فرهنگ ژاپن برای گردشگری

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي فرهنگ ژاپن برای گردشگری اطلاعاتی جمع آوری کرده ایم که در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

جغرافیای ژاپن

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیا است که شامل یک مجمع الجزایر استراتوولکانیک است که در امتداد ساحل اقیانوس آرام گسترش یافته است. کشور ژاپن بین عرض جغرافیایی 24 و 46 درجه شمالی و از طول 123 درجه به 146 درجه شرقی فاصله دارد. ژاپن جزیره ای در جنوب شرق روسیه است که توسط دریای اوکوتسک جدا شده است؛ کمی هم از شرق کره جنوبی، توسط دریای ژاپن جدا شده است. نزدیک ترین کشور به ژاپن روسیه میباشد.

فرهنگ کشور ژاپن

شاید بسیاری از ماسفران و خریداران بلیط هواپیما ژاپن ندانند که سال‌ها پیش فرهنگ کشور ژاپن به‌شدت از کشور چین تأثیر گرفته بود اما در طول مدت دوره ادو این کشور سیاست انزواگرایانه‌ای را برگزید و تمام درهای ارتباطی خود را با دنیای بیرون بست. این امر برای مدتی سبب شد که ژاپن فرهنگ متمایزی داشته باشد، اما پس از سقوط عصر ادو در سال 1868، ژاپن دوباره درهای ارتباطی خود را به روی جهانیان گشود و فرهنگ دیگر کشورهای جهان را با فرهنگ خود ادغام کرد.

دین مردم ژاپن

در کشور ژاپن دو دین اصلی وجود دارد: شینتو و بودایی. شینتو دینی ژاپنی است، اما دین بودایی در قرن ششم از چین به ژاپن منتقل شد. نتایج به‌دست‌آمده از سرشماری اخیر نشان می‌دهد که حدود 39 درصد از مردم ژاپن بودایی، 4 درصد شینتو و سه درصد مسیحی هستند. البته باید گفت که دین نقش بسیار پررنگی را در زندگی روزمره اکثر مردم ژاپن ایفا نمی‌کند؛ یک ژاپنی ممکن است صرفاً در مراسماتی نظیر تولد، ازدواج و تشییع‌جنازه از آئین‌های مذهبی پیروی و در جشن سال جدید یک‌بار از معابد دیدن کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین کافه های تهران

آداب احوالپرسی

درحالی‌که مردم اکثر کشورهای دنیا با دست دادن به هم ادای احترام می‌کنند، مردم ژاپن هنگام ملاقات با یکدیگر سر خود را به نشانه تعظیم و احترام کمی خم می‌کنند. جالب است بدانید که زاویه خم شدن بدن در برخورد با افراد مختلف متفاوت است. هرچه ملاقات رسمی‌تر و طرف مقابل شما فرد مهم‌تری باشد، بهتر است سر خود را بیشتر به نشانه احترام پایین بیاورید. البته اگر شما با این آداب‌ورسوم آشنایی نداشته باشید، کسی برای عدم انجام آن به شما خرده نخواهد گرفت.

گردشگران در کشور ژاپن برای خطاب دیگران حتماً باید از عنوان آن‌ها استفاده کنند. برای مثال اگر شما دکتری را با نام خانوادگی و بدون عنوان “دکتر” صدا بزنید، سبب رنجش او خواهید شد. برای خطاب دیگران نیز حتماً باید پسوندهای “سان” و “ساما” (برای احترامی ویژه) را به انتهای نام خانوادگی آن‌ها بی افزایید. کودکان را می‌توانید با نام کوچکشان صدا بزنید اما اگر می‌خواهید به آن‌ها نیز احترام بگذارید، می‌توانید از پسوند “چان” برای دخترها و “کان” برای پسرها استفاده کنید.

زبان کشور ژاپن

ژاپنی زبان رسمی و اصلی ژاپن است. ژاپنی نسبتا کوچک است اما دارای یک سیستم لهجه ای متمایز میباشد. اولین تذکره زبان ژاپنی در یک سند چینی از سال 252 میلادی باقی مانده است. ژاپنی با ترکیبی از سه اسکریپت نوشته شده است: هیراگانا، به دست آمده از اسکریپت خطی چینی، کاتاکانا، مختصر شده از شخصیت های چینی و کانجی، وارد شده از چین مشتق شده است. الماس لاتین، رمجی، اغلب در ژاپنی های مدرن، به ویژه برای نام های شرکت و آرم ها، تبلیغات، و هنگام ورود ژاپنی به کامپیوتر استفاده می شود. اعداد هندو-عربی به طور کلی برای اعداد استفاده می شود، اما اعداد سنتی چین و ژاپن نیز بسیار شبیه به هم هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جاهای دیدنی شیراز
فرهنگ ژاپن برای گردشگری
فرهنگ ژاپن برای گردشگری

واحد پول ژاپن

ین ژاپنی که با نماد: ¥ شناخته میشود همچنین به اختصار JP نیز نوشته میشود ارز اصلی ژاپن است. جالب است بدانید که ین سومین ارزهای معامله شده در بازار ارز پس از دلار ایالات متحده و یورو است. قانون ارز جدید در سال 1871 با اینها کنار گذاشته شد و ین را به عنوان ارز تبدیل شده به عنوان 1.5 گرم (0.048 تروی اونس) طلا یا 24.26 گرم (0.780 تروی اونس) نقره تعریف کرد. هان سابق (fiefs) تبدیل شد به حوزه های پیشنهادی و صندوق های خصوصی خصوصی بانک ها، که در ابتدا حق چاپ پول را حفظ کرد. برای پایان دادن به این وضعیت، بانک ژاپن در سال 1882 تأسیس شد و به انحصار در کنترل عرضه پول پرداخت.

آب و هوا در ژاپن

آب و هوا در ژاپن به طور کلی معتدل و دارای چهار فصل متفاوت است:

آب و هوای ژاپن در زمستان، از دسامبر تا فوریه، در امتداد ساحل اقیانوس آرام کاملا خشک و آفتابی است و درجه حرارت به ندرت زیر 0 درجه سانتیگراد می افتد. درجه حرارت شمال، با مناطق مرکزی و شمالی شاهد بارش برف میباشند. جنوب ژاپن نسبتا معتدل است و زمستان خفیف را تجربه می کند.

بهار از ماه مارس تا مه ادامه دارد. درجه حرارت گرم است، اما نه خیلی گرم، به علاوه باران بیش از حد وجود دارد. شکوفه های گیلاس معروف در این زمان خارج می شوند و جشن های زیادی برای شکرگزاری در این فصل برگزار میشود.

تابستان در ماه ژوئن آغاز می شود و کشور فصل بارانی سه تا چهار هفته ای را طی می کند که طی آن کشاورزان برنج خود را برداشت میکنند. ژاپن در طول این مدت گرم و مرطوب است و درجه حرارت اغلب تا 30 درجه میرسد تابستان در ماه اوت به اوج خود میرسد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  معروف ترین مکان های تفریحی گرجستان

پاییز از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد و مردم با فانوس های روشن به استقبال این فصل میروند و درجه حرارت سردتر از 8-10 درجه سانتیگراد نمیشود در پاییز بسیاری از نمایشگاه ها، کنسرت های موسیقی و مسابقات ورزشی در ژاپن برگزار می شود. پس انتخاب تور ژاپن در فصل پاییز بی شک یکی از انتخاب های حرفه ای شما خواهد بود.

آداب ورود به اماکن

فرهنگ ژاپن برای گردشگری
فرهنگ ژاپن برای گردشگری

مسافران ژاپن باید در هنگام ورود به اکثر اماکن تجاری، هتل‌ها و خانه‌ها کفش خود را از پای درآورند. معمولاً اطراف در ورودی جاکفشی‌هایی وجود دارند که می‌توانید برای نگهداری کفش‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید. پس از درآوردن کفش خود، می‌توانید از دمپایی‌های میهمان برای ورود به این‌گونه اماکن استفاده کنید. هیچ‌گاه از دمپایی خود برای راه رفتن روی حصیر تاتامی (حصیری که ژاپنی‌ها برای پوشانیدن کف زمین در خانه‌های خود استفاده می‌کنند) استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که هنگام ورود به دستشویی از دمپایی مخصوص دستشویی استفاده کنید و هنگام خروج دمپایی خود را در دستشویی از پا درآورید.

 

اميدوارم مطالب براي شما سودمند واقع شده باشد از همراهي شما با جستير سپاس گزاريم.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.