فروش چی خوبه

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت جستير خيلي خوش آمديد فروش چی خوبه ؟ برخی محصولات با پیشرفت تکنولوژی یا تغییر شرایط اقتصادی و سیاسی مشتری قبلی را نخواهند داشت. مثلا آژانس‌ها را در نظر بگیرید. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور سایت‌ها و برنامه‌هایی مثل اسنپ و تپسی و… آژانس‌های خودرو سهم بازار زیادی را از دست دادند. ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

الان فروش چی خوبه

فروش چی خوبه
فروش چی خوبه

اولین قدم برای اینکه بدونم چی بفروشم ؟

اولین قدم داشتن یه محصول یا خدماته که بیشتر مردم بخوان اون رو بخرن.

خیلی از آموزش هایی که درباره فروش و فروش اینترنتی داده میشه فقط به شما آموزش میدن که فروش و فروش اینترنتی خوبه و راحته ولی مهمه که من بدونم چی بفروشم …!

فروش اینترنتی چی خوبه

فروش و مخصوصا فروش اینترنتی یکی از راحتترین شغل هایی ست که الان در کشور ما هم رونق خوبی داره. و میشه به راحتی با استفاده از فروش و فروش اینترنتی به درآمد بسیار خوبی رسید.

باید بازار رو ببینیم تا بدونم چی بفروشم ؟

برای اینکه محصول خوبی رو بفروشید یا باید ایده نابی پیدا کنید. یا اینکه یه محصول رو به شکلی خوب بفروشید. مثلا اگر کفش می فروشید ، خیلی خوب اون رو بفروشید. یعنی روش فروش تون متفاوت از بقیه باشه.

پس با دیدن روش کار رقبا هم میتونید برای تولید یه محصول (یا خدمت) جدید ایده بگیرید. و هم روش جدیدی برای فروش پیدا کنید.

و البته به فکر علاقه مندی خودتون باشید. شما اون چیزی رو با اشتیاق و حرارت عالی میفروشید که خودتون عاشقش هستید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مدل هویت برند کاپفرر

اگر به کفش های مختلف علاقه شدید ندارید ، شاید نتونید فروش خوبی رو تجربه کنید.

با فروختن محصول تون چه سودی به مشتری میرسه؟

برای اینکه انتخاب کنم چی بفروشم ، باید به این فکر کنم که محصولاتی رو انتخاب کنم تا به مشتری بیشترین سود رو برسونم. سود رسوندن به مشتری به معنی پول دادن به اون نیست.

بلکه وقتی که مشتری محصول شما رو میخره باید حس کنه چیزی با ارزشتر از پولش گیرش اومده. یعنی مثلا اگر محصولی رو به هزار تومن میخره ، حس کنه که اون محصول دو هزار تومن میارزه.

اگر مشتری یه کفش ۱۰۰ هزار تومنی میخره ، باید حس کنه که در ازای پرداخت ۱۰۰ هزار تومن ، ۱۲۰ هزار تومن کفش خریده.

یا اینکه مشتری در عوض خدمت یا محصول شما ، حس کنه که چیز با ارزشتری گیرش اومده. اسنپ با احترام گذاشتن به وقت مشتری هاش ، این حس رو به مشتری‌ها میده که مثلا ۱۰ هزار تومن در ازای زودتر رسیدن (یا راحتتر رسیدن) پرداخت کردن و نه فقط یه رفت و آمد ساده.

پس محصولی رو انتخاب کنید که به مشتری حس ارزشمندی بیشتری بده. یا اینکه جوری اون محصول رو بفروشید که حس ارزشمندی رو به مشتری بدید.

چی بفروشم که سریع رشد کنم؟

همیشه این سوال رو از خودم میکنم که چی بفروشم تا سریعتر رشد کنم. مهم نیست. اصلا مهم نیست.

اگر دو تا نکته اول رو رعایت کرده باشید ، رشد کردن خود به خود اتفاق میافته. وقتی که محصول خوبی رو انتخاب کنید و به شکل خوبی بفروشید ، خیلی سریع رشد میکنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تکنیک اسکمپر

چون مشتری ها به دنبال فروشنده خوب هستند تا محصول خوب.

چی بفروشم که فروشنده خوبی باشم؟

این سوال همیشه به عنوان یه ابهام بزرگ در ذهن خیلی از فروشنده های تازه کار هست. ولی نگران نباشید. فروشنده خوبی بودن به چی فروختن نیست. بلکه مهم اینه که خودتون باشید و خودتون رو رشد بدید.

مهم نیست که فروشنده چی میفروشه. مهم اینه که روش فروش مناسبی برای محصولش انتخاب کنه.

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.