عوارض جدی و خطرناک مصرف قرص های ویاگرا

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي عوارض جدی و خطرناک مصرف قرص های ویاگرا اطلاعاتی در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

قرص ویاگرا چیست

قرص ویاگرا یکی از بحث ‌برانگیزترین داروهایی است که در ۳۰ سال گذشته وارد بازار شده است. در بیشتر موارد از قرص ویاگرا برای درمان اختلال در نعوظ استفاده می‌شود. اختلال در نعوظ، بیماری آزاردهنده و رایجی است که در آن، فرد در رسیدن به حالت نعوظ یا حفظ آن دچار مشکل می‌شود. این دارو با آرام کردن ماهیچه‌های دیوارهٔ عروق خونی در بخش‌های خاصی از بدن عمل می‌کند. در بیشتر موارد، قرص ویاگرا عملکرد خوبی دارد و موجب تغییر و بهتر شدن زندگی افراد شده است.

عوارض  قرص تاخیری ویاگرا

به‌طور کلی، اگر قرص ویاگرا در حد اعتدال مصرف شود، خطری را ایجاد نمی‌کند. ولی مصرف این قرص می‌تواند اثرات نامطلوبی را نیز ایجاد کند. بر اساس نتایج به‌دست‌آمده در آزمایش‌های بالینی، رایج‌ترین عوارض جانبی قرص ویاگرا عبارت‌اند از:

در موارد اندکی نیز بعضی از کسانی که از قرص ویاگرا استفاده می‌کنند، دچار آبی‌بینی (cyanopsia) می‌شوند. آبی‌بینی اختلال بینایی است که موجب می‌شود اشیاء، آبی‌رنگ دیده می‌شوند.

عوارض جدی و خطرناک مصرف قرص های ویاگرا
عوارض جدی و خطرناک مصرف قرص های ویاگرا

در موارد بسیار نادر، مصرف قرص ویاگرا منجر به ایسکمیک اپتیک نوروپاتی قدامی حاد غیرآرتریتی (nonarteritic anterior ischemic optic neuropathy) یا آسیب به عصب بینایی می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نحوه مدیریت کردن نظرات مختلف درون یک تیم

سایر عوارض جانبی بالقوهٔ قرص ویاگرا عبارت‌اند از:

از سال ۲۰۰۷ در ایالات متحده، هشدار درمورد خطر بالقوهٔ افت ناگهانی شنوایی در برچسب روی قرص ویاگرا الزامی شده است.

ویاگرا می‌تواند خون‌رسانی به عصب بینایی را کاهش دهد و موجب از دست دادن ناگهانی بینایی شود. این عارضهٔ جانبیِ بسیار نادر بیشتر در افرادی رخ می‌دهد که دچار بیماری‌های قلبی، فشارخون بالا، دیابت یا کلسترول بالا باشند یا پیش از مصرف ویاگرا نیز مشکلات چشمی داشته باشند. هنوز ارتباط میان از دست دادن بینایی و ویاگرا مشخص نشده است.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.