاضر شوند می توان با تجویز کورتون به شکل قرص پردنیزولون یا تزریق آمپول دگزامتازون جلوی تورم را تاحدود زیادی گرفت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  لیزر موهای زائد چیست

از انجا که ممکن است کورتون بر روی رشد موها تاثیر منفی بگذارد از این دارو برای همه بیماران استفاده نمی شود.

به طور کلی برای این که بیماران دچار ورم شدید نشوند توصیه می شود از روز اول هدبند سفتی دور سر ببندند و فقط در روز اول، سه بار و هر نوبت پانزده دقیقه کیسه یخ روی پیشانی بگذارند.

به‌منظور پیشگیری و یا کاهش تورم صورت، تا ۵ روز از خم کردن سر پرهیز کنید و در صورت نیاز از کمر خم شوید.

مراقب برخورد سر با سقف ماشین باشید. کمپرس یخ در 24 بر روی پیشانی و ناحیه کاشت قرار دهید.

استفاده از مایعات و یا آب کرفس تاثیر بسزائی در رفع ورم صورت دارد.

شیوه خوابیدن و تغییر مدل خوابیدن از بهترین و تاثیرگذارترین ترین راه کارها جهت کاهش تورم ایجاد شده در صورت بعد از کاشت مو می باشد افرادی که کاشت مو داشته اند باید تا چندین روز هنگام خواب به صورت نیمه نشسته و با زاویه ۴۵ درجه بخوابند  در هنگام خواب نیز می توانند با کمک گرفتان از بالش کمر خود را به حالت نیم خم قرار دهند.  تا فشاری بر روی سر و صورت شما قرار نگیرد و موجب می شود میزان تورم صورت به مراتب کاهش یابد.تا 5 روز از اخم کردن جلوگیری کنبد

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  انواع لاک ژلیش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.